Ромны. Romny. Ромни. інфо

Парк на межі вимирання
Вісті Роменщини
Субота, 26 березня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Ромни. ПаркМісто Ромни – чудове за географічним витвором і руко­творним. Цим ми, сучасники, завдячуємо нашим предкам – мудрим містобудівникам, архітекторам, які свого часу подбали, щоб древній Ромен був вічно молодий, радував навесні і влітку буйноцвіттям каш­танових свічок.

Ромни – єдине місто в Україні, яке має бульварний тип вулиць. Не випадково творчі люди його називають Києвом у мініатюрі, якщо дивитися з південного в’їзду. Ромни – чи не єдине в Україні містечко аналогічного рівня, що має свій гімн, тобто “Роменський вальс”, автор якого наш земляк, відомий пись­менник Олександр Шугай. А ще Ромен має неординарний парк, який заслужено свого часу одержав високе імення Т.Г. Шевченка. Його присвоюють не всім. Свідченням цього є й документ, де говориться, що серед аналогічних міст України деревонасадження зроблено у зручному місці, а їх кількість і породи відповідають всім екологічним нормам.

Сьогодні, на жаль, маємо невтішну картину стосовно утримання цього “оазису”. Прогулюючись якось з онуками в парку, я нарахував понад сотню пеньків. Дерева зрізані, звичайно, як аварійні, але ж нового не поса­джено жодного. Взимку, пам’ятаю, була тут лижня. Дорослі й діти активно відпочивали. Проходили навіть уроки з фізичного виховання. Тепер такої лижні немає, як і лиж у навчальних закладах.

Повернуся знову до дерев. Більшість із них мають “солідний вік”. З часом самі поваляться або ж санітарна вирубка допоможе оголити парк. Одним словом, це “вогнище” культури на межі загибелі. Мимоволі виникає запитання: “Чи ж планує міська влада зробити хоча б щось для збереження парку?” До речі, 2011 оголошено Роком насадження лісів. Певне, це стосується й парків.

А якої думки ви, мої земляки-роменці?

Володимир МЕЛЕШКО,

ветеран праці,

природолюб.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop14
konotop14

Вхід на Ромни. інфоОголошення