Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Замело....як місто боролось із снігопадом
Замело....як місто боролось із снігопадом
Тандем-пресс
Неділя, 31 березня 2013, 20:43      Ромни, Сумська область
Замело....як місто боролось із снігопадомНегода не обминула й наше  рідне місто. За словами старожилів, такої зими вони не бачили понад тридцять років, адже минулими вихідними випала півторамісячна норма опадів.

Ситуацію, що склалася через надмірні снігопади, в місцевій раді визнали як надзвичайну місцевого рівня. Органи управління та служби цивільного захисту переведено в режим діяльності надзвичайної ситуації, доки не буде відновлено нормальна життєдіяльність міста. Наслідки стихії повинні ліквідувати протягом 3 днів, - говорять чиновники.

У Роменській міській раді створено оперативний штаб, що працює цілодобово. Головними напрямами якого є: щоб працювала швидка допомога, вчасно був підвезений хліб, щоб працювало газове господарство, подавалася вода у місто, а також безперебійне електро- та теплопостачання, - повідомив міський голова.

До ліквідації заметів у Ромнах залучили 4 одиниці авто-техніки комунальних підприємств, а також військову техніку для рятувальних робіт, зокрема, особовий склад 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування. Для боротьби зі стихією 8 чоловік особового складу та 3 одиниці техніки вирушили до м.Путивль, 6 чоловік та 1 одиниця техніки – у м. Київ. На трасах регіонального та державного значення у Роменському районі цілодобово чергують тягачі, які за  2 доби (23-24 березня) звільнили зі снігового полону близько 100 автомобілів. Крім цього, вулицями міста Ромни патрулює екіпаж на БТР-80, який також вивільняє відчайдухів та їхні автівки, що застрягли. Курсує мобільний пункт обігріву, який підвозить водіям автівок, що стали, продукти харчування та гарячий чай.

Екіпажі на 2 одиницях техніки (ЗІЛ – 131 (САРМ) та човен на повітряній подушці МАРС – 700) забезпечують доставку медичного персоналу та хворих, які потребують невідкладної медичної допомоги. Так, 24 березня о 9.30 на пульт оперативного чергового 2-го Центру зателефонували рідні 40-літнього чоловіка, у якого за попередніми даними стався інсульт, а карета швидкої медичної допомоги не може доставити його до лікарні. На допомогу прийшли рятувальники.

Продукти першої необхідності, зокрема хліб, по крамницям також розвозять бійці ДСНС на ЗІЛ-131. Потрібно віддати належне нашим рятувальникам, котрі не залишили нас наодинці з бідою, а до останньої хвилини боролися зі стихією.

Найсильніший снігопад  в Ромнах став для багатьох серйозною проблемою, а для когось – можливістю непогано заробити. Так, щоб скористуватися послугами таксі вам доведеться “розкошелитися”, бо по місту від звичайних 15 грн. у вас запросять 20 грн. Якщо проживаєте за межами міста, то оплата цих послуг щонайменше від 70-100 грн.

Вже в понеділок роменчан порадувало довгоочікуване сонечко. Але з наслідками негоди кожному роменчанину довелось боротись з лопатою. Комусь засипало двір, комусь вулицю. Прочищені були тільки головні вулиці. Тому, 25 березня міський голова скликав нараду з підприємцями міста, всіх форм власності. На якій прохав, кожного підприємця долучитися до розчищення міста, а саме, розчистити території, які закріплені за кожним підприємством. “До середи 27.03.2013 року, місто повинно нормально функціонувати”, - говорить очільник міста.

Головним завданням, наразі, підготуватися до різкого потепління. Адже синоптики з 5-7 квітня передають різке підвищення температури. А це означає, що місто, ймовірно, перетвориться в “міні-Венецію”....

 

Анна Марченко

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

10
10

Вхід на Ромни. інфоОголошення