Ромны. Romny. Ромни. інфо Новости Справка Объявления - «Свята моя земля, велична Україна»

Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини «Свята моя земля, велична Україна»
«Свята моя земля, велична Україна»
Вісті Роменщини
Неділя, 22 травня 2011, 21:42      Ромни, Сумська область

Більше року крокує Сумщиною фестиваль мистецтв «Свята моя земля, велична Україна», присвячений 20-річчю незалежності України. У травні естафету перейняла Роменщина.

Майстри сцени та народних мистецтв звітували про свої досягнення у міському і Пусто­війтівському будинках культури. У вестибюлях закладів розгорнулися привабливі виставки, а концертні програми наситили кращі сольні та колективні виступи вокальних, хореографічних колективів і виконавців.

Почесні гості – начальник управління культури і туризму Сумської ОДА Олена Мельник, її заступник Любов Ніконова, вітаючи учасників фестивалю, зокрема, відзначили неперевершені танцювальні творчі традиції Ромен і показові хорові звичаї нашого району. Вони, а також міський голова Микола Калашник, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Татарінов вручили грамоти кращим майстрам народної творчості й меценатам галузі.

Серед витворів художньої творчості, представлених роменськими художниками, творчими осередками шкіл міста і центру позашкільної освіти, вирізнявся новий вид мистецтва – маркетрі – мозаїка з тонких пластин цін­них порід дерев. Сту­дія, де навчають цьому, близько року діє при ЗОШ № 7, – розповів її керівник, учитель трудового навчання Олек­сандр Матвієнко. До речі, він запевнив, що його вихованці – чи не єдині послідовники стародавньої дерев’­яної мозаїки в області. Не залишилися без уваги відвідувачів й інші експонати: майстерно виготовлені дерев’яні іграшки, ляльки-мотанки,  вибаглива вишивка, яскраві килимки та чарівливі візерунки з бісеру, створенням яких захоплюються навіть хлопці. Найцікавіше, що, оглядаючи виставку, можна було дізнатися про історію і професійні секрети на­родних умільців, поспостері­гати за їх роботою.

Яскраве дійство розгорнулося на сцені міського Будинку культури. Дзвінкі відголоски пісень і музичних творів, запальні та романтичні танці залишили добрий слід у серцях глядачів. Танцювальний колектив «Імпульс» (ЗОШ № 7), юні вокалісти дитячої музичної школи Валентин Коновал і Дар’я Адаменко та випускники – тріо баяністів у складі Євгена Гопка, Олександра Жир­них і Олександра Мочакова представлятимуть Ромни на заключному етапі фестивалю в Сумах.

У районі його відбірковий етап протягом року крокував від села до села під назвою «У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай!». Таким чином, на творчий звіт у Пустовійтівському будинку куль­тури зібралися кращі мистецькі колективи, народні уміль­ці та майстри декоративно-ужиткового мистецтва.

Розпочалося свято експозицією картин місцевих художників, а також короваїв, які уособили кожну сільраду Роменщини. Увагу глядачів привернула, зокрема, й виставка 20 досягнень у галузі культури за 20 років незалежності України. Місцеві умільці представили картини з соломки, різьбу по дереву, вишиті картини, а також предмети старовинного побуту і одягу.

Концертну програму пронизала любов до рідного краю та його славної історії. Особливу увагу привернув фольклорний блок, представлений колективами з сіл Біловод, Волошнівка, Андріївка, Сміле, Великі Бубни. Їх виступи об’єднав старовинний обряд «Побратчини», до якого долучилися й глядачі, між якими, за стародавньою традицією, розділили духмяний коровай, сіючи крихти доброти в кожній родині.

Справжнім надбанням 20-річчя незалежності для творчої Роменщини став духовий оркестр 2-го Спеціального регі­онального центру швидкого реагування МНС України, який звітував і за місто, і за район. Його виступи окриляють талановиту плеяду краю, а у доброї справи – довгі крила…

Денис МЯГКОВИЧ
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Засулля
Засулля

Вхід на Ромни. інфо