Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини «Де общеє добро в упадку…»
«Де общеє добро в упадку…»
Вісті Роменщини
Середа, 18 травня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Щодня голова райдержадмі­ністрації Віктор Сєрік та його заступники об’їжджають за­кріп­лені території, слідкуючи за проведенням санітарних заходів у сільських радах. Внаслі­док деякі населені пункти потрапили в «чорний» список.

Оприлюднювати його не стали, але напередодні Дня Перемоги контролюючі органи від нагадувань і попереджень перейшли до стягнень. Комісія на чолі із заступником голови РДА О.О. Обідейком у складі працівників райСЕС, відділів охорони здоров’я, осві­ти, культури РДА, райвідділу управління МНС України в Сумській області відвідали кіль­­ка об’єктів, де справі благоустрою приділяється недостатньо уваги.

Спочатку побували в Басів­ці. На жаль, тільки млява торгівля на центральній вулиці біля приміщення сільської ради нагадувала про те, що село таки не вимерло. Все інше вказувало на зворотне, настільки громада занедбала головний майдан і прилеглу територію. Громадські місця не приваблювали, а навпаки – відштовхували запустінням. Засмічену зупинку, здається, намагалися навіть спалити, судячи із залишків кіптяви на вкритих облущеною мозаїкою стінах. На будинку культури колись також були чудові візерунки… Тепер будів­лю можна здавати в оренду як майданчик для зйомок пост-апо­каліптичних фільмів. Але у його вестибюлі досі влаштовують дискотеки. Неподалік – прогнила до дір колишня Дошка пошани. Газон біля магазину вкрив непотріб, поряд – купа будівельного сміття. Навпроти адмінбудівлі – закидані такими ж матеріалами залишки бетонної стічної ями. Не хочеться навіть згадувати про захаращений парк, зарослий бур’яном розвалений громадський туалет у його нетрях, здичавілі від неуваги покинуті будови та алеї вздовж них. Справжньою оазою на цьому фоні виглядає школа. Учні саме прибирали й біля пам’ятника загиблим у роки Великої Вітчизняної війни односельцям. Тут зауважень не було.

У Вощилиху комісія прибула вже у супроводі Басівського сільського голови Я.П. Биченка. Всі недоліки в цьому селі компенсує свіже, прозоре повітря, яким не просто дихаєш, а, здається, смакуєш. Шкода, що цим подарунком природи не насолоджуються школярі – місцевий навчальний заклад не функціонує, про що промовляло запустіння на подвір’ї колишньої дев’ятирічки. З ним різко контрастувала уквітчана поряд територія фельдшерського пункту. На стелі загиблим односельцям прикро пустіли сліди від букв, що відпали чи то від негоди, чи від рук вандалів. «Огорожу б не зняли», – бідкався сільський голова. Архітектурно привабливий, але також занедбаний будинок культури довершував картину.

У Миколаївці заслуговував на критичні зауваження тільки пам’ятник. Та й то винні в цьому злочинці-«металісти», які не погребували священним міс­цем. Знімаючи металеву огорожу, вони пошкодили цегляний фундамент, і розвалена кладка псувала загальний вигляд акуратно облаштованого меморіалу. На час візиту вже завезли матеріали для ремонту, зволікати з яким було не варто. Сільському голові порадили самостійно демонтувати й решту огорожі, щоб не провокувати вандалів.

Далі рейд проліг через Салогубівку, де споруджено погруддя Герою Радянського Союзу К.С. Гнідашу, уродженцю населеного пункту. З року в рік нарікання щодо цього пам’ятного знака стосуються патьоків, які з’являються на постаменті. Усунути причини таких проявів, напевно, зможуть тільки спеціалісти. Нині ж їх просто зафарбовують.

У Гришиному на деякі ви­словлені раніше попередження відреагували вчасно, – проаналізував стан справ О.О. Обідейко. Залишилося тільки застосувати дієві заходи впливу на приватного підприємця, який влаштував звалище гілля за сільським будинком культури.

Виявлені недоліки зафіксували працівники контролюючих служб, призначили відпо­відні штрафи. Прискіпливу ува­гу до окремих негараздів проявили тільки після кількох попереджень, толерантно ставлячись до поточних проблем сільських рад.

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юні майстри
Юні майстри

Вхід на Ромни. інфо