Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Це цікаво Дивні факти про овочі
Дивні факти про овочі
Це цікаво.
Вівторок, 06 жовтня 2009, 08:34      Ромни, Сумська область

Один маленький хлопчик зробив зовсім чітке визначення овочів і фруктів. Він вирішив, що "фрукти" - це те, що смачно, а овочі - те, що корисно".10 місце: Ріпу колись сіяли з рота. Справа в тому, що в ріпи дуже дрібні насіння: в 1 кг їх більше мільйона, і вручну їх просто не розкидати. Однак і плювати - справа не проста, тому кращі "плювальщики" цінувалися й шанувалися в народі. У бурсі про пороття говорили: "Це вам не ріпу сіяти!"

9 місце: Відваром буряка в Росії користувалися як дезінфікуючим засобом, і, природно, їли й варений і сирий. А потрапила вона до нас із Візантії, про що говорить походження російської назви від грецького "сфекели".

8 місце: Є багато видів капусти: червонокачанна, білокочанна, кольорова... Кольорову капусту Марко Твен називав капустою, що закінчила коледж. Броколі американці називають "капустою з університетською освітою".

7 місце: Картопля з'явилася в Європі в середині 17- го століття як декоративна рослина. Розповідають, що якийсь адмірал привіз цю рослину в Англію й, коли її виростили, почастував друзів її стеблами й листами, підсмаженими в маслі. Гості довго плювалися. В XVIII столітті в Росії при дворі це блюдо подавалося як десерт. Перед уживанням його варили й густо посипали цукром.

6 місце: Горошок був першим овочем, закритим у консервну банку.

5 місце: Огірок на початку XVIII століття в Англії був великою рідкістю, а лікарі змагалися в пошуках негативних його якостей. Одні вважали його просто отрутним, інші - "холодним" і призводивший до застуди.

4 місце: Помідор дійсно вважався отрутним. Наприклад, у книзі "Повний посібник із садівництва", виданої в Данії в 1774 г., писалося: "Плоди ці вкрай шкідливі, тому що зводять із розуму тих, хто їх поїдає". На Русі помідори довго називали "скаженими ягодами".

3 місце: Морква з 1991 р. у Європі вважається фруктом. У межах ЄЕС більше ніхто не сміє називати її овочем або коренеплодом. Португальцям це дозволяє продовжувати виготовлення і експорт морквяного варення, тому що, за європейськими стандартами, варення робиться тільки із фруктів.

2 місце: Фахівці дотепер не вирішили, овочем чи фруктом є ананас. У часи Катерини II вельможі- гурмани широко використовували його в застіллях, хоча й незвичним для нас образом. Так, граф Олександр Строганов подавав це в оцті, а в графа Завадовського це шаткували, як капусту, зберігали в діжках і варили із цього борщ і щи.

1 місце: Одним із самих цікавих овочів є арктичний хрін. Його можна зустріти в далекій Гренландії. Він цвіте навіть тоді, коли наступають сильні морози.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення