Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Анашина Віра: «Це робить моя ниточка…» художня виставка
Анашина Віра: «Це робить моя ниточка…» художня виставка
Тандем-пресс
Неділя, 07 жовтня 2012, 20:03      Ромни, Сумська область
Анашина Віра: «Це робить моя ниточка…» художня виставка Художня вишивка – класичний вид мистецтва, що існує з давніх часів. Мистецтво вишиванки виникло досить давно, зараз достеменно не відомо хто і коли вперше взяв до рук голку, кольорову нитку, і зацвіли на полотні квіти, ожили птахи, засяяли зорі... Вишиванням споконвіку займалися жінки. Дар вишивання греки пов’язували з ім’ям мудрої богині Афіни.  У середні віки вишивка стала улюбленим заняттям королев і принцес, придворних дам і черниць.  

Вишивка – мистецтво всенародне та інтернаціональне за своєю суттю. У ній через віки пронесена і збережена колективна народна мудрість, художня пам’ять, естетичні ідеали краси.

Сучасна народна вишивка розвивається на основі традиційної спадщини минулого і досягнень художньої культури народу. Її розвиток проходив у єдиному руслі сучасного народного мистецтва, підпорядковуючись його запальним основам.

Днями, у міському Будинку культури, було відкрито виставку робіт чудової жінки, прекрасної людини, талановитої роменчанки - Віри Олександрівни Анашиної, яка народилася у нашому славному Ромені. Все своє життя вона прожила на рідній землі, навчаючись та працюючи на заводах: АТС та «Поліграфмаш» економістом. А всього три роки тому, в один із осінніх днів вересня, вона взяла в руки голку, нитку і почала вишивати свою першу картину „Вовчиця”. І ця справа захопила її. Кожна картина - наче продовження душі Віри Олександрівни. На виставці було представлено 32 роботи, які є відображенням настрою та життя вишивальниці. За свій недовгий творчий період вона вже має близько 70-ти картин, і не припиняє працювати. Кропітке, тяжке, але таке приємне заняття дає можливість насолоджуватись її роботами. В її колекції є квіти і мальовничі пейзажі, портрети, натюрморти, картини біблейської тематики, вишиті рушники та сорочки. Коли дивишся на роботи майстрині – відчуваєш об'ємність зображених на ній предметів, і тільки підійшовши зовсім близько, розумієш, що це картина вишита дрібним хрестиком. Також в скарбниці Віри Олександрівни є ікони вишиті бісером.

Спілкуючись з Вірою Олександрівною відчувається її щирість та доброту. Роботи неймовірні…. Вишити хрестиком, здавалось би – легко, та коли починаєш вдивлятися в мальовничі картини, розумієш, що в одній картині може переплітатися аж 56 кольорів, а це не одна година роботи. Але талановиту жінку це не спиняє, її краса душі рветься назовні, а це в свою чергу, передається через чудові картини, що були представлені на виставці.

 

Анна Марченко

 

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

23
23

Вхід на Ромни. інфоОголошення