Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Тандем пресс Особливості полювання
Особливості полювання
Тандем-пресс
Четвер, 19 листопада 2009, 11:32      Ромни, Сумська область

7 листопада почався сезон полювання на пушного звіра. Наскільки численною є популяція звірів на території Роменського району, які методи боротьби з браконьєрством та про роботу єгерів розповів Юрій Гаркуша, голова Роменського районного товариства мисливців та рибалок. Зайшовши до його кабінету, стає одразу зрозуміло, що він належить саме мисливцеві: на стіні – картина Перова «Мисливці на привалі», статуетки тварин та трофейні роги впольованої здобичі.

 

- Юрію Євгеновичу, якою є територія, де можна полювати і які звірі найчастіше у нас зустрічаються?

 

Територія мисливських угідь у нашому районі є найбільшою в  області і становить 159,4 тис. гектар. Полювати можна всюди, окрім відтворюваних територіях та заповідних зон. Зараз триває сезон полювання на пушного звіра – до 31 січня 2010 року. Перед цим був сезон полювання на пернату дичину – з серпня по жовтень. Основне полювання ведеться на зайця, лисицю та єнотовидну собаку. Популяція цих тварин є доволі численною: зайця – понад 3 тисячі, лисиці – більше 100, єнотовидної собаки – більше 50.

Також є кабани, косулі та сурки-бабаки. Щодо останніх, то їх було завезено на територію Роменщини близько 20 років тому, і на сьогодні їх кількість збільшилась у більше, ніж два рази. На окремих територіях розводять також фазанів.

 

- Юрію Євгеновичу, скільки мисливців зареєстровано у Вашій організації?

 

Загальна кількість любителів полювати – понад 700, але бере участь у полюванні близько 500. Приємно відмітити, що ця цифра поступово збільшується. Часто мисливська справа стає сімейною традицією і разом з батьком захоплюється полюванням і син.

 

- Переконана, що вам дошкуляють браконьєри. Які методи впливу на них Ви маєте?

 

На жаль, нечесні мисливці дійсно суттєво заважають. А от щодо впливу на них, то тут є дуже багато проблем. Справа в тому, що законодавча база є вкрай не досконалою, тож кардинально вплинути на ситуацію не вдається. За 2009 рік було складено лише 5 адміністративних протоколів, їх направили на розгляд у державну екологічну інспекцію, але основним видом покарання є накладення штрафу у розмірі 34 грн. або винесення попередження. Зрозуміло, що такими речами нікого не злякаєш, тож браконьєрів дійсно багато, хоч як не прикро це визнавати. Браконьєри поводяться зухвало і навіть якщо їх вдалося спіймати на цьому, то вони продовжують порушувати закон і в подальшому.

 

- Зараз територією міста бігає велика кількість бродячих собак. Чи є можливість звернутися до співробітників мисливського господарства, аби зменшити їх популяцію?

 

З такого приводу до нас звертаються, але проблема в тому, що у нас немає повноважень відстрілювати бродячих тварин. До того ж, на території міста відстріл заборонено. А ще одна перешкода – вступив в силу закон про жорстоке поводження з тваринами, згідно з яким бездомних тварин треба усипляти. А  раніше і єгері, і мисливці допомагали комунальникам у цьому питанні.

 

- З якими проблемами доводиться стикатися мисливцям та єгерям?

 

Значні труднощі викликає те, що фінансове забезпечення у єгерів не достатнє. Зараз працює 8 єгерів, деякі – не на повну ставку, а набоями нас держава не забезпечує. З початком холодів у наших співробітників збільшується кількість роботи – треба заготовити корм диким тваринам, охороняти територію від браконьєрів. Значну небезпеку становлять дикі тварини – лисиці, дикі собаки, які шкодять свійським тваринам та людям. Окрема тема – браконьєри. Іноді доводиться витрачати багато часу на те, щоб упіймати порушника, а покарання йому – мізерний штраф.

 

- Юрію Євгеновичу, кого можна виділити як найкращих єгерів у районі і в чому полягає їх робота?

 

Вони повинні охороняти мисливські угіддя від посягань непроханих гостей, заготовляти корм тваринам – сіно, соковиті, зернові корми і сіль, підгодовувати тварин взимку. У Роменському районі налічується 30 первинних організацій, які є центрами осередків у районі, і на місці слідкують за ситуацією у мисливстві. Як найкращі первинні організації хочу відмітити Великобубнівську (голова Євченко Микола Іванович), Рогинську (голова Левенець Олександр Володимирович), Плавинищанську (голова Смаль Семен Олексійович).

Окремо хочу відмітити найстаршого та найчеснішого нашого єгеря – Борис Володимирович Ромащенко. Йому вже 70 років, проживає у Пісках. Він лише нещодавно пішов  з роботи, і незважаючи на свій вік, ставився до своєї роботи дуже відповідально. Завдяки Борису Володимировичу ми маємо велику популяцію сурків, яких він охороняв та оберігав. Його син Володимир Борисович Ромащенко проживає у селі Нова Гребля, де намагається розвести фазанів. У Рогинцях проживає Володимир Іванович Гризун – теж дуже відповідальний співробітник.

 

- Розкажіть, будь ласка, про себе як про мисливця з багатолітнім стажем.

 

Я раніше був професійним мисливцем, полював на тварин для промислових цілей: туші лосів та кабанів відправляли за кордон. Полюю вже давно – більше 35 років. Бували різні випадки, маю багато трофеїв. У моїй родині полювання – це давня звичка: і дід, і батько цим займалися. Щоправда, на мені династія перервалася, мій син не мисливець, на жаль. А може, на щастя.

Тетяна Івасин

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

41
41

Вхід на Ромни. інфоОголошення