Ромны. Romny. Ромни. інфо

Погляд на захід
Вісті Роменщини
Вівторок, 01 червня 2010, 14:49      Ромни, Сумська область

День Європи, який європейці святкують 9 травня, в Україні відзначають у третю суботу травня. Саме 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати вугільну й сталеливарну галузі та підпорядкувати їх новій наднаціональній структурі.

 

Дню Європи в Ромнах присвятили безліч заходів, перетворивши його в європейський тиждень. Підсумки конкурсів, тематичних уроків, виставок підбивали за "круглим столом" з міським головою, його заступниками, керівниками структурних підрозділів міськвиконкому, школярами, членами дитячої дорадчої ради, громадських організацій та євроклубів.

Урочисто відзначили авторів кращих плакатів на тему "Місце України в Європі" Анну Близнюк (СЗОШ № 1), Данила Данилюка (№ 2), Ольгу Гурічеву (ЗОШ № 7), членів євро­клубу Роменського коледжу СНАУ. Вручили грамоти переможцям літературного конкурсу на тему "Моє місто на шляху до Європи" Марії Явтушенко (ЗОШ № 8), Андрію Сиромлі (№ 4), Юлії Прокопенко (№ 5), Катерині Ревенко (№ 6), Тетяні Бистро (№ 9), Володимиру Костюченку (№ 4), Аліні Губарь (№ 11), Крістіні Калашніковій (№ 6), Оксані Король (№ 10). Голова профспілки підприємців Наталія Козаченко передала призерам, а також у бібліотеки міста цікаву літературу від громадської організації "ДАР".

Звичайно, цю дату хотілося б відзначити, побувавши в Європі, передусім у Франції. Таку подорож, щоправда уявну, таки вдалося здійснити учням СЗОШ № 1 ім. П.І. Калнишевського. Принаймні вони зустрілися зі справжнім французом Бернаром Фролішером, керівником проекту ТАСІS в Україні.

Познайомив іноземного гостя з шкільним колективом міський голова Павло Помаран. Незвичайному візитеру, напевно, було приємно почути так далеко від батьківщини рідну мову - вчителі французької мови прекрасно справлялися з обов'язками перекладачів, а школярі, нехай і зі специфічною вимовою (так оцінив мсьє Бернар учнівський акцент), розповіли про школу, навіть проклали символіч­ний місток Україна-Франція на однойменному заході.

Бернар Фролішер непогано володіє ро­сій­ською мовою, українською знає, мабуть, одну з найвідоміших віднедавна у світі українських фраз: "Шановні депутати".

Денис МЯГКОВИЧ
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Урочистий мітинг
Урочистий мітинг

Вхід на Ромни. інфоОголошення