Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
Тандем-пресс
Неділя, 19 травня 2013, 21:19      Ромни, Сумська область
День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.
Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.
На 25-й міжнародній конференції ЧХ, що відбулася в жовтні 1986 р., було затверджено нову назву організації - Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Завдання МКЧХ - надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху - гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність.
В царській Росії товариство Червоного Хреста було створено в травні 1867 р. під назвою «Товариство опіки поранених і хворих воїнів»; в 1918 р. воно було перетворене на Пролетарський Червоний Хрест; в 1925 р. був утворений Союз Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця СРСР.
Сьогодні Червоний Хрест працює у 176 країнах світу, в тому числі Ромнах, однією із засновниць стала Кривокобильська Анна Іллівна.
Потреба допомагати незахищеним категоріям громадян, на жаль, поки що не зменшується. Більше того, для деяких людей навіть незначна підтримка – це вже крок до виживання. У нашому місті міське Товариство Червоного Хреста України працює з 1998 року. За цей час працівниками Товариства зроблено безліч добрих справ для багатьох нужденних земляків.
У день свята – Міжнародного дня Червоного Хреста України – редакція газети “Тандем-прес” поспілкувалися з головою Роменської міської організації Товариства Червоного Хреста України Галиною Миколаївною Пальчик про річні здобутки та буденну добродійність, що спрямована на підтримку громадян.
Галино Миколаївно, необхідність проводити благодійні акції у нашій країні, зокрема в місті, - залишається високою. Причина загальновідома: це, насамперед, низький рівень життя. А які акції проводила Роменська міська організація Товариства Червоного Хреста України?
Так - це щира правда щодо низького рівня життя. За рік міська організація провела безліч цільових акцій. Таку роботу продовжуватимемо й надалі. Також Товариство брало активну участь у Міжнародному дні захисту дітей, Всесвітньому дні донора, Всесвітньому дні боротьби з ВІЛ/СНІДом, "Громадськість проти туберкульозу", “Всеукраїнський місячник Червоного Хреста”, тощо.
Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність усім учням-волонтерам із загальноосвітньої школи № 4,  які беруть активну участь у проведенні щорічних благодійних акцій.
А які медичні та соціальні послуги сьогодні надаєте незахищеним категоріям громадян у Ромнах?
У Товаристві працює дев'ять патронажних медичних сестер, які відвідують людей вдома. За потреби, можуть виміряти тиск, зробити ін’єкції, перев’язки тощо. Кожного вівторка у приміщенні Товариства веде прийом лікар-геріатр, Рояко Ольга Володимирівна, котра слідкує за здоров'ям людей похилого віку. Стосовно соціально-побутової допомоги, то наша організація  кожного дня відвідує людей, які дійсно потребують допомоги.
Допомагає міська організація і з предметами самообслуговування. У Товаристві існує пункт прокату інвалідного інвентаря, а це – інвалідні візки, милиці, ходунки.  Створений і банк речей бувшого використання. Нині все коштує дуже дорого і не кожен громадянин може собі дозволити придбати найнеобхідніше, особливо, якщо це люди незахищених категорій.
Галино Миколаївно, а чи є у міської організації постійні помічники?
Так, звичайно є. Це, зокрема, приватні підприємці: ПП Тернов В.В., Васильченко Є.В., Вінніченко О.В., Малишев К., Стеценко К.М., директори суперкаркетів: “Смак”, “Оазіс”, депутатський корпус районної ради та районній держадміністрації, ці люди є постійними спонсорами нашої організації.  Я безмежно вдячна їм за допомогу. Але перелічити всіх помічників Товариства не вистачить і шпальти газети.
А чи активні у благодійних акціях місцеві жителі, підприємці?
Здебільшого так. Однак були і такі ситуації, коли звертаючись за допомогою у відповідь чули відмову, але таких одиниці.  Адже всі кошти, зібрані під час акції, йдуть на лікування хворих.
Якими справами зараз заклопотані?
Справ у Товариства завжди багато, адже хочеться обігріти увагою кожну людину, яка цього дійсно потребує. Хотілося б забезпечити організацію медичним обладнанням, щоб надало можливість розширити кількість медичних послуг. Тож будемо й надалі продовжувати добру справу....
Галино Миколаївно, чого очікуєте від роботи в поточному році? Які плани хочете реалізувати?
Маю наміри продовжити таку ж плідну працю на благо людей.
Дякую за інтерв’ю. І бажаю Вам наснаги і витримки у Вашій нелегкій роботі.
Спасибі і Вам, що прийшли. Також хочу подякувати всім, хто, незважаючи на складні економічні часи, відгукнувся на наше прохання і допоміг незахищеним категоріям роменчан. І, користуючись нагодою, вітаю з Днем Перемоги ветеранів Великої Вітчизняної війни. Бажаю міцного здоров’я і довголіття, добра і радості, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим.

Шановні роменчани, деякі люди потребують посильної допомоги від нас. Тому всі речі, котрі складуються у вас в шифанерах, на горищах віднесіть до  Товариства Червоного Хреста: м. Ромни, вул. Щучки, 9, тел. 2-24-97.

Анна Марченко
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ленін
Ленін

Вхід на Ромни. інфоОголошення