Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Пиво офіційно визнали алкоголем
Пиво офіційно визнали алкоголем
Вісті Роменщини
Вівторок, 02 березня 2010, 10:26      Ромни, Сумська область

11 лютого 2010 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв". Він встановлює обмеження в частині споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів. Зокрема, до категорії алкогольних напоїв віднесено слабоалкогольні напої й пиво, а також визначено поняття "безалкогольне пи­во".

 

Згідно з вимогами цього закону забороняється споживати пиво (крім безалкогольного), алкогольні й слабоалкогольні напої у закладах охорони здоров'я, навчальних та освітньо-виховних закладах, громадському транспорті, на зупинках транспорту, у підземних пере­хо­дах, у закладах культури, у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі), у ліфтах і таксофонах, на дитячих майданчиках, на спортивних майданчиках, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самовряду­ван­ня, інших державних установ.

 

Забороняється куріння тютюнових виробів у ліфтах і таксофонах, у закладах охорони здоров'я, у навчальних та освіт­ньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, на спор­тивних майданчиках, у під'їздах житлових будинків, підземних переходах, громадському тран­спорті. Обмеження стосуються і куріння в закладах громадського харчування, приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, закладах культури, закритих спортивних спорудах, приміщеннях підпри­ємств, установ та організацій. У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена відповідна наочна інформація.

 

Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, а також на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, у торговельних органі­заціях, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, закритих спортивних спо­рудах (крім пива у пластиковій тарі), з торгових автома­тів, на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива), поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар), у споживчих упаковках, що містять менше 20 сигарет, з рук й у невизначених для цього місцях тор­гівлі.

 

Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

 

На час проведення масових заходів сільські, селищні та місь­кі ради в межах відповідної адміністративної території можуть заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових виробів.

 

Законом внесено відповідні зміни й до окремих статей Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ключовою нормою, що забороняє розлиття і продаж слабоалкогольних напоїв і пива у скверах, парках під час проведення масових заходів, є попередження або штраф.

 

Наталія ВОЙТЕНКО, 

помічник начальника Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг

Вхід на Ромни. інфоОголошення