Ромны. Romny. Ромни. інфо

Про медицину і туризм
Вісті Роменщини
Середа, 03 серпня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання п’ятої сесії районної ради шос­того скликання. З першого питання “Про хід виконання Програми економічного і соці­ального розвитку Роменського району за шість місяців 2011 року” доповів заступник голови РДА О.О. Обідейко.

Він, зокрема, наголосив, що район у цілому спрацював краще, ніж за відповідний період торік. Промислові підприємства реалізували продукції на 50% більше. Про забезпечення населення продовольством потурбувалися підприємства агропромислового розвитку. У нинішньому році збільшено площі цукрових буряків на 1104 га, гречки – на 546 га, проса – на 1070 га, картоплі – на 425 га. До місцевих бюджетів на­дійшло 13,2 млн. грн., що теж на 27% більше. Інвестиції в основний капітал склали 31,9 млн. грн., що на 51% більше минулорічного показника. У рамках реалізації Швейцарсько-українського проекту DESPRO будуть побудовані водогінні мережі в селах Бобрик, Глинськ, Ярошівка, Борозенка, Сміле.

Питання забезпечення населення питною водою сьогодні стоїть дуже гостро. Про це інформував депутатів заступник голови райдержадміністрації В.І. Карнаух, висвітлюючи питання “Про хід виконання ра­йонної програми “Сільська кри­ниця”. Як відзначив виступаючий, в селах району функціонує 223 шахтні колодязі громадського користування. 138 із них потребують очищення та дезінфікування. Отож потрібно колодязі благоустроїти, оформити на них документи і взяти на баланс сільських рад.

Широко і детально обговорювалося як на засіданні постій­ної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, так і на засіданні сесії питання щодо передачі міжбюджетного трансферту в 2012 році з районного бюджету в міський. Мова йшла про те, скільки виділених державою коштів (16,5 млн. грн.) передати місту, тобто ЦРЛ, для надання необхідної допомоги сільським жителям. Пропонувалося 50-65 відсотків. Після дискусій зупинилися, так би мовити, на “золотій” середині: присутні депутати проголосували за 55 відсотків. Мотивувалося таке рішення тим, що кваліфіковану спеціалізовану допомогу селяни отримують у стаціонарних медичних закладах, а не на первинному рівні.

На засіданні сесії також було розглянуто питання “Про створення Хмелівського навчально-виховного комплексу (інформувала начальник відділу освіти РДА Л.П. Шкурат), “Про Програму розвитку туризму в районі на 2011-2015 рр.” (начальник відділу культури і туризму РДА Т.М. Кондратенко) та інші.

З обговорюваних питань прийнято відповідні рішення.

Микола ЛАВРИК
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв

Вхід на Ромни. інфоОголошення