Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Героїчна роменчанка
Героїчна роменчанка
Тандем-пресс
Четвер, 17 вересня 2009, 22:04      Ромни, Сумська область

Тетяна Маркус – юна роменка, яка працювала у підпіллі у часи ІІ Світової війни. Кілька років тому їй було присвоєно звання Героя України. У 4 школі пройшов мітинг з ушанування імені сміливої землячки та на честь відкриття меморіальної дошки.

Директор школи Лариса Спичка розповіла, що дівчина народилася у 1921 році у будинку, розташованому неподалік приміщення сучасної школи №4. Вона плідно працювала на благо Радянської батьківщини, збирала інформацію, вивідану у німців. У жовтні 1942 року її схопили фашисти, довго катували і розстріляли у 1943 році. Дівчина була єврейкою за національністю і всіма своїми діями доводила, що фашистів готова знищувати завжди. Це їй і вдалося: вона знищила понад 30 чоловік-лютих ворогів.

Учні школи №4 працювали над проектом про життя Тетяни Маркус, який був визнаний кращим на Сумщині.

Міський голова Павло Помаран, підсумовуючи проведену школярами роботу по збору інформації про героїчну землячку, сказав: «Молодь, вихована на традиціях патріотизму, зможе гордо нести прапор України по всьому світу».

Виступив на зібранні і гість із Києва, президент ради національних товариств України, заслужений працівник культури Ілля Левітас: «Приємно бачити, як у Ромнах шанують пам'ять юної підпільниці. Ми 16 разів подавали прохання про присвоєння Тетяні Йосипівні звання Героя України, і ось нарешті дочекалися. Тетяна загинула у Бабиному Яру, у віці 23 років, коли була трохи старшою за вас – сучасних школярів. Але все своє коротке і багатостраждальне життя вона присвятила служінню своїй державі».

Міський голова та директор школи відкрили меморіальну дошку Тетяна Маркус, а учні поклали квіти у пам'ять про героїню.

Марія Козаченко

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop60
konotop60

Вхід на Ромни. інфоОголошення