Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Ягода-суниця, ягода-цариця
Ягода-суниця, ягода-цариця
Вісті Роменщини
Четвер, 21 липня 2011, 13:00      Ромни, Сумська область

Якщо в радянські часи кукурудзу називали королевою, горох – царем, то нині смачну, соковиту, яскраву ягоду суницю заслужено можна назвати царицею. Бо ж вона делікатес, незамінний продукт харчування. Вирощують цю культуру здебільшого на присадибних ділянках. Проте знайшлися хлоп­ці-молодці, які виробництво ягоди поставили на широкий конвеєр.

Під селом Хмелів облюбували поле, де був старий бригадний двір, водонапірна башта, і почали господарювати. Усі четверо – Дмитро Самохвалов, Анатолій Фоголь, Микола Цвільов, Віталій Осадчий – випускники Сумського національного аграрного уні­вер­ситету, агрономи. А під­приємець Дмитро Самохвалов закінчив ще й економічний факультет, замахнувся на аспірантуру. Пройшов курс навчання. Але на захист дисертації не пускають сезонні роботи. Обрав він хліборобську професію не випадково, бо ж батько Микола Іванович – знаний на Роменщині агроном, нині займається фермерством. Про­йшов у нього школу (за кермом трактора) і Дмитро Миколайович.

Молоді спеціалісти і господарюють по-новому. На плантаціях суниці використовують систему крапельного зрошення, впроваджують нові сорти, передові технології. Інакше й бути не може, бо за дідівськими методами, із сапкою сьогодні конкуренції на продовольчому ринку не складеш.

– Спочатку посадили суницю на 1 га, а нині вже маємо 2 га плодоносної та 3 – першого року посадки, – розповідає Дмитро Миколайович. – Ринок збуту є. Реалізуємо в Сумській області, інколи виходимо на Харків. А от нинішні дощі зашкодили, знизили транспортабельність продукції. Десь 30 відсотків ягід пропало. Зараз реалізуємо суницю місцевому населенню за зниженими цінами.

– Жаль. Це негативно вплине на ваш бізнес, – щиро спів­чуваю.

– До цього ми, як і всі, хто займається сільгоспвиробництвом, готові. Ризики є. Тому вирощуємо і садивний матеріал на реалізацію - саджанці яблуні, груші, малини, смородини, обробляємо 3 га картоплі. Всього орендуємо 30 га землі, вирощуємо плодоягідні культури на 10 га. Постійно працює на підприємстві 10 осіб, а на сезонних роботах – 50-60 селян.

На перспективу плануємо зайняти 10 гектарів смородиною, запровадити комбайнове її збирання. А ще посадити по 10 гектарів яблунь і груш.

– Плани хороші. А звідки на­дійдуть кошти? Кредитами користуєтеся?

– На жаль, із сільгоспвиробниками банки співпрацюють неохоче, можуть дати 10-15 тис. грн. Однак нам потрібно біль­ше. Позичаємо у родичів, зна­йомих і розвиваємо виробництво. Як і всі підприємці, стара­ємося працювати на прибуток. Приємно й те, що люди дякують за суниці, посадковий матеріал. Відчуваємо, що робимо добру справу.

Мій знайомий, збираючи на плантації ягоди у відро і періодично кидаючи суниці в рот, багатозначно мовив: “Молодці хлопці! За такими майбутнє і сільськогосподарського виробництва, і всієї України”. Краще не скажеш. Тоді, коли немало молодих людей байдикують, або ж їздять у далеке та близьке зарубіжжя на сумнівні заробітки, ці чотири спеціаліс­ти відкрили власну справу. Заробляють самі, дають роботу людям, поповнюють запаси про­довольства регіону. Що мож­на додати? Хай щастить на їхньому життєвому і трудовому шляху.

Микола ЛАВРИК
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

33
33

Вхід на Ромни. інфоОголошення