Ромны. Romny. Ромни. інфо

З Україною в серці
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:35      Ромни, Сумська область

У травні відзначив сорокаріччя уродженець нашого краю, громадсько-політичний діяч, публіцист, журналіст, історик, один з основоположників і провідних діячів молодіжного націоналістичного руху в суверенній Україні Віктор Рог.

 

Народився він у с. Погожа Криниця. Вихований на кращих патріотичних традиціях Роменського краю, з молодих років присвятив своє життя розбудові незалежної України. Активний організатор і учасник чисельних молодіжних заходів у різних регіонах нашої Вітчизни та за її межами.

З 1990 року очолює Спілку Української Молоді "Сумщина", редагує газету "ґроно". Учасник студентського голодування в жовтні 1990 року в Києві. В 1993 році закінчив Сумський педагогічний ін­сти­тут за фахом "історія і педагогіка". З 1994 р. - голова Сум­ської обласної організації Конгресу українських націоналістів. У 1998 р. обраний членом президії головного проводу Конгресу українських націоналістів, співпрацює в газетах "Незборима нація" та "Шлях перемоги", координує Всеукраїнський комітет за­хис­­ту студентських прав, стає одним з ініціаторів та організаторів акцій студентської солідарності 1998-1999 рр. Обраний депутатом молодіжного парламенту України, в молодіжному уряді - міністр освіти та науки (1998-2000 рр.). Протягом 2001-2002 років очолює Молодіжний націоналістичний конгрес. З 2004 р. - член Великої ради Всеукра­їнського товариства "Мемо­ріал" ім. Василя Стуса. У тому ж році обраний головою Координаційної ради українських державницьких організацій.

Нині Віктор Рог - член історичного клубу "Холодний Яр", заступник директора Центру національного відро­дження ім. С. Бандери та редактор видання Організації українських націоналістів "Шлях Перемоги". Автор ряду публіцистичних та теоретичних статей і наукових публікацій в українській та закордонній пресі. Упорядник, співавтор, редактор, видавець понад 100 книг, серед яких "Націоналізм" Д. Донцова та "Націократія" М. Сціборського. Автор праць "Не даймо загубити майбутнє" (Київ, 1999, 2000), "Молодь і націоналізм" (Київ, 2003), "Життя для України" (Київ, 2004), "Українофобія. П'ята колона та її ляльководи" (Київ, 2008, 2009).

Не забуває Вік­тор Рог і рідного краю, де сформувалися його світоглядні переконання. Саме завдячуючи його ініціативі, в Ромнах були проведені урочис­тості до 80-річчя з дня наро­дження письменника Леоніда Полтави (уперше в Україні). До бібліотечних мереж міста і ра­йону він передав більше ста примірників поетичних творів переслідуваного за радянської влади літератора. З того часу бере активну участь у перевиданні багатої творчої спадщини Л. Полтави, популяризує його твори на Роменщині.

У 2002 р. організував приїзд дружини письменника Галини Єнсен-Полтави та її доньки Дарії Дикої до Ромен на презентацію книги літератора "Енеїда модерна" - поеми-фарсу про "комуністичний рай" на поневоленій Україні в 30-х роках ХХ ст. Тоді ж стараннями родини Л. Полтави, за активної підтримки В. Рога встановлена і урочисто відкрита меморіальна дошка письменнику в його рідному селі Вовківцях, організовано збір спогадів. Пізніше, в 2004 р. за ініціативи Віктора Рога обладнаний меморіальний музей Л. Полтави в Пустовійтівській ЗОШ, який нині є окрасою мережі громадських музеїв району.

Віктор Рог уперше привіз до Ромен видання про знаменитих уродженців краю: громадського та політичного діяча української діаспори в Америці Володимира Мазура, професора, ректора Української богословської академії Григорія Ващенка, передав до Роменського краєзнавчого музею десятки унікальних видань української діаспори 50-80-х років з матеріалами про наших земляків або з їхніми творами. Він же відкрив для Роменщини славні імена уродженців краю: Олекси Калиника - голови Спілки визволення України в Америці, Анатоля Сологуба - художника з Франції, професорів із США Костя Титаренка та Леоніда Грабини, замовчуваних при радянській владі лише за те, що вони палко любили Україну.

- Бути українцем - бути від­повідальним перед Богом, предками, співвітчизниками, нащадками, перед родом за майбутнє рідної землі, - переконаний Віктор Рог. - Адже нація - це велика родина. Я розглядаю націю як містичне певною мірою явище, як органічну спільноту. І якщо Господь волів, щоби я народився українцем, певно мав на те причини, то це не випадково. Якщо завдяки поколінням пращурів, які жили і працювали на цій землі, захищали її впродовж століть, з'явився я, тож, напевне, треба зробити все для того, щоби нащадкам залишити в спадок кращу державу, краще сус­пільство. Українці тут жили тисячоліття, тож подбаймо, щоб жили й тисячоліття після нас.

Ми є велика нація, нам є чим пишатися, нам є що боронити. І давайте лише уявимо, якби в один справді прекрасний день усі, в чиїх жилах тече українська кров, відчули її гаряче пульсування, глибоко себе національно ідентифікували саме як українці, усвідомили свою національну окремішність і національну місію, які гори були би перевернуті, які досягнення було б здобуто, які перспективи відкрились би перед нами всіма і перед кожним із нас. Давайте не лише це уявляти, а й робити все для цього. Чого всім від щирого серця бажаю.

Олександр ІВАЩЕНКО
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

42
42

Вхід на Ромни. інфоОголошення