Ромны. Romny. Ромни. інфо

Бюджетний "водограй"
Вісті Роменщини
Четвер, 10 грудня 2009, 09:08      Ромни, Сумська область

27 листопада відбулася прес-конференція для журналістів регіону, яку провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Цупро.

- Бюджетна політика складна, але й зрозуміла, прозора, - зазначив Олександр Микола­йович. - Ми всі бачимо, що від­бувається в економічному процесі. Досить сумні дії. Якщо, скажімо, хочемо мати для нормального життя зростання бю­джетних надходжень хоча б на 50 відсотків, то фактично їх є 10. Щоб безпроблемно завершити рік, у державну казну має надійти понад 60 мільярдів гривень. Фактично місячний "навар" становить 10-15 мільярдів гривень. Отже, попереду бю­джетна "діра".

 

Оскільки проект бюджету на 2010 рік готувався без участі представників місцевої влади, потреби місцевих громад у бюджеті не враховані. Отже, говорячи про збільшення фінансування місцевих потреб, уряд фактично пропонує лояльним до нього місцевим депутатам, мерам та чиновникам взяти участь у розподілі державних коштів. Уряд не зміг реалізувати полі­тику, коли створюються умови для зростання економіки, натомість напряму фінансує конкретні галузі. Це означає, що кошти підуть на підтримку бізнесу, наближеного до Кабінету Міністрів.

 

Неадекватний бюджет-2009 загнав країну у замкнуте коло: "тіньова" економіка - скорочення внутрішнього ринку - безробіття - скорочення надхо­джень до державної скарбниці. Бюджет-2010 страждає на ті ж недоліки. Представники під­при­ємницької спільноти вже назвали цей бюджет "крахом української економіки" і  "зашморгом на шиї підприємців". Уряд розглядає державний бюджет як засіб для вилучення грошей з реальної економіки і передачі лояльному бізнесу в обмін на політичну підтримку.

 

 - Зовсім інша позиція Вік­тора Ющенка щодо державного бюджету, - говорить Олександр Цупро. - Президент вимагає підходів до держбюджету як до стратегічного плану розвитку (надто в сьогоднішніх умовах фінансово-економічної кризи), а не "годівнички" і полі­тичної передвиборної "палочки-виручалочки" популістського ґатунку. Практика, коли з бюджету "годуються" близькі до уряду бізнесмени та його оточення, має припинитися. Президент запропонував декілька необхідних кроків, які допоможуть подолати кризу. Віктор Ющенко пропонує зробити ставку на розвиток внутріш­нього ринку. Механізми: податкові стимули для підприємців, припинення практики стягнення податків наперед, неприпустимість запровадження нових податків та зборів. Завдання, які, на думку Президента, має виконувати держбюджет, - стабільний прибуток для громадянина, розвиток внутрішнього ринку, соціальна справедливість. Своїми думками з цього приводу поділився голова Білопільської райдержадміні­страції Сергій Дворник.

 

Журналісти одержали вичерпні відповіді на запитання.       

            

Яків Бузина.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

41
41

Вхід на Ромни. інфоОголошення