Ромны. Romny. Ромни. інфо

У Редьчин яр до криниці
Вісті Роменщини
Четвер, 04 серпня 2011, 00:00      Ромни, Сумська область

Раненько, о шостій годині відкрилися двері Стефанівської церкви с. Овлаші. Прихожани в доброму настрої, з квітами, іконками Богородиці на грудях. Бо ж сьогодні свято явлення Казанської ікони Божої Матері – місцевошанованого чудо­творного образу. За переказами, він явився біля криниці в Редьчиному яру поблизу с. Зеленківщина. Туди й вирушать віруючі Хресним ходом.

Розпочинається він порівняно з невеличкої групи людей, а вже дорогою прилучаються все нові й нові. Попереду процесії ліхтар зі свічкою, хрест, хоругви, ікони. А серед них найдорожча, найшанованіша святиня Овлашівського храму – ікона Казанської Божої Матері. Аж ось і Редьчин яр. Глибокий, з невеличким ставком посередині. На цьому чарівному, засланому польовими квітами місці ще кілька років тому прочани просили у Всевиш­нього, Божої Матері оживити криницю. І от у 2009 році джерельце пробилося крізь товщу землі, задзюркотіло струмочком. Що це, як не диво?! Віруючі розчистили потічок, вкопали кільце, обладнали зруб. І тепер кожен має можливість набрати водички, яка володіє ще й цілющими властивостями.

Біля криниці відправили акафіст Божій матері, освятили воду. Прихожани один за одним прикладаються до ікони Казанської Божої Матері, подумки просять допомоги у житейських справах. У Богослужінні взяли участь настоятель Свято-Стефанівського храму с. Овлаші о. Георгій, протоієрей, настоятель Іллінського храму м. Суми о. Володимир, ієрей Покровського храму с. Калинівка о. Олександр та інші.

Потім відбулася трапеза. Наїдки по-селянському прості та звичні (молода картопля, салат, компот) на свіжому повітрі після пройденого шляху смакували по-особливому.

Хресні ходи прочани проводять тричі на рік. У такий спо­сіб прилучаються до христової віри, отримують душевне й тілесне зцілення.

Микола ЛАВРИК
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

23
23

Вхід на Ромни. інфоОголошення