Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Про роботу дільничних інспекторів і не тільки
Про роботу дільничних інспекторів і не тільки
Тандем-пресс
Середа, 17 червня 2009, 07:57      Ромни, Сумська область
З 25 травня по 4 червня відповідно до затвердженого графіку відбулися збори по мікрорайонам міста за участю керівників апарату виконкому, працівників комунальних служб, голів квартальних комітетів. Метою зборів було проведення звітів дільничних інспекторів. Також роменці мали можливість розповісти представникам влади про свої проблеми, а головне - почути хоч якісь обіцянки їх вирішити. Проте виявилося, що громадяни чи то через зайнятість, чи через недовіру прийти на зібрання бажання не виявили: на десяти проведених зборах було присутніх разом аж 69 чоловік!  

 

9 червня, під час апаратної наради у міськвиконкомі було підведено підсумки зборів. Начальник відділу по роботі з правоохоронними органами Володимир Кишун повідомив присутнім, що навіть незважаючи на низьку явку роменців, проведені зустрічі довели, що робота дільничних інспекторів знаходиться на належному рівні і оцінюється як задовільна. Слова похвали та вдячності висловили роменці на адресу дільничних Вовка П.М., Карлаша С.В., Бурди О.В. Але були і зауваження, найбільше нарікань від громадян отримали дільничні інспектори Браташ Є.О. та Мазур К.В. Проте, зауважив В.І. Кишун, оцінка діяльності може бути необ’єктивною знову ж таки через низьку явку. Найбільше зауважень мешканці висловлюють з приводу недостатньої роботи міліції у боротьбі із самогоноварінням, низький рівень розкриття дрібних крадіжок та участі правоохоронців у підтримці санітарного стану міста. Резолюцією же зборів стало рішення зобов’язати відповідні органи та служби вирішити проблемні питання та усунути недоліки до 1 липня 2009 року.

 

 

Дільничних інспекторів «захищав» їх начальник А.І. Лобода. Він розповів, що вирішувати проблемні питання іноді важко навіть представникам міліції. І яскравий тому приклад – самогоноваріння. Згідно законодавства працівник міліції може зайти в помешкання лише за згодою господаря, навіть якщо є підозра про те, що в його оселі виготовляють та продають самогон. Адже відомо, що на огляд приміщення повинен бути дозвіл - постанова прокуратури або суду. За словами А.І. Лободи, на сьогоднішній день по місту виявлено більше 80 фактів самогоноваріння, і це непоганий показник, Ромни знаходяться в трійці кращих області по виявленню пунктів самогоноваріння. Але виявити такий факт – лише початок. Для того, щоб порушити за ним кримінальну справу, потрібно зробити 3-4 експертизи санстанції, а одне таке дослідження коштує 30 грн. В міліції таких коштів немає, тож часто сплата за експертизу лягає на дільничного. Вихід із ситуації А.І. Лобода вбачає лише у спільних діях, у зверненнях до вищого керівництва і, відповідно, у зміні законодавства.

 

 

Зауваження роменців також стосувалися і роботи місцевих комунальників. Тому про свої проблеми розповів начальник управління міського господарства Михайло Кочерга. Неодноразово повторювалося, що наші громадяни часто безпідставно звинувачують владу у бездіяльності, тим часом поступово перетворюючи місто у смітник. А робота комунальників іноді залишається просто даремною. Яскравим прикладом є Пивний ліс, де зовсім недавно працівники бюджетних установ, учні, комунальники навели порядок та вивезли сміття. Не пройшло і місяця, як самі ж роменці повернули парку колишній вигляд, і сміття знову опинилося на своїх місцях. Взагалі за час весняного прибирання з території міста вивезено 7,6 тисяч куб.м сміття, на що витрачено з міського бюджету 94 тисячі гривень. Тож, виходом з цієї ситуації, вважає М.Г. Кочерга, стане збільшення відсотку укладених договорів між мешканцями будинків та ПП «Еліпс» на вивіз твердих побутових відходів. Для цього місто вже отримало в рамках проекту ТАСІС нові контейнери для сміття.

 

 

У відповідь Галина Лебединська, голова квартального комітету №20, повідомила, що незважаючи на те, що майже 90% жителів вул. Федька уклали такі договори, люди продовжують виносити сміття у болото. Вирішити проблему, на її думку, можуть лише працівники міліції. Якби були оштрафовані хоча б декілька несвідомих громадян, інші вже б не насмілилися. Це і повинні робити дільничні інспектори. Але, як виявляється, представники міліції не мають таких повноважень, а можуть брати лише учать в роботі комісій і вже колегіально вирішувати питання про складання адмінпротоколів.

 

 

Питання штрафів вже давно стоїть у Ромнах. З початку року ведуться розмови про те, щоб рішенням депутатів надати повноваження складати адмінпротоколи дільничним інспекторам. Але процес просто затягується, і виникає думка, що це нікому не потрібно. До речі, щодо роботи комісій. Заступник міського голови Леонід Набойченко поцікавився, скільки ж протоколів про порушення було складено, і отримав відповідь: сімнадцять. Тут, як кажуть без коментарів, цифри кажуть за себе. Люди наші дійшли тієї межі, що простими роз’ясненнями нічого не доб’єшся, треба вже діяти більш дієвими способами, до речі, перевіреними у всьому світі: штрафами.

 

 

 Також на апаратній нараді розглянули і стан роботи міських автобусів. Роменці, що користуються громадським транспортом, помітили порушення графіків руху, деякі маршрути взагалі відсутні. Виявляється, автобуси зникли в ході проведення представниками полтавської ДПС операції «Автобус-2009». Цілком зрозуміло, що ніякій критиці наш громадський транспорт не піддається, тому майже 20 «наляканих» автобусів були вимушені стати на ремонт. Як повідомив директор КП «Ромнитранссервіс» Анатолій Котляров, чужі «даїшники» вже поїхали, тож до 20 червня ситуація покращиться і графік відновиться на 100 відсотків.    

 

Олена Юракова

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел