Ромны. Romny. Ромни. інфо

Скільки коштує молоко?
Вісті Роменщини
Четвер, 05 квітня 2012, 20:13      Ромни, Сумська область
На спільному засіданні громадських рад міста і району намагалися досягти порозуміння і взаємовигідного компромісу між виробниками, переробниками і споживачами молочної продукції.  

В. о. начальника управління агропромислового розвитку РДА Наталія Мисюра охарактеризувала стан тваринницької галузі в районі. Одним із основних факторів, що впливають на зменшення поголів’я дійного стада, є низькі закупівельні ціни на молоко і часом тривалі за­тримки у розрахунках зі здавачами за продукцію. Зокрема, це характерно для ТОВ „Гадяч-сир”. Нині вигідніше займатися рослинництвом.

Не краща ситуація і в громадському секторі. Волошнівський сільський голова Іван Качмарський та очільники інших територіальних громад відзначали значне зменшення кількості корів у присадибних господарствах. Якщо раніше за кращі сінокоси і пастівні „билися”, то зараз вже ні. Все більше людей залишають лише одну корову – „для себе”. Тож переробникам варто замислитися про майбутнє.

Представник сфери торгівлі, директор ТОВ „Оазис-центр” Юрій Могилка зазначив, що продукцію отримують безпосередньо від виробників і торгова надбавка складає 5-8 відсотків. У середньому це 58 копійок.

Нині, за інформацією представників молокопереробних підприємств, закупівельна ціна на молоко – 2-2,15 грн. за літр. Відпускна ціна – 5,43 грн. Розповіли вони й про стимулювання здавачів сировини: реалізація кормів за нижчими цінами, дешевша вартість парування корів тощо. На жаль, так і не прозвучала „розкладена по полицях” інформація про складові витрати переробки молока. Хоча, як справедливо констатував голова районної громадської ради В’ячеслав Лєонов, за такої різниці між закупівельною і відпускною вартістю продукції основна „накрутка” цін відбувається саме у переробників.

Заслуговувала на увагу пропозиція щодо співпраці директора молокозаводу з Бурині Едуарда Шульги: підвищення закупівельних цін за умови, що всі в одній чи кількох сільрадах здаватимуть сировину лише на його підприємство. Хоча питання дискусійне. З одного боку, найкращим аргументом є вища ціна – якщо й не всі, то переважна більшість співпрацюватиме з тим, хто запропонує кращі умови. І не потрібно ніяких „умовлянь”. З іншого – не раз і не два колеги-переробники „перебивали” ціну, щоб „видавити” конкурента, а потім закуповували молоко ще дешевше, ніж попередник, бо селянам нікуди було діватися. Та в будь-якому випадку без довіри і сумлінного виконання зобов’язань та взаємовигідного партнерства обох сторін навряд чи можлива співпраця.

Альтернативою може стати досвід сільськогосподарського кооперативу „Ярославна” з Путивльщини. Нині його члени здають молоко оптом на переробні підприємства, але вже будують власний молокозавод. Можливо, якби на Роменщині працювало кілька невеликих молокопереробних підприємств, то й „гіганти” теж змушені були б дорожче купляти, дешевше продавати і більше дбати про якість, борючись за покупця.

Підбиваючи підсумки зібрання, голова район­ної громадської ради В’ячеслав Лєонов підкреслив, що представницькі органи міста і району виступають за партнерські відносини, яких зараз, на жаль, немає, і розраховують на розуміння з боку переробників. Але в разі відсутності діалогу, захищаючи споживачів молочної продукції і здавачів сировини, буде направлено відповідні звернення в органи державної влади, Антимонопольний комітет та інші контролюючі організації.

Павло КЛЮЧНИК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

12
12

Вхід на Ромни. інфоОголошення