Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Ічня далеко, а молокопункт – у Рогинцях
Ічня далеко, а молокопункт – у Рогинцях
Вісті Роменщини
Середа, 06 липня 2011, 13:22      Ромни, Сумська область

Селяни нині в  більшості живуть за рахунок власних господарств. Вирощують сільгоспкультури, порають корів, свиней, птицю. Та особливо поповнюється сімейний бюджет за рахунок корів, тому й утримують їх працьовиті господарі по 3-5 у дво­рі.

У Рогинцях на домашніх фермах нараховується 600 ко­рів, заготовляють молоко на території декілька підприємств. Та найбільш надійним і привабливим партнером виступає ВАТ "Ічнянський завод масла та сухого молока" (Чернігівська область). Керівництво під­приємства надає селянам безпроцентні кредити на придбання корів, реалізує здавцям свою продукцію за ціною виробника, а також концкорми, жом. Днями в селі відбулася ще одна приємна подія: товариство презентувало пункт з прий­мання молока.

У сучасному приміщенні розмістилися холодильне обладнання, лабораторія. У кім­натах чисто, світло, приємно бу­де працювати. Генеральний директор підприємства Віктор Павлович Кіяновський, відкриваючи приймальний пункт, на­голосив:

- Ми повсякчас підтримуємо здавців молока, розуміючи, якщо більше буде корів у господарів, вищою їх продуктив­ність, виграємо і ми. Для зручності селян, під­вищення якості продукції ми й відкрили молокоприймальний пункт. Поряд плануємо обладнати ще й магазин з продажу готової продукції, концентрованих кормів, доїльних апаратів та ін. Подібні приймальні пункти маємо в селах Галка, Мокі­ївка. Найближчим часом планується від­крити в Кашпурах.

Об'єкт ввели в дію всього ли­ше за тиждень працівники за­­воду Віктор Лелека, Влади­слав Гайкалов, Павло Листопад. Та найбільше старань до­клала мій заступник із заготівлі сиро­вини по Роменській зоні Людмила Миколаївна Миронова.

- Ваше підприємство працює на добробут селян, - наголосив у своєму виступі голова районної ради С.В. Хоронько. - Тому ви владі попутники. Що для селянина втрата корови? Велика біда. А тут ви приходите людині на виручку. Пропонуєте гроші або ж телицю чи корову. Розраховується господар молоком протягом двох років. Умови - більш ніж прийнятні. Надаєте позички сім'ям здавців, які потрапляють у ту чи іншу скрутну ситуацію, на навчання дітей. Такі починання треба тільки вітати. І я думаю, люди їх оцінили і все ак­тив­ніше працюватимуть саме з вами.

Виступили також сільський голова В.Є. Лях, приймальниця молока О.І. Штереб. До речі, Ольга Іванівна почала працювати з 10 здавцями, а нині загі­тувала вже 70 господарів. Від­криття молокоприймального пункту нібито й не значна по­дія, але коли донедавна все руй­нувалося в селі (досить згадати відгодівельний комплекс ВРХ), а сьогодні відновлюються хоч невеличкі об'єкти - це вже приємно. А головне, відро­джується віра людей у добрі діла.

Микола ЛАВРИК
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода

Вхід на Ромни. інфоОголошення