Ромны. Romny. Ромни. інфо

Триває перевірка
Вісті Роменщини
Вівторок, 02 березня 2010, 10:05      Ромни, Сумська область

Проведеним моніторингом цін на окремі продовольчі товари, який постійно здійснює Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області, встановлено, що в кінці січня 2010 року відбулося різке зростання цін на цукор у роздрібній мережі. Так, станом на 10 січня середня роздрібна ціна на цукор на підприємствах торгівлі складала 7 грн. 40 коп. за кілограм, на продовольчих ринках - 7 грн. 45 коп. Станом на 30 січня вона вже становила за кілограм відповідно 9 грн. 27 коп. і 9 грн. 29 коп.

 

Як показують цінові дослідження, причиною зростання роздрібних цін на цукор є під­вищення оптово-відпускних цін постачальника. В основному це ті, що зареєстрували свою діяльність за межами Сумщини, оскільки останніми роками виробництво цукру в області не здійснюється.

 

Розпорядженням голови обл­­держадміністрації від 8.11. 2007 р. № 730 запроваджено дер­жавне регулювання оптово-відпускних цін на окремі продовольчі товари, в тому числі на цукор, шляхом декларування їх зміни в головному управлінні економіки ОДА, за висновками щодо економічного обґрунтування рівнів оптово-відпускних цін, що надаються Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області. Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін для суб'єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва та/або реалізації продовольчих товарів, у тому числі цукру, затверджений Постановою Кабміну від 17 жовтня 2007 р. № 1222 "Про затвердження Порядку декларування оптово-відпускних цін" (зі змінами).

 

Також із серпня 2008 року для забезпечення прозорості ціноутворення на продукти харчування наказом Мінекономіки України від 13.08.2008 р. № 341 для виробників продовольчих товарів, у тому числі й цукру, запроваджена спеціальна Декларація про оптову ціну виробника на кожну партію товару, що повинна супрово­джувати його на всіх етапах постачання товару до кінцевого споживача. Тобто така Декларація повинна бути у кожного постачальника, в тому числі по партіях цукру, реалізованих у роздрібну торговельну мережу.

 

Згідно з встановленим порядком, до зазначеної в Декларації оптової ціни виробника при формуванні роздрібних цін повинна нараховуватись торговельна надбавка, граничний рівень якої встановлений на рівні 5 відсотків розпоря­дженням голови Сумської обл­держадміністрації від 1.02.2007 р. № 35 (зі змінами).

 

Отже, згідно з встановленим порядком, оптові постачальники, які зареєстровані в області та здійснюють реалізацію цукру за підвищеними оптово-відпускними цінами, повинні звернутись до Державної ін­спекції з контролю за цінами в Сумській області для одержання висновку щодо економічного обґрунтування оптово-від­пускної ціни та задекларувати зміну оптово-відпускних цін в облдержадміністрації, надавши для цього підтверджуючі документи щодо обґрунтування зміни цін.

 

Враховуючи, що останнім часом постачальники цукру, які зареєстровані в області, не декларували зміну оптово-відпуск­них цін на цукор в облдержадміністрації та не звертались до Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області для одержання висновку щодо економічного обґрунтування рівнів оптово-відпускних цін, підвищення цін на цукор такими суб'єктами господарювання без додержання порядку декларування є порушенням вимог чинного законодавства.

 

Проводяться перевірки місцевих постачальників цукру та підприємств роздрібної торгівлі з питань додержання встановленого порядку формування і застосування цін на цукор.

 

У разі недотримання суб'­єктами господарювання запровадженого порядку державного регулювання цін на цукор за результатами перевірок порушники будуть притягнуті до відповідальності відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення". А це - стягнення в доход державного бюджету необґрунтовано одержаної виручки від реалізації цукру за завищеними цінами та, крім цього, сплата штрафу в подвійному розмірі. До винних посадових осіб будуть вжиті заходи щодо притягнення до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу за статтею 165 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Державна інспекція

з контролю за цінами

в Сумській області.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

14
14

Вхід на Ромни. інфоОголошення