Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Погляд на захід
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:49      Ромни, Сумська область

День Європи, який європейці святкують 9 травня, в Україні відзначають у третю суботу травня. Саме 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати вугільну й сталеливарну галузі та підпорядкувати їх новій наднаціональній структурі.

 

Дню Європи в Ромнах присвятили безліч заходів, перетворивши його в європейський тиждень. Підсумки конкурсів, тематичних уроків, виставок підбивали за "круглим столом" з міським головою, його заступниками, керівниками структурних підрозділів міськвиконкому, школярами, членами дитячої дорадчої ради, громадських організацій та євроклубів.

Урочисто відзначили авторів кращих плакатів на тему "Місце України в Європі" Анну Близнюк (СЗОШ № 1), Данила Данилюка (№ 2), Ольгу Гурічеву (ЗОШ № 7), членів євро­клубу Роменського коледжу СНАУ. Вручили грамоти переможцям літературного конкурсу на тему "Моє місто на шляху до Європи" Марії Явтушенко (ЗОШ № 8), Андрію Сиромлі (№ 4), Юлії Прокопенко (№ 5), Катерині Ревенко (№ 6), Тетяні Бистро (№ 9), Володимиру Костюченку (№ 4), Аліні Губарь (№ 11), Крістіні Калашніковій (№ 6), Оксані Король (№ 10). Голова профспілки підприємців Наталія Козаченко передала призерам, а також у бібліотеки міста цікаву літературу від громадської організації "ДАР".

Звичайно, цю дату хотілося б відзначити, побувавши в Європі, передусім у Франції. Таку подорож, щоправда уявну, таки вдалося здійснити учням СЗОШ № 1 ім. П.І. Калнишевського. Принаймні вони зустрілися зі справжнім французом Бернаром Фролішером, керівником проекту ТАСІS в Україні.

Познайомив іноземного гостя з шкільним колективом міський голова Павло Помаран. Незвичайному візитеру, напевно, було приємно почути так далеко від батьківщини рідну мову - вчителі французької мови прекрасно справлялися з обов'язками перекладачів, а школярі, нехай і зі специфічною вимовою (так оцінив мсьє Бернар учнівський акцент), розповіли про школу, навіть проклали символіч­ний місток Україна-Франція на однойменному заході.

Бернар Фролішер непогано володіє ро­сій­ською мовою, українською знає, мабуть, одну з найвідоміших віднедавна у світі українських фраз: "Шановні депутати".

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм