Ромны. Romny. Ромни. інфо

Калнишу – 320
Вісті Роменщини
Четвер, 21 липня 2011, 12:55      Ромни, Сумська область

Триста двадцять років тому в нашому краї на світ з’явилася людина, якій судилося жити у трьох століттях, стати видатним державним діячем, полководцем, щедрим меценатом та далеко­глядним господарником… А ще – провести, з імперської ласки, чверть століття у похмурих казематах на далеких Соловках за любов до рідної землі, тривалу й плідну діяльність на благо України й стати святим покровителем Роменського краю.

Повернуте із забуття лише два десятиліття тому ім’я Петра Івановича Калнишевського зайняло нині своє гідне місце в історії держави.

З нагоди 320-ї річниці з дня народження П.І. Калнишевського на Роменщині пройшли заходи з вшанування пам’яті славетного земляка.

Голова Всеукраїнського благодійного фонду ім. Петра Калнишевського Іван Рішняк, режисер Володимир Савельєв та виконавець головної ролі у фільмі про останнього кошового Запорозької Січі „Лицар Дикого поля” народний артист України Михайло Голубович, представники Українського козацтва, науковці і краєзнавці з Києва, Сум та інших міст відвідали малу батьківщину Калниша – село Пустовійтівку. Гості разом із головою райдержадміністрації Віктором Сє­ріком поклали квіти до пам’ятника кошовому, оглянули експозиції музею Петра Калнишевського, відвідали відроджену Свято-Тро­­їцьку церкву, побудовану в далекому 1773 році за кошти земляка. Також було покладено квіти до пам’ятного зна­ка П.І. Калнишев­ському на Покровській горі, де колись височіла Покровська церква, теж ним споруджена.

На центральній пло­щі Ромен гостей привітно зустрів місь­кий голова Микола Калашник та за­просив до міськради, де відбулася науково-практична конференція. Мова йшла про роль Петра Кал­нишевського у формуванні української державності й національної самосвідомості, розвитку економічного й духовного потенціалу нації.

Павло КЛЮЧНИК
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел

Вхід на Ромни. інфоОголошення