Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Педагогічна конференція
Педагогічна конференція
Тандем-пресс
Четвер, 03 вересня 2009, 07:17      Ромни, Сумська область

 Минулого четверга у будинку культури пройшла педагогічна конференція. Цей щорічний захід перед початком нового навчального року має на меті окреслити основні напрямки роботи шкіл. У президії зібрання були міський голова Павло Помаран, його заступник з гуманітарних питань Володимир Книга, головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Юрій Харламов, голова профспілки працівників освіти Микола Тарала і начальник відділу освіти Зінаїда Горбик.

  

Захід почався саме з доповіді останньої. Зінаїда Григорівна відмітила високий відсоток охоплення дошкільною освітою у Ромнах. «У місті діє 10 дошкільних закладів, які надають освітні послуги 87% малечі. Діють у них групи компенсуючого типу, де 102 діточок отримують корекцію фізичного та розумового розвитку». Похвалилася З. Горбик досягненням дитячого садка №8 «Дзвіночок», який на обласному етапі конкурсу «Імідж дошкільного навчального закладу»  зайняв третє місце. Однак нічого не сказала начальник відділу про проблеми, з якими стикаються батьки під час влаштування дитини до садочка і про переповненість груп.

У 2009-2010 навчальному році завершується перехід основної школи на 12-річне навчання. Нагадаю, в цьому році у школах не буде 10-их класів саме через подовження терміну навчання. В черговий раз наголосила пані Горбик на процесі оптимізації мережі шкіл. За останні 9 років чисельність учнів скоротилася на 30%. При такій негативній динаміці кількості учнів сама мережа жодних змін не зазнала. Середня вартість одного школяра за рік складала 3,3 тис. гривень. «Найдорожчі» діти – у ЗОШ № 6, 9, 3. Нагадаю, саме ці заклади мають лише два ступені освіти. Забігаючи наперед, скажу, що директор школи №8 Ірина Головач навпаки – наголосила на важливості малих шкіл і невеликій кількості учнів у класі. Адже саме за таких умов діти отримають більш якісні освітні послуги.

Минулого навчального року всі школи нашого міста отримали комп’ютерні класи і підключення до мережі Інтернет.

 

Плюс і мінус одночасно

320 учнів роменських шкіл належать до числа обдарованих, що вони підтвердили своїми перемогами в обласних та всеукраїнських олімпіадах. Найбільша концентрація обдарованих дітей є у СЗОШ № 1, 2 та ЗОШ №5. Поряд з цим, кількість переможців олімпіад ІІІ етапу щороку скорочується, а з таких предметів як історія, хімія, біологія призові місця взагалі відсутні. Начальник відділу освіти несхвально відгукнулася про  класи із поглибленим вивченням окремих предметів у спеціалізованих школах, бо Ромни не мають жодного переможця олімпіад з цих предметів.

 

Кращі з кращих

Двоє учнів нашого міста – Бараник Андрій та Шапар Сергій (ЗОШ №5) отримують стипендію голови обласної державної адміністрації.  Коваленко Катерина (СЗОШ №1) визнана в числі 27 кращих учнів України і є стипендіатом  Кабінету Міністрів. Кучковська Поліна (СЗОШ №1) має стипендію міського голови як переможниця конкурсу «Учень року».

«Велика увага приділяється оздоровленню дітей, - сказала Зінаїда Григорівна і похвалила роботу пришкільних таборів і табору «Вогник». Говорила і про альтернативні форми відпочинку для школярів старших класів: екскурсію на Західну Україну, в Ялту, сходження на Говерлу. А от про наметові табори не сказала ні слова.

Особлива увага приділяється патріотичному вихованню учнів. І школи є незмінними учасниками та організаторами заходів по вшануванню історичних дат у місті. Така ж увага приділяється й екологічному вихованню та пропаганді здорового способу життя.

Наголосила З. Горбик на важливості профілактики підліткової злочинності. На жаль, кількість порушень закону, скоєних неповнолітніми, постійно зростає.

Активізував свою діяльність центр позашкільної освіти і роботи з талановитою молоддю. Студії образотворчого мистецтва «Ромен-цвіт» під керівництвом Рудик Лідії присвоєно звання зразкового колективу.

 

Проблемне харчування

Відкриття їдальні у ЗОШ №3 дало змогу забезпечити всіх її учнів належним харчуванням. Середня вартість обіду на день становила 4 грн. для школярів і 6 – для дошкільнят. «Така сума є недостатньою для організації раціонального харчування  і норми харчування виконуються на 50%, - підсумувала Зінаїда Горбик. Проблемою є забезпечення гарячим харчуванням учнів старшої школи. Якщо діти 1-4 класів повністю забезпечені гарячими обідами, то зі старшими все не так просто. В 10-11 класах гарячі обіди отримують тільки 28% старшокласників.

 

Без спонсорів не вижити

Директор школи №8 Ірина Головач отримала гарячу підтримку від присутніх щодо полегшення роботи вчителя у класі з невеликою кількістю учнів.  Саме в цьому випадку якість освіти буде максимально високою. І тому маленькі  школи повинні існувати і далі. Без виключення всі навчальні заклади стикаються з проблемою ремонтів. «Влітку весь колектив закладу перетворюється на спеціалістів широкого профілю, бо самостійно фарбують, клеять шпалери, шпаклюють», - сумно пожартувала Ірина Володимирівна.

Після її виступу треба було констатувати, що без сприяння спонсорів школа практично не може нормально функціонувати. У випадку, якщо допомогу від керівників підприємств отримати не вдається, ця роль перекладається на батьків. Ну або проявляти чудеса винахідливості. Наприклад, минулої зими діти школи №8 всі зібрані під час щедрування кошти акумулювали для закупівлі копіювальної техніки.

Часто звучало імя Олександра Саєнка. Завдяки його сприянню проходили чи не всі заходи міського рівня у галузі освіти і більшість призів закуплялася саме за його кошти. За це хочеться сказати йому окреме «спасибі».

 

Педагогічна конференція

Учні в цифрах

У 2009 році у школах міста навчалося 4406 учнів, що на 30% менше 2000 року – 6372. У школі № 3 сталося найсуттєвіше скорочення числа дітей (із 419 учнів у 2000 році до 120 у 2009, тобто на 70%). Найстабільніша кількість у спеціалізованій школі № 2 (532 у 2000, 487 – у 2009). Вартість одного школяра за рік складала 3,3 тис. гривень. Найдешевше учень обходиться школах № 4 і 5. Найдорожчі діти – у ЗОШ № 6, 9, 3: близько 5,3 тис. грн. За літо 2009 року оздоровили 2616 дітей, всього 59% від загальної кількості школярів.

 

Тетяна Івасин

 

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення