Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс «Знати право, служити праву, захищати право»
«Знати право, служити праву, захищати право»
Тандем-пресс
Понеділок, 22 жовтня 2012, 20:48      Ромни, Сумська область
Професійне свято людей, все життя яких повинно підпорядковуватись  гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», відзначається щорічно 8 жовтня. 

Для українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, перш за все, на правознавче співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, удосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури українців.

День юриста став офіційно визнаним професійним святом 10 років тому відповідно до Указу Президента України від 16.09.97 р. № 1022/97. Це свято професії і професіоналів.

Слово «юрист» походить від латинського «juris» - право. У тлумачному словнику В.І. Даля його значення розкривається як «законник, правник, правознавець». У цивілізованому світі кожна людина наділена правами від народження, але про те, які це права і головне - яке право, і коли потрібно застосувати, знають лише фахівці. Сьогодні багато наївно вважають, що досвідчені в області права. Адже в магазинах і на розкладках безперешкодно можна придбати відповідну літературу. Текст нормативного акта можна визубрити напам'ять, а зразок договору або процесуального документа (наприклад, позовної заяви) - без праці узяти з брошури або знайти в Інтернет-ресурсах.

Проте фахівець - це не той, хто, вміючи читати, подужав тексти законів, а той, хто правильно може їх застосувати! Адже саме юрист допоможе розібратися в хитросплетіннях законів, указів, постанов, інструкцій та інших офіційних актів.

У такий святковий день я завітала у нашу Роменську міжрайонну прокуратуру та звернулась за коментарем до прокурора Винника Олексія Володимировича, старшого радника юстиції,  як же все-таки стають юристами та нелегкий, тернистий шлях професії.

-         Олексій Володимирович, розкажіть де навчалися, працювали та яким чином стали на шлях юриспруденції?

-         У 1990 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф.Є.Дзержинського за спеціальністю «правознавство» та відразу ж був направлений на роботу стажером у прокуратуру м. Ромни. Фактично на протязі 22 років працював на різних посадах у прокуратурі м. Ромни, Роменського району та Роменській міжрайонній прокуратурі, свого часу очолюючи кожну із них.

-         Бути юристом – це Ваше покликання, мрія з дитинства чи вже дорослий усвідомлений вибір?

-         Бажання стати юристом виникло під час проходження військової служби в лавах Радянської Армії, тому я вважаю, що це був уже усвідомлений вибір.

-         Чи змінилося Ваше уявлення про правову систему, коли вперше приступили до роботи?

-         Теорія завжди відрізняється від практики, закони, шляхи їх застосування та суспільство постійно змінюються, не є винятком і система прокурорського нагляду.

-         За роки Вашої клопіткої праці були резонансні, «кричущі» справи?

-         Звичайно, були й такі. Особливо пригадую «буремні» 90-ті роки минулого сторіччя відразу після розпаду Радянського Союзу, коли з розвалом економіки та із зародженням нових економічних відносин у суспільстві вибилися назовні всякі бандитські «рекетирські» угрупування. Декілька таких організованих злочинних груп було виявлено та притягнуто до кримінальної відповідальності і в м. Ромни. Здебільшого це все ж таки  повсякденна рутинна робота, злочини проти особи, економічні злочини, інше.

-         Чи були погрози Вам та Вашим близьким?

-         Основна маса осіб, що притягується до кримінальної відповідальності вважає себе не винними у скоєнні того, чи іншого злочину. Особливу емоційну незгоду викликає «несправедливо» призначене, на думку засудженого міра покарання, що інколи тягне за собою погрози в бік судді чи прокурора. Такі випадки були і на моїй практиці.

-         Чи піддавались спокусам під час роботи?

-         Спокуси бувають в житті кожної людини, і мабуть, головне в тому, як людина може цьому протистояти.

-         Настрій впливає на прийняті Вами рішення?

-         Професія юриста, як своєрідний вид соціальної діяльності, виділяється серед інших цілим рядом специфічних властивостей, зумовлених тією роллю, яку відіграють право і законність у житті суспільства. Охорона прав і законних інтересів громадян, безкомпромісна боротьба з правопорушеннями, висококваліфіковане розв'язання різноманітних юридичних проблем - є змістом повсякденної діяльності юристів і разом з тим являється їх професійним обов'язком. Тому настрою, чи іншим емоційним впливам у прийнятті рішень не місце .

-         Чи доводилося Вам переживати внутрішню боротьбу між необхідністю дотримуватися Букви Закону і відчуття справедливості?

-         Відповідно до чинного законодавства прокурор при вирішенні конкретних спорів повинен керуватися Конституцією і законами України. Разом з тим, нерідко виникають ситуації, коли та чи інша норма закону застаріла або суперечить Конституції. У таких випадках відбувається внутрішня боротьба: вирішити питання згідно із законом, або по справедливості. Сказати однозначно, що я в усіх випадках приймав справедливі рішення всупереч закону або законне — всупереч справедливості, не можна. Але, на даний момент, мені не соромно за жодне мною прийняте рішення.

-         Чи переживали Ви почуття вини за винесені рішення?

-         Внутрішня боротьба в мене, як у прокурора постійно відбувається, оскільки покладена величезна відповідальність. То перед тим, як прийняти те, чи інше рішення, триває нескінченний процес зважування й аналізу. Проте, як тільки я, як прокурор прийняв те, чи інше рішення, будь-якого сумніву в його законності, як правило, не виникає.

-         Чим пишаєтеся за роки роботи?

-         Пишаюсь тим, що за довгі роки роботи виховав та зберіг колектив професіоналів, який ніколи в системі прокуратури Сумської області не «пас» задніх, пишаюсь тим, що син повторює мій життєвий професійний шлях, працює слідчим в органах прокуратури, пишаюсь тим, що завжди є можливість допомогти людям.

-         Плани на майбутнє?

-         З 19 листопада 2012 року вступає в дію новий Кримінальний процесуальний кодекс України, який є своєрідною «революцією» в забезпеченні кримінального провадження, досудовому розслідуванні та судовому провадженні. Тому моє завдання та завдання всього колективу Роменської міжрайонної прокуратури на найближче майбутнє забезпечити безумовне додержання цього закону на піднаглядній території.

-         Поради студентам юридичних факультетів?

-         Студенти-юристи, на вас покладаються високі надії. Обрання вами професії юриста ставить перед вами високі вимоги до ваших особистих якостей. По-перше, ви маєте усвідомлювати, що свою місію ви виконуєте будучи наділеними високою довірою суспільства і держави, а тому ваша висока порядність, чесність, безкорисливість, об'єктивність, вдумливий підхід до кожної деталі справи, постійне прагнення до самовдосконалення повинні бути невід'ємними рисами вашої натури.

-         Побажання в День свята Вашим колегам?

-         Шановні колеги! Вітаю вас З Днем Юриста! Бажаю міцного здоров’я, особистого щастя, добра та плідної праці по зміцненню законності і правопорядку.

Анна Марченко

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

32
32

Вхід на Ромни. інфоОголошення