Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини підтримати талановитих і небайдужих
підтримати талановитих і небайдужих
Вісті Роменщини
Середа, 23 лютого 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Серію інтерв’ю, присвячену ста дням роботи нової влади, продовжує розмова із за­ступником міського голови з гуманітарних питань В.Г. Дудком.

– Володимире Григоровичу, ви людина в місті нова і з, так би мовити, свіжим поглядом на звичні для роменців проблеми. Тож хотілося б дізна­тися про ваші враження та бачення першочергових дій у сферах, якими опікуєтеся згідно із розподілом обов’язків. Розпочнемо з галузі фізкультури і спорту. Що привернуло увагу?

– Знайомлячись із роботою спортклубів і секцій у місті, випала нагода разом із начальником відділу з питань фізкультури і спор­ту Володимиром Мельником побувати у багатьох підвалах багатоповерхівок. Серце щемить, коли заходиш у приміщення, обладнані власними руками й коштом тих шанувальників спорту, котрі там тренуються, й бачиш, що замість занять діти змушені прибирати, бо їх затопили зверху чи прорвало внутрішньобудинкову мережу водопостачання чи водовідведення. Як не прикро констатувати, але спор­тивна еліта Ромен виховується у підвалах.

Під час спілкування я налаштовував усіх цих небайдужих людей на створення громадських організацій. Нині це найбільш реальна можливість надати їм фі­нан­сову підтримку. Діє державна програма „Спорт для всіх”, що передбачає створення у пустуючих комунальних приміщеннях спортивних осередків. У ній є певні неув’язки, суперечності, що нас не влаштовують, але скористатися нею можна. Потрібно створити громадські організації, що розроблять проекти, реалізацію яких можуть профінансувати різні програми, в тому числі й закордонні.

Зараз розглядаємо можли­вість проведення капремонту в підвальному приміщенні під аптекою № 17. Воно зараз не використовується, належить громаді, там і можна обладнати прекрасний спортзал. Керуюча аптекою не заперечує. Та й заливати зверху ніхто не буде.

З міського бюджету виділено кошти для участі роменців у міжнародних змаганнях. Зокрема, зараз завершує тренувальну підготовку Сергій Гаврась, численні перемоги якого прославляють місто й країну на всіх континентах.

Програмою соціально-економічного розвитку Ромен на 2011 рік передбачено заміну вікон у спорткомплексі, нині готується від­повідна проектно-кошторисна документація. Нещодавно виповнилося 50 років з дня створення Роменської ДЮСШ. Про численні перемоги її вихованців розповідалося чимало, зокрема й на сторінках міськрайонки. Але, говорячи про здобутки, не можна не сказати про приміщення, що теж потребує ремонту.

Ще такий факт: раніше в Ромнах було вісім команд з гандболу, зараз – жодної. А в Зінькові Полтавської області є така команда. Тож необхідно відроджувати цю славну сторінку роменського спорту. Потрібен лише ентузіаст, професіонал і шанувальник гандболу, котрий тренуватиме юних роменців.

Одним словом, починатимемо по мірі сил та можливостей створювати нормальні умови для занять фізкультурою і спортом. Головне, є небайдужі люди, яких необхідно підтримати, і результати не примусять себе чекати.

До речі, згадавши про різноманітні міжнародні й вітчизняні проекти, не можу не навести промовистий приклад. Так, коли з’явилася інформація про програму покращення якості питної води, що передбачає встановлення сучасного сантехнічного обладнання за рахунок міжнародних органі­зацій, запропонували включитися в її реалізацію директорам навчальних закладів. Більшість поставилися традиційно скептично, з недовірою. І лише коли розпочалося фінансування поданого ЗОШ № 11 проекту, заворушилися й інші. Програма довгострокова, і на сьогодні підключилися до неї й дитячі садки.

А нещодавно завітали молоді роменці, котрі хочуть створити громадську організацію „Вулична молодіжна  культура Роменщини”. Уявляєте, вони вже рік ходять у міськвиконком, щоб лише зареєстрували їх громадську організацію й була можливість отримувати кошти із державних чи неурядових фондів та структур для реалізації власних задумів і проектів. Чому її не зареєстровано відразу, зрозуміти важко.

– Якщо вже згадали про освіту, то як справи у цій сфері? Зокрема, не так давно активні дискусії викликала тема до­ціль­ності оптимізації закладів освіти…

– Зараз оптимізації шкіл міста не планується. Бо нині дитячі садки переповнені й років через п’ять-сім може постати проблема, де навчати дітей.

Нашими попередниками було започатковано дуже важливу і потрібну для освітянської галузі програму з облаштування внут­рішніх санвузлів у школах. Не кожне місто може похвалитися таким важливим починанням. Думаю, ми успішно завершимо її реалізацію вже в цьому році. У бюджеті Ромен передбачено виділення відповідних коштів на завершення робіт у ЗОШ №№ 3, 11, СЗОШ № 2.

Також у планах поступова заміна вікон у навчальних закладах на новітні енергозберігаючі. Намагатимемося використати кошти, отримані державою в рамках Кіотського протоколу. Від­повідні проекти вже розроблені, ми їх „підшліфуємо” і направимо на розгляд у Київ.

Одна з важливих, на мій погляд, проблем: відсутність у місті з таким потужним педагогічним потенціалом будинку вчителя. Фактично немає осередку, де б викладачам не лише шкіл, а й училища, коледжів можна було поді­литися досвідом, ознайомитися з новими розробками у сфері осві­ти і педагогіки. Однозначно, ситуацію потрібно виправляти.

– Вже не перший рік тривають розмови щодо необхідності покращення умов функціонування дитячої поліклі­ніки…

– Стосовно цього, то плану­ється реконструювати поліклініку ЦРЛ – надбудувати мансардний поверх. Проектно-кошторисна документація, як кажуть, на виході. З настанням тепла роботи розпочнуться.

– Як щодо запровадження у місті засад сімейної медицини?

– У сфері охорони здоров’я нині триває реформування на державному рівні. Нам не варто в цьому процесі пасти задніх. Плануємо створити амбулаторію загальної сімейної медицини, яка буде розташована на вул. Київ­ській і обслуговуватиме Засульський мікрорайон. У приміщенні знаходитимуться аптека, кабінет сімейного лікаря, фізіотерапевтичний, акушерський кабінети та інші. Аналогічні заклади первинного медичного обслуговування з’являться поступово й в інших мікрорайонах. Таким чином, змен­шиться потік відвідувачів до дорослої та дитячої поліклінік, що позитивно позначиться на роботі цих закладів.

Також у нинішньому році буде капітально відремонтовано кліні­ко-діагностичну лабораторію, реконструйовано реанімаційне від­ділення ЦРЛ.

– Які зміни очікують галузь культури?

– Ромнам є чим пишатися. Це й понад тисячолітня історія, і численні славетні земляки. Але коли заходиш у центральну бібліотеку, складається враження, що потрапляєш у сімдесяті роки минулого століття. І знову постає питання: чому ніхто до цього часу не звертав на це уваги? Є ідея на перспективу зробити в приміщенні центральної міської книгозбірні капітальний ремонт і перенести туди й дитячу бібліотеку. Створити свого роду бібліотечний центр. Вже в цьому році виділені кошти на проведення ремонтних робіт у рамках підготовки до відзначення дев’яносторіччя закладу. Плануються заміна вікон, виконання внут­рішніх ремонтних робіт. До речі, бібліотечні працівники на сьогодні теж розробили ряд проектів. Зокрема, щодо забезпечення доступу відвідувачів книгозбірні до мережі Інтернет.

На жаль, сьогодні «загруз» у судових позовах міський Будинок культури, і культурне життя Ромен відбувається, по суті, за його межами. Але перед тим, як приймати певні рішення як у кадрових питаннях, так і стосовно ролі цього закладу в культурній сфері, мусимо дочекатися, коли суд розставить всі крапки над „і”. А в Ромнах є талановиті люди, творчі колективи, котрі прославлять наше місто.

У планах придбання для від­ділу культури нової звукопідсилюючої апаратури.

Потребують покращення умови навчання в дитячій музичній шко­лі. Коли ми з міським головою відвідали приміщення на вул. Со­борній, то були вражені: як мож­на опановувати гру на музичному інструменті у кімнатці два на два метри і практично без звукоізоляції? Наставники, котрі в таких умовах виховують дітей, які потім перемагають на різноманіт­них конкурсах, безумовно, заслуговують поваги і шани за майстерність, педагогічний талант.  Ни­ні стоїть питання створення в Ромнах центру дитячої музичної творчості: належно облаштованого приміщення з концертним залом та іншими необхідними умовами.

У серпні в Ромнах проводитиметься пленер для українських художників. Протягом двох тижнів майстри пензля з різних куточків нашої держави працюватимуть у нашому місті. За традицією, ряд їх робіт буде передано в дар краєзнавчому музею. А ще планується видати альманах, у якому буде детально відображено перебування митців у Ромні, представлено фото їх робіт.

Також у міському бюджеті передбачена підтримка літературно-історичного альманаху „Ромен”.

Обов’язково відбуватимуться загальноміські заходи до державних свят. Докладемо максимум зусиль, щоб вони були цікавими і змістовними. На жаль, усі задуми доводиться коригувати, враховуючи передбачені у міському бюджеті видатки. Але, впевнений, за підтримки налаштованих на співпрацю депутатського корпусу Ромен, представників нашої громади в обласній раді та ефективного використання навіть незначних коштів можна отримати хороший результат.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Бульвар Шевченка
Бульвар Шевченка

Вхід на Ромни. інфо