Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Тандем пресс Біда на вістрі голки
Біда на вістрі голки
Тандем-пресс
П'ятниця, 09 жовтня 2009, 08:08      Ромни, Сумська область
narkohellЛюдина, залежна від наркотиків, поринає усе глибше у свою хворобу, коли близькі не здатні впоратися із занепокоєнням, що викликає його поведінка. По суті, ця нездатність є частиною хвороби. Ні наркоман, ні емоційно залучені в його проблеми близькі не можуть тверезо оцінити дійсність.

Наркоман може заперечувати, що має проблеми й потребує допомоги - доти, поки родина забезпечує йому автоматичний захист або позбавлення від наслідків  зловживання.

Члени cім’ї повинні самі навчитися справлятися зі своїми емоційними проблемами, перш ніж яких-небудь позитивних результатів досягне сам  наркозалежний. Наркоману  і його рідним необхідно шукати допомогу поза колом родичів, друзів і сусідів.

Сімейний психолог, голова міжнародної громадської організації «Світ родини» Наталія Охріменко переконана, що вихід можна знайти із будь-якої безвихідної ситуації: «Якщо ви почуваєте себе винними в тому, що сталося, й постійно задаєте собі питання: «Що я пропустила, де недогляділа?», знайте: навіть відповівши на ці питання, наркоманові ви не допоможете, а свій стан погіршите. Наркоманові вигідно, щоб ви відчували почуття провини. Йому буде тоді легше маніпулювати вами, говорячи: «Це ви у всім винні...» Якщо ви часто повторюєте: «Я все життя тобі віддала, а ти такий невдячний» - знайте, це наркоманові на руку. Поки ви ображаєтеся й не спілкуєтеся з ним, він знімає із себе всяку відповідальність і робить те, що вважає потрібним, не радячись із вами. Якщо ви роздаєте борги, зроблені наркоманом, або дзвоните в школу чи на роботу, придумуючи причини його відсутності, знайте, цим ви сприяєте його вживанню. Беручи відповідальність на себе, ви знімаєте відповідальність із нього. Він стає безвідповідальним, не придатним до життя в суспільстві, не вміє відповідати за свої вчинки. Не ставайте його поплічником. Якщо ви приховуєте від всіх лихо своєї родини й боретеся з наркоманією на самоті... Знайте –  ви марнуєте час і виснажуєте свої сили, які багато в чому йдуть на те, щоб приховувати правду й прикидатися. Якщо ви виправдуєте його вживання наркотиків і його вчинки, то стаєте з ним заодно. Тут недалеко й до поповнення списку нарокозалежних. Якщо ви обіцяєте йому зробити щось гарне в обмін на його обіцянки кинути, то обмін обіцянками стане у вас регулярним. Тільки ви, на відміну від наркомана, будете виконувати свої обіцянки, поки вам не набридне. А він навряд чи. Якщо ви влаштовуєте його на роботу, навчання, на курси й оплачуєте їх, це ваше право. Але він навряд чи туди піде. Якщо всі коштовні речі й гроші у вас у квартирі на видному місці і не заховані, а ви вважаєте, що в нього не вистачить совісті їх взяти... Не спокушайте долю. Наркомани несуть із дому усе - від газової плити й пральної машини до цвяха в стіні».

Головний нарколог міста Людмила Єршова навела страшні цифри статистики. Тільки уявіть, що офіційна кількість наркоманів, тобто тих, хто свідомо стоїть на обліку, в десятки раз менша від справжньої. «На обліку зараз перебуває 145 осіб, котрі є наркоманами. Найстаршому з них – 35 років,  а наймолодшому 17. А середній вік наркозалежних у Ромнах – 25 років, тобто люди працездатного віку. В основному на облік вони потрапляють завдяки нашій співпраці з міліцією.  Служба боротьби з незаконним обігом наркотиків приводить осіб, котрі є наркозалежними. Також я особисто проводжу роботу у трудових колективах або навчальних закладах, де теж виявляю наркоманів. З урахуванням того, що майже всі підлітки зараз курять та вживають алкоголь, не так вже й дивно, що згодом вони шукають й інші способи «розважитись». Наприклад, під час медичних оглядів у школах на кожні 10 учнів припадає лише 2 тих, хто не палить та не п’є. А пиво багатьма неповнолітніми взагалі сприймається не як алкогольний напій. Часто до нашого відділення привозять малолітніх, у яких у крові виявляють алкоголь у такій кількості, яка є небезпечною навіть для дорослого, не говорячи про дитячий несформований організм.  А де у цей час батьки? Хто повинен стежити за неповнолітніми?»

Іноді наркозалежні самі звертаються по допомогу до наркологів. На території психлікарні діє анонімний пункт обміну брудних шприців, тобто всі бажаючі можуть обміняти використані шприци на нові, також тут є вітаміни, презервативи, серветки, деякі медикаменти. Саме завдяки обміну використаних шприців можна уберегти себе від зараження СНІДом чи іншими небезпечними хворобами.

Наркомани задля отримання бажаного не зупиняються ні перед чим. Часто вони отримують дозу злочинним способом. Начальник сектору боротьби з  незаконним обігом наркотиків Анатолій Деснига розповів: «Найбільше наша служба фіксує такі вили злочинів, як збут наркотичних засобів, втягнення в наркоманію, кублоутримування (місця, де збираються наркомани., виготовляють наркотичні засоби і там же їх вживають). За 9 місяців сектором БНОН було порушено 63 кримінальні справи, з них 24 – за збут наркотичних засобів, 7 – за втягнення в наркоманію, 4 - за кублоутримування. Також виявили 2 факти вирощування коноплі та 25 – зберігання без мети збуту. Середній вік наркоманів коливається від 17 до 35 років, хоча є навіть кілька наркоманів пенсійного віку. Звичайно, непрацюючий наркоман для того, щоб дістати дозу, повинен красти. В основному крадуть автомагнітоли, мобільні телефони. Зараз на обліку у нашій службі стоїть 181 особа, з них 4 неповнолітніх, 27 – ВІЛ-інфікованих. Звісно, це не вся кількість тих, хто став на злочинну стежку заради отримання дози. Дехто сідає до в’язниці, хтось їде до іншого регіону, тому дана цифра постійно коливається. Всіх осіб, котрих було затримано за статтями, пов’язаними з незаконним обігом наркотиків, ставимо на облік в наркодиспансер, де їм ставлять діагноз, й одразу береться кров для аналізу на ВІЛ-інфекцію».

Якщо підсумувати, картина виходить більш ніж сумною. Вона просто страхітлива. Відповіді на одвічні питання – «Хто винен?» і «Що робити?» ніколи не будуть однозначними. Тут частково винне і суспільство, і держава зі своїми дивними законами, й оточення, у яке потрапляє людина. І, безумовно, сама людина. Адже чомусь одна може уникнути такої залежності, а інша – ні. Факторів, котрі провокують залежність, безліч. Але щоразу треба пам’ятати, що в центрі цієї залежності стоїть не тільки сам наркоман, а й все його оточення: ламається одразу кілька життів.

 

Довідка

За 9 місяців 2009 року від СНІДу померло 9 осіб. За попередні 3 роки загалом померло 7 жителів міста та району. А реальна цифра заражених синдромом набутого імунодефіциту не буде показана в жодні статистиці. На жаль, багато людей навіть не здогадуються про свою хворобу або й свідомо не стають на облік. Пам’ятайте, для зараження здорової людини достатньо один раз використати заражений шприц або не користуватися презервативом під час сексу.

 

Зверніть увагу

Наталія Петрівна Охріменко наголосила, що є люди, котрі можуть допомогти наркозалежним та їх близьким. У Ромнах у приміщенні колишнього театру Ленінського Комсомола працює сімейний психолог, котрий кожного вівторка та четверга готовий надати консультації та психологічну підтримку. Діє телефон  довіри: 8-067 7525450.

Марія Козаченко


 

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

11
11