Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Відповідальність сільрад Зростає
Відповідальність сільрад Зростає
Вісті Роменщини
Середа, 16 березня 2011, 09:12      Ромни, Сумська область

Уперше за останні роки сільські ради отримали можливість самостійно планувати і виконувати роботи із соціально-економічного розвитку території. У кожному населеному пункті проводилися зібрання громад, де обговорювалися, аналізувалися найважливіші проблеми життєдіяльності сіл і намічалися шляхи їх вирішення. 

На основі узагальнення таких напрацювань була розроблена Програма соці­ально-економічного розвитку району на 2011 рік. Днями у РДА відбулася її презентація. З доповіддю виступив голова райдерж­адміністрації В.П. Сєрік. Він детально зупинився на економічних, соціальних, географічних чинниках, що впливають на ситуацію в регіоні.

Територія району займає 185,9 тис. га., у тому числі сільськогосподарські угіддя – 146,5 тис. га. Ліси розташовані на 21,4 тис. га. Землі водного фонду – 2 тис. га. До складу райо­ну входять 128 населених пунктів, розміщених на території 32 сільських рад, де проживає 37,6 тис. чоловік. З них праце­здатне населення – 19,8 тис. (зайняті – 19,2 тис., безробітні – 0,6 тис.), непрацездатне – 18,9 тис. чоловік.

На території краю працює п’ять промислових підприємств. Філія “Роменський молочний комбінат” ПП „Рось”: основний вид діяльності – виробництво вершкового масла, сухого знежиреного молока, сиру твердого, кількість працюючих – 261 чоловік. Філія ПраТ „Слобожанська будівельна кераміка”: основний вид  діяльності – виробництво цегли, кількість працюючих – 263 чоловіки. ВАТ „Біловодський комбінат хлібопродуктів”: основний вид діяльності – виробництво борошна, комбікормів, зберігання зерна, кількість працюючих – 240 чоловік. Підприємство „Андрія­шівський хлібозавод” Роменської райспоживспілки: основний вид діяльності – виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів, кількість працюючих – 43 чоловіки. Роменська виправна колонія № 56: основний вид  діяльності – вироби з металу та дерева, кількість працюючих – 45 чоловік.

 Діють 23 сільськогосподарських підприємства, 81 фермерське господарство, 697 приватних підприємців.

На території сільських рад розміщено 15 родовищ нафти та газу, 298 нафтогазовидобувних свердловин, щорічно видобувається близько 800 тис. тонн наф­ти та 900 тис. м куб. газу. Ок­рім того, є родовище кам’яної солі (гора „Золотуха”), 4 кар’єри для видобування цегельної сировини та поклади торф’яників.

Територію району перетинає дорога державного значення Київ-Суми-Юнаківка, колія Пів­денної залізниці, що з’єднує район з Кременчуком, Дніпропетровськом, Бахмачем, Мінськом, Одесою та Санкт-Петербургом. Через Роменщину пролягають автомобільні шляхи з Києва та Полтави до Сум і Курська.

Серед пріоритетів, на яких буде зосереджено увагу влади  в нинішньому році, очільник району назвав: активне залучення інвестицій в аграрний і промисловий сектори економіки, реформування житлово-комунального господарства, енергозбереження, розвиток соціальної інфраструктури населених пунк­тів, підвищення якості освіти, медицини, роботи закладів культури.

Так, планується залучення інвестиційних ресурсів для  розвитку великотоварного виробництва з використанням сучасних технологій. Зокрема, для будівництва тваринницьких приміщень з доїльним залом на 250 корів у СЗАТ ім. Тельмана у с. Погожа Криниця (за кошти господарства в сумі 1,5 млн. грн.) та із прокладенням молокопроводу в ТОВ „АФ „Лан” у с. Матлахове (0,5 млн. грн.), реконструкції корівника на 200 голів у ДГ „АФ „Надія” (0,5 млн. грн.), встановлення молокопроводу в корівнику на 200 голів у ФГ С.І. Кривозуб (0,2 млн. грн.). У ТОВ „Ромни-інвест” будуть вкладені кошти у будівництво вагового господарства в с. Гудими (0,5 млн. грн.) та придбання сільгосптехніки для запрова­дження прогресивних технологій виробництва (2,6 млн. грн.).

На модернізацію лінії з виробництва цегли (заміна старого обладнання на роботів) у філії ПраТ „СБК” буде спрямовано 6 млн. грн. На встановлення ротаційної печі „MIVE” і тістомісильної дво­швидкісної машини на підпри­ємстві „Андріяшівський хлібозавод” Роменської райспоживспіл­ки – 230 тис. грн. На монтаж лінії з виробництва палетів у ТОВ „Аграрний комплекс ім. Калнишевського” – 0,9 млн. грн. Для відновлення роботи цеху з переробки деревини в с. Андріяшівка ДАП „Роменський агроліс­госп” – 100 тис. грн. А для нарощування обсягів виробництва підприємством Роменської ви­правної колонії № 56 – 40 тис. грн.

Заплановано створення шести об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у селах Біловод, Перехрестівка, Рогинці, Плавинище, Овлаші, Глинськ.

Серед заходів з енергозбереження: заміна вікон в Анаста­сів­ській, Перехрестівській, Погожо­криницькій, Бобрицькій, Хмелів­ській, Рогинській, Василівській школах; відновлення вуличного освітлення із встановленням енер­гозберігаючих ламп на тери­торіях Перекопівської, Миколаївської, Андріяшівської, Новогребельської, Погожокриницької, Анд­ріївської сільських рад.

За кошти населення газифікуються села Діброва, Дзеркалька, Володимирівка. На умовах співфінансування буде прокладено розподільчий газопровід на території Дібрівської сільради та с. Авраменкове (сільський бю­джет – 60 тис. грн., населення – 60 тис. грн., інші кошти – 105 тис. грн.), міжсільський газопровід високого тиску до с. Сулими (населення – 55 тис. грн., інші кошти – 298,6 тис. грн.). Кошти з районного бюджету буде спрямовано на газифікацію фельдшерського пункту в с. Олексіївка, житлових будинків на територіях сільських рад згідно з програмою „Власний дім”.

Відчутно покращить водопостачання реалізація у чотирьох населених пунктах Швейцарсько-українського проекту DESPRO (кошти проекту – 960 тис. грн., населення – 240 тис. грн., залучені кошти – 400 тис. грн.), реконструкція водопровідної мережі в с. Біловод, очищення колодязів, розміщених на територіях сільських рад.

Для належного рівня освіти в навчальних закладах району за­плановано: придбання шкільних автобусів для Бацманівської і Погожокриницької ЗОШ, реорганізація в навчально-виховний комплекс Хмелівської ЗОШ, інформатизація та комп’ютеризація шкіл у Герасимівці, Гудимах, Яро­шівці, Овлашах, Гаях, прибудова до школи в с. Герасимівка їдальні та санвузла, ремонт спорт­залу в ЗОШ с. Анастасівка, придбання сучасного мультимедійного обладнання для Великобубнівської, Рогинської, Пустовійтівської ЗОШ, забезпечення спортивним інвентарем шкіл у Великих Бубнах, Біловоді, придбання обладнання для шкільних кабінетів природничо-математичних дисциплін, обладнання для їдалень ЗОШ у Великих Бубнах, Біловоді, Андріяшівці, Миколаївці, Глинську, Перехрестівці, Хмелові, Бацманах.

На забезпечення якісної та доступної первинної медико-санітарної допомоги, оплату навчання 3-х студентів за фахом лікарів загальної практики сімейної медицини з районного бю­джету спрямують 273,5 тис. грн.

Не оминули увагою і сферу культури. Вже стало традицією проводити Всеукраїнське козацьке свято „Калнишева рада” в с. Пустовійтівка. Фінансуватимуться заходи з охорони пам’ятників історії та культури, паспортизації та інвентаризації об’єктів культурної спадщини. За кошти населення створюватимуться садиби сільського „зеленого”  туризму в Перекопівці, Пустовійтівці. Передбачені кошти на поточний ремонт приміщень сільських бібліотек-філій у селах Гаї, Перехрестівка, Рогинці.

На соціальну підтримку осіб похилого віку та інвалідів з ра­йонного бюджету виділено 246,2 тис. грн., розв’язання проблем дитячої інвалідності – 64,7 тис. грн.

В обговоренні доповіді виступила начальник відділу освіти РДА Л.П. Шкурат. Вона, зокрема, відзначила, що в 2010 році покращилася матеріально-тех­нічна база навчальних закладів. Добре зарекомендував себе від­критий у минулому році Дібрів­ський навчально-виховний комплекс. Школярам у ньому тепло, затишно. На безкоштовне харчування дітей з районного бюджету виділено 645 тис. грн. Матері­ально заохочується труд педагогічних працівників. Учителям, які підготували переможців обласних олімпіад, нараховуватиметься доплата до посадового окладу в розмірі 20-25%.

Дібрівський сільський голова П.М. Панченко у своєму виступі зосередив увагу на тому, що, за бажання, можна багато зробити за рахунок власних коштів та місцевих бюджетів. Та ще коли практичну допомогу надає ра­йонна влада. По сільській раді швидкими темпами проводиться газифікація сіл Дзеркалька, Володимирівка, Діброва. Для ме­дичного обслуговування населення є свій автомобіль. Фельдшер практично виїздить на ви­клик цілодобово. За потреби цим же транспортом відвезуть і в ЦРЛ. Відкриття в Діброві НВК “розв’язало” руки батькам до­шкільнят, діти доглянуті, граються, навчаються. На розвиток соці­альної сфери сіл кошти заробляють тут самі. Крім цього, за соці­ально-економічною угодою від підприємств, які господарюють на території сільради, на­дійде близько 300 тис. грн.

Але розширення сільським радам делегованих повноважень посилює і відповідальність сіль­ських голів, депутатів. Так і повинно бути.

Микола ГНАТЕНКО
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop4
konotop4

Вхід на Ромни. інфоОголошення