Ромны. Romny. Ромни. інфо

Майбутнє - в нинішньому
Вісті Роменщини
П'ятниця, 02 липня 2010, 12:21      Ромни, Сумська область

У  житті кожного настає час, коли людина оцінює свій пройдений шлях, зважує здійснене, прагне вибудувати плани на майбутнє. У переддень піввікового ювілею ми взяли інтерв'ю в голови районної ради Олексія Біловола.

 

- Олексію Володимировичу, чи можлива співпраця на районному рівні після змін у структурі виконавчої влади?

- Загальний підхід, що продиктований реальною необхід­ністю, знаходиться в площині порозуміння між керівниками райдержадміністрації і районної ради, але не ціною здачі позиції, світоглядних цінностей.  Розуміючи, що фундаментальною основою влади є єдність, щиро розраховую на усвідомлене ставлення до певних особливостей, пов'язаних із рівнем легітимності, тобто довіри, сформованої на території за результатом виборчої кампанії, а також недопустимість застосування сили як показника владарювання. Це не застереження, а нагадування - з метою дотримання рівноваги і стабільності в регіоні.

- Тобто своїм ідеологічним опонентам Ви бажаєте успіху в царині електоральної підтримки?

- Без ніякого сумніву. Більше того, при цьому щиро процитую біблейську істину: "Нині наш надлишок на доповнення їхньої нестачі, а потім їх надлишок на доповнення вашої нестачі, щоб була рівність". Як і сказано: хто забрав багато, не мав зайвого, а хто мало - не мав нестачі. Такий баланс на духовному рівні має забезпечити шлях до консолідації, а не взаємоборства на догоду своїм амбіціям.

- Ви - керівник районного рівня і тому можете сказати: який недолік функціонування владного механізму?

- Найбільше, що вразило і не мало логічного пояснення, - це допущений розрив між сказаним і зробленим. Це було притаманне минулій владі, особливо вищого рівня, що стало першопричиною втрат і розчарувань. Забудькуватість і необов'язковість - не кращі риси, що свідчать про втрату відповідальності. Не потрібно наступати на одні й ті ж граблі. Виїхав, пообіцяв - зроби і відзвітуй, у тому числі й через ЗМІ, зокрема районного рівня. Виник конфлікт - вирішуй принципово, не здатний - займи інше місце. Управляти - в першу чергу передбачати і керувати, не дати розгорітися стихії.

- Свобода - найвища люд­ська цінність. Чи піддається во­на, на ваш погляд, у сьо­год­нішніх умовах випробовуванням?

- Свобода, в першу чергу, - це можливість виявлення суб'­єктом своєї волі в умовах усвідомлення законів розвитку природи і суспільства. Оцінюючи суть проблеми свободи, відзначимо, що конфлікт особистості й притаманний їй дух свободи входять у протиріччя з олігархічним пануванням усередині влади. Невипадково екрани телевізорів і більшість ЗМІ закликають владу до діалогу з метою знайти вихід. Таким чином, четверта гілка влади унеможливлює демонтаж уже завойованого.

- Ви маєте на увазі  часи помаранчевої революції?

- Так. Коли наступ на свободу став першопричиною серйозного соціального збурення в суспільстві у 2004 році, що привело до революції. І мене завжди насторожує, коли хтось про це велике суспільне явище говорить із сарказмом, а тим паче претендує на реванш. Один із німецьких журналістів сказав: "Помаранчева революція в Україні показала, що є мудрі й зрілі громадяни. Тепер справа за полі­тиками". Відповідально заявляю, що всякі провокаційні речі, пов'язані з обмеженням свободи, - це ознака невідповідності влади, вона не має бути інструментом агресії.

- Продовжуючи тему свободи, не можемо не торкнутись злободенної теми  свободи окремо взятої людини - справи Сергія Верхогляда.

- Свобода -  це також перебування неув'язненим. Ця справа, як лакмусовий папірець, за­свідчує і декларує існуючу в нас систему кругової поруки, особливо в правоохоронних структурах. Своє завдання бачу  в недопущенні будь-якого злиття влади та правоохоронних орга­нів, у тому числі й під благими намірами - це прямий шлях до тоталітаризму. Переконаний, що скоро Сергій буде на волі, Конотопський суд винесе ви­правдальний вирок. Але вже сьогодні скажу, що він - гідна людина і демонструє це на відміну від тих, хто його "посадив" на довгі шість років. Ці дії розсудить час.

- Червневі дні ознаменувались проведенням у районі свята, що носить статус Всеукраїнського - "Калнишева рада". Чим особливе воно цього року?

- Життєстверджуюче, пафосне, з елементами суспільно-полі­тичного, культурно-мистецького значення, проведене в особливі дні Святої Трійці. Це свято знаменне для нас, як і постать Калниша. Дещо вразила і розчарувала недооцінка деякими учасниками офіційної частини всієї історичної величі моменту і переоцінка в свою чергу особистої участі з елементами нагоро­джен­ня себе й рідних за невідомо які заслуги. Абсолютно негативно оцінюю сплески неадекватної радикалізації з боку однієї з полі­тичних сил. Свято вдалося. Воно має свою цікаву історію і далеку перспективу, враховуючи нагальну потребу - формувати на прикладі жертовності й відданості віру в майбутнє України.

- Місцеві вибори, напевно, відбудуться в жовтні 2010 року. Які їх особливості?

- Це черговий тактичний бій за Україну, і все готується по-серйозному в штабах, поки що владних. Опозиція, певною мірою деморалізована програшем на президентських виборах, відступає. Сьогодні моделюються різні виборчі системи - від пропорційної і мажоритарної чистої до змішаної з однією метою - закріпити  перемогу одних і отримати плацдарм для інших. Скажу так: якщо був би навіть прихильником влади, голосував би проти, тому що вважаю концентрацію владних можливостей в одних руках великою загрозою.

- Питання соціально-економічного розвитку регіону. Чи буде тут спадковість влади?

- На цьому рівні ми намагатимемося досягнути найбільшого ефекту, працюючи з обмеженим ресурсом, яким є бюджет. Маю на увазі продовження реформування галузі освіти, в першу чергу через оптимізацію мережі, що дозволить заощаджувати кошти і цілеспрямовано використовувати їх на підвищення якості освіти. Інший напрямок - це удосконалення мережі й функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги. Щодо соці­ального розвитку населених пунктів, то пріоритетними питання в них будуть газифікація і водопостачання. При цьому нам необхідно врахувати особливості демографічної ситуації та високу вірогідність адміністративної реформи, яка дійсно на часі. Але це вже наслідок тих жахливих процесів, що пережила Україна,  і які не повинні повторитись.

Розмову записав

Михайло ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.

Від автора: З відповідей від­чувається, наскільки перейма­єть­ся голова райради Олексій Біловол проблемами нинішнього стану життя в районі і всієї України. Його висновки - це мудрі спо­сте­реження, всебічний аналіз і далекоглядність. Його думки носять переважно упереджувальний характер, бо хвилюється за при­йдешнє майбуття. Його цін­ності - людське тепло і справж­ність.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода

Вхід на Ромни. інфоОголошення