Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини В Андріяшівських пекарів
В Андріяшівських пекарів
Вісті Роменщини
Субота, 05 листопада 2011, 21:52      Ромни, Сумська область

Ми часто (і цілком заслужено) хвалимо селян за вирощене зерно, але ж щоб паляниця зарум’янилася на столі, великий труд докладають працівники хлібопекарських підприємств. Серед них і Андріяшівський хлібозавод. За­снований він у 1972 році, нині це порівняно невелике підприємство “живе”, працює, конкурує з потужнішими виробниками.

– Ринок хліба сьогодні переповнений, – розповідає директор О.П. Половцева. – на Роменщині торгує шість підприємств, завозять хліб навіть із сусідніх областей. Така конкуренція змушує нас працювати над підвищенням якості продукції, її здешевленням. Саме для цього в нинішньому році придбали нову піч іноземного виробництва. Оновлення обладнання дало можливість зменшити витрати газу втричі. Це ніби й добре, але ж голубе паливо подорожчало і виграш виявився незначним.

– А які потужності заводу?

– За місяць виготовляємо в середньому 50 тонн продукції. З них 4 тонни - кондитерських виробів. Стараємося урізноманітнювати асортимент. Сьогодні у торговельні точки надходить більше п’ятдесяти найменувань наших товарів. Лише хліб випікаємо чотирьох зразків. Буханець у магазині коштує 3 грн. 20 коп. Хліб у нас без синтетичних харчових добавок. Приїздили з Києва, пропонували рецепти за новими технологіями, за яких хліб не черствіє 10-20 діб, але ми відмовилися. Олію, цукор беремо в сільгосппід­приємствах, а їм постачаємо хліб у їдальні. Співпрацюємо з ФГ “Урожай”, ТОВ “Ромни-Інвест”. Реалізуємо продукцію в магазинах споживчої кооперації, на ринку, в Глинській школі-інтернаті. Також здійснюємо виїзну торгівлю. Але ж почуваємося ображеними тим, що жителі Андріяшівки, сусідніх сіл купують хліб із Лох­виці (тільки тому, що машина підвезла під двір), не є “патріотами” нашого  заводу. Підприємство ж сплачує податки в місцевий бюджет. Для прикладу, за дев’ять місяців ми відрахували 35 тис. грн. Ці кошти йдуть на соціальний розвиток села та інших територій району. Логічно – наш завод слід і підтримувати жителям району.

– Ольго Павлівно, основою виробничого процесу є люди. Як підприємство забезпечене кадрами?

– Колектив нараховує 50 осіб, вакантних місць немає. Більшість працівників трудяться роками, досконало опанували виробничі спеціальності. Набутим досвідом діляться з молодими. Старанністю  відзначаються майстер Ніна Скора, укладальниця тіста Марія Школяренко, тістороб Любов Саєнко, пекар Ірина Плита, водії Олександр Бега, Михайло Баклай, головний бухгалтер Тетяна Шевченко.

Хліб на столі – одна з перших святинь. І коли його буде вдосталь та ще й смачного, то, як мовиться, – і лихо ніпочім. Саме над забезпеченням людей цим найціннішим продуктом харчування і працюють андріяшівські пекарі.

Микола ЛАВРИК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня

Вхід на Ромни. інфоОголошення