Ромны. Romny. Ромни. інфо

ТЕПЛОВА АРТЕРІЯ МІСТА
Вісті Роменщини
Середа, 15 лютого 2012, 21:36      Ромни, Сумська область
У котельнях, де встановили енергозберігаючі котли, що надійшли за програмою TACIS, стало значно прохолодніше. Старі опалювальні “печі” нагрівали не тільки теплотраси, а й навколишнє середовище. Сучасні набагато економічніші й майже всю енергію віддають теплоносію.

Щоправда, тепер постала проблема обігріву самих котелень. Та в опалювальний період тепловикам не до цього. Головне – безперебійне теплопостачання міста. З цим, зауважує директор КП “Ромникомунтепло” Георгій Кунцевич, працівники галузі справляються. Запорукою стабільної роботи стали якісні випробовування системи влітку, наголосив він. Виявлені й відремонтовані у теплу пору року вісімнадцять критичних точок досі про себе не нагадували. Що ж, хто готує сани влітку, не має проблем узимку.

Протягом опалювального періоду стався лише один значний порив в котельні по вул. Щучки. За температури мінус 20 градусів довелося зупинити циркуляцію води на дві години. Повністю ліквідували наслідки менше ніж за добу.

Загалом протягом доби 14 котелень і 3 топкових підприємства нагрівають 1700 тонн води. Втрати вдалося зменшити від більше 40 до близько 29 тонн за добу. На жаль, до цього призводить неналежний стан підвальних мереж, що протікають. Трапляються й оригінальні випадки, коли споживач просто спускає окріп з батареї в каналізацію, прискорюючи циркуляцію й водночас позбавляючи теплоносія сусідів.

Однак технічні неполадки впливають на роботу підприємства далеко не в першу чергу. Набагато більше залежить від ціни на газ, яка зросла на 40% порівняно з попереднім сезоном і складає 73% витрат. Також тепловики визнають, що теплотворна здатність блакитного палива зменшилася. Тарифи ж для населення заборонили підвищувати, рентабельність при цьому складає 0%. При обслуговуванні бюджетних організацій вона знизилася з 7% до 3%, інших споживачів – з 25% до 14%. Завдає клопоту й підбір кадрів, адже робота сезонна, а спеціаліс­ти повинні мати вагому підготовку, передусім слюсарі контрольно-вимірювальних приладів. Фахівців цього профілю щороку буквально вмовляють залишитися ще на сезон, адже Володимир Джур, якому 72 роки, і Микола Сидоренко вже на заслуженому відпочинку. Ветерани передають досвід Олексію Гречці, який заочно навчається у вузі.

Перелік неплатників майже не змінюється вже протягом кількох років. Населення заборгувало 698 тис. грн., інші споживачі – 652 тис. грн. Цікаво, що соціально вразливі верстви завжди сплачують вчасно. Нерідко доводиться стягувати заборгованість у судовому порядку, найчастіше – з категорії “інші споживачі”. Серед таких ПП “Зевс”, “Житловик”, “Консультант”, ВКП “Астарта”, ТОВ “Меркурій”, ФОП Кізім А.Є., Гаркавий М.Є., Юрченко О.В. та інші, дані про яких конфіденційні, доки справи знаходяться в судовому проваджен­ні.

До речі, подібні списки оприлюднюються щороку. Та вони майже не змінюються.

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Стародавній обряд
Стародавній обряд

Вхід на Ромни. інфоОголошення