Ромны. Romny. Ромни. інфо Новости Справка Объявления - DESPRO оголосив конкурс проектів на Роменщині

Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини DESPRO оголосив конкурс проектів на Роменщині
DESPRO оголосив конкурс проектів на Роменщині
Вісті Роменщини
Середа, 02 березня 2011, 21:56      Ромни, Сумська область

Мешканців Роменщини вже протягом кількох місяців інтригує Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралі­зації в Україні», про який нерідко згадували керівники ра­йо­ну під час зустрічей з сіль­ськими громадами.

Нарешті представники DESPRO – так звучить проект англійською абревіатурою – презентували його в райдержадміністрації.

Йдеться насамперед про міжнародне співфінансування проектів сільських громад із налагодження систем та послуг із водопостачання. Незвичайна назва орієнтує людей на самостійні дії з покращення життя в рамках закону замість того, щоб сподіватися тільки на державу, інвестора чи політика. Натомість це не означає, що ініціативи, в даному випадку з будівництва та обслуговування водопроводів, залишаться напризволяще. Влада районного (робоча група), обласного (наглядовий комітет) і навіть загальнодержавного рівнів всіляко сприятиме їх впровадженню, але тільки як дорадчий орган і співінвестор.

Перша фаза DESPRO про­йшла у 2007-2009 роках в Автономній Республіці Крим та Вінницькій області й завершилася створенням дієвої моделі надання послуг населенню децентралізованим шляхом. З 2010 по 2012 роки проект поширюватиме свою діяльність і на Сумщині, впроваджуючи отриманий позитивний досвід у роботу органів влади всіх рівнів. Окрім Роменського, DESPRO працюватиме в Кролевецькому та Конотопському районах. Іноземні партнери інвестуватимуть 60% вартості проектів, але зможуть надати не більше 240 тис. грн. кожному учаснику. Іншими джерелами фінансування можуть виступати районний, обласний бюджети, внески громадян та ін.

Під час зустрічі з представниками громад нашого регіону офіційно оголошено про початок конкурсу проектів. Отже, отримати 60-відсоткове фінансування водопровідних робіт зможуть не всі бажаючі. Крім того, потенційні учасники проекту мають бути готовими до беззастережного виконання всіх законодавчих норм. Зо­крема, й щодо подальшого обслуговування водогону кооперативом, зі створення якого й розпочинається співпраця і який у подальшому надаватиме послуги своїм членам та обслуговуватиме об’єкти водопостачання.

Докладніше з умовами конкурсу можна ознайомитися в сільських радах. До речі, у деяких селах до нього вже підготувалися.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009

Вхід на Ромни. інфо