Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Упорядкування сезонної торгівлі
Упорядкування сезонної торгівлі
Вісті Роменщини
Четвер, 31 травня 2012, 21:30      Ромни, Сумська область
Міський голова Микола Калашник зібрав керівників правоохоронних і контролюючих служб, щоб вивчити питання правомірності розміщення місць сезонної торгівлі слабоалкогольними напоями, а також стихійного ринку на вул. Руденка. Інформували начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій виконкому Валерій Бондаренко, головний архітектор Юрій Литвиненко, начальник відділу розвитку підприємництва та споживчого ринку Валентина Христій.  

Відкриваючи зустріч, очільник міста наголосив, що загалом галузь торгівлі в Ромнах функціонує непогано, залишається врегулювати лише деякі питання, про які і йшла мова. Валерій Бондаренко ознайомив із вимогами щодо місць тимчасового продажу, зокрема наказом Мінрегіонбуду “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підпри­ємницької діяльності”. Лише два таких об’єкти торгівлі з шес­ти, що розпочали діяль­ність із настанням тепла, оформлені за всіма вимогами, – повідомив він.

Юрій Литвиненко глибше розкрив тему. Наприклад, під дію згаданого наказу підпадають кіоски, павільйони та ін. А столики під парасолями, намети, “грибки”, навіси поблизу кафе чи барів є малими архітектурними формами. В першому випадку дійсно необхідно оформляти купу правоустановчих документів, передусім на землю. В іншому достатньо узгодити з відділом містобудування та архітектури тільки естетичний вигляд об’єкта. Цього, до речі, теж майже ніхто не робить. Не завжди в таких місцях взагалі торгують. Люди, придбавши, приміром, напої за прилавком  у приміщенні, прос­то споживають їх за столиками вже на вулиці. Подібне питання раніше поставало з продажем квасу з бочок. Його врегулювали таким чином: дозвіл на сезонну торгівлю під­приємець отримує після того, як погодить схему руху й тор­гівлі в райСЕС та у головного архітектора.

Подібної методики щодо розміщення конкретних малих архітектурних форм немає. Саме тому міський голова й доручив її розробити відповідним службам. При цьому він підкреслив, що вона в жодному разі не повинна носити каральний характер, а максимально спростити порядок отримання необхідних дозволів, враховуючи санітарно-гігієнічні та естетичні вимоги. Також не менш важливе ставлення мешканців до відкриття подібних закладів поблизу житлових будинків і в багатоповерхівках.

Про результати перевірки ринку на вул. Руденка доповіла Валентина Христій. Проблема виникла після того, як там дозволили сезонний продаж розсади, що переріс у стихійну торгівлю овочами та непродовольчими товарами. Причому справа не стільки в тому, що для цього теж потрібні відповідні дозволи. Деякі лотки й машини заважають пішоходам, створюють перешкоди й на проїжджій частині.

– Наше завдання в цьому випадку, – прокоментував питання Микола Калашник, – не придушити торгівлю, а організувати її відповідно до вимог благоустрою.

Відповідні доручення він і дав правоохоронцям, адміні­страції ринку та іншим службам. Крім того, вже давно точаться розмови про необ­хідність перетворити вул. Руденка на пішохідну зону, на зразок вул. Соборної в Сумах. Проект доопрацьовують, шукають інвесторів, якими мають стати підприємці, чиї торговельні заклади там розташовані. Міський голова торкнувся й цього питання, доручивши приділити йому більше уваги.

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

076
076

Вхід на Ромни. інфоОголошення