Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Звернення депутата міської ради І.С. Хоменка до Роменської міської ради п'ятого скликання
Звернення депутата міської ради І.С. Хоменка до Роменської міської ради п'ятого скликання
Вісті Роменщини
Середа, 16 червня 2010, 13:58      Ромни, Сумська область

За час виконання мною повноважень депутата міськради, починаючи з 2006 року, я намагаюся достукатися до свідомості більшості своїх колег та керівників державних установ щодо необхідності забезпечення контролю за використанням кош­тів на ремонтно-будівельні роботи головним лікарем Ро­мен­­ської ЦРЛ.

 

Законом України "Про статус депутата міської ради" передбачено, зокрема, надання йому інформації керівниками підприємств стосовно використання коштів на виконання тих чи інших робіт (послуг).

На мою пропозицію постій­на депутатська комісія з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, членом якої я є, зажадала від керівника ЦРЛ Валентини Гунькової інформацію про виконання всіх робіт і використання всіх коштів на реконструкцію ад­мін­будівлі на вул. Щучки, 4.

У листі-відповіді (№ 4130 від 28.12.2007 р.) на ім'я голови постійної комісії за підписом Валентини Гунькової, зокрема, йдеться: "...бухгалтерські ви­правдні документи, що фіксують факт виконання господарських операцій та доручення на одержання спонсорських коштів для ремонту приміщення на вул. Щучки, 4, були виділені архівним відділом виконкому Роменської міськради та знищені, оскільки строк їх зберігання відповідно до номенклатури справ ЦРЛ становить 3 роки. Відомості про зарплату відповідно до чинного законодавства не вправі надавати, оскільки це є конфіденційна ін­формація, що підлягає наданню тільки органам судочинст­ва...".

Підтриманий більшістю депутатів міської ради на пленарному засіданні 4.04.2008 р. мій депутатський запит зобов'язав керівника ЦРЛ надати необхідну інформацію, але належної відповіді так і не отримано.

Минув рік відтоді, як моє депутатське звернення взагалі залишилось без відповіді.

Тут поясню, що відповідно до законодавства міська рада має право вимагати звіт про використання коштів з будь-якого джерела надходження, в тому числі й від працівників ЦРЛ, які не могли з морально-етичних міркувань чинити су­против розпорядженню керівника ЦРЛ і віддали 50 тис. грн. зі своїх сімейних бюджетів, про використання яких ніхто не звітував. Тож звіт про виконану роботу і витрату коштів на недобудований, не прийнятий в експлуатацію об'єкт на вул. Щучки, 4 - законна вимога громади через довірених повноважних осіб (депутатів міськради).

Дивно, але за порушення чинного законодавства ніхто не відповів. Можливо, тому, що за вказівкою головного лікаря статут лікарні був на третину перероблений поза нашою волею з метою позбавлення прав громади впливати на прийняття рішень головним лікарем та в одній особі себе ж контролювати.

Фактично депутатів, уповноважених громадою міста, втягують в авантюру, що прос­тими словами називається корупційною діяльністю посадових осіб. Як інакше можна пояснити своїм виборцям запрошення депутатів міськради на застілля в ЦРЛ під благими намірами: "...на презентацію від­реставрованого корпусу земської лікарні"?

Чи думав хто з вас, а я точно ні, що в такий економічно-кризовий час, коли наші виборці позбавлені можливості викликати швидку медичну допомогу за відсутності коштів на пальне, керівник лікарні безвідповідально і самочинно задумає зробити надлишкову витрату коштів на підвісну стелю в актовому залі за допомогою шабаїв без ліцензії, яких зібрав і керував ними для від­мивання коштів депутат-біз­несмен. Як результат жирування: обвал, стеля внизу. Слава Богу, що в залі не було людей!

Знову в порядку денному стоять питання передачі коштів, отриманих за суборенду нерухомого майна громади міста, на рахунки ЦРЛ під благими намірами для відбудови адмінкорпусу площею 3000 квадратних метрів для дитячої поліклініки із укладенням договору самочинно головним лікарем, що стане надзвичайним навантаженням для дотаційного бюджету громади міста.

З огляду на викладене звертаюсь до вас, шановні депутати, з проханням відкласти розгляд питань, що стосуються гос­подарської діяльності ЦРЛ, до вивчення питання організації відділу виконкому, який зможе професійно визначати виконавця на конкурсній основі, як і передбачено законодавством, контролювати роботи (послуги) виконавця, звітувати перед депутатами про ви­трату коштів в усіх підрозділах комунальної власності, щоб звільнити їх керівників від неспецифічних обов'язків, зокрема й заслуженого лікаря України, яким є Валентна Гунькова, щоб перш за все вона мала можливість і час надавати професійну медичну допомогу хворим.

Іван ХОМЕНКО.

26 травня 2010 року.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Топольок
Топольок