Ромны. Romny. Ромни. інфо

Перші в області
Вісті Роменщини
Четвер, 21 червня 2012, 21:38      Ромни, Сумська область
В Україні триває реформування системи охорони здоров’я. Розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини є пріоритетним стратегічним напрямком та одним із головних завдань. Піонером реформування на Сумщині став наш регіон – вже майже півроку тут працює комунальний заклад – центр первинної медико-санітарної допомоги Роменського району. У решті міст і районів такі центри мають з’явитися до жовтня.  

– Питання виокремлення ланки первинної медичної допомоги шляхом створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, завдання яких – забезпечення рівної доступності медичних послуг належної якості, сьогодні одне з найактуальніших. Будь-яку негативну подію краще попередити, ніж потім усувати наслідки. Не є винятком і галузь медицини: профілактика хвороби – краще і дешевше, ніж лікування. Тож не випадкові зміни в сфері медичного обслуговування, спрямовані на впровадження інституту сімейних лікарів та забезпечення доступної і якісної первинної медико-санітарної допомоги жителям сіл району, – переконаний головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Роменського району Микола Козаченко. – Зростає і значення служби невід­клад­ної допомоги, що має працювати на засадах єдиного медичного простору. В досить розгалуженій мережі району планується створити пункти невідкладної медичної допомоги для швидкого реагування на екстрені виклики в найвід­дале­ніші села.

– Чому в першу чергу реформується система надання первинної медико-санітарної допомоги?

– У більшості розвинутих країн світу на первинному рівні надають до 90% загального обсягу медичної допомоги. Кількість лікарів загальної практики сімейної медицини, що працюють у галузі охорони здоров’я, становить від 30 до 50 відсотків. У нас сьогодні на пер­винному рівні починають і закінчують лікування не більше 30% пацієнтів у містах і до 50% – у сільській місцевості. До того ж нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвели до втрати комплексності та наступності в наданні медичної допомоги, формального під­ходу до здійснення профілактики і диспансерної роботи. Як наслідок, спостерігаються численні випадки пізнього виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, що зумовлює надмірну потребу в дорогому спеціалізованому лікуванні. Світовий досвід свідчить, що розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу і раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи всієї галузі охорони здоров’я.

– Яку конкретно допомогу можна отримати у сі­мей­них лікарів центру?

– Первинна медична допомога – це та, що надається в ам­булаторних умовах або за міс­цем проживання пацієнта сімейним лікарем. Вона передбачає: консультування, діа­г­но­с­­­­­тику, профілактику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь.

– Як зміниться чисель­ність медичних працівників?

– Їх кількість зросте (зараз район забезпечений на 50%, більшість – люди поважного віку), які на первинному рівні надаватимуть допомогу, а головне – проводитимуть про­філактичні заходи для недопущення захворювання чи лікуватимуть хворобу на початковій стадії. При цьому підвищиться мобільність медпрацівників, покращаться матеріальна база та їх фаховий рі­вень. Уже в минулому році отримали два санітарні автомобілі для надання невідкладної допомоги жителям району, в цьому році на­дійде ще два. Хоча є проблема із забезпеченням необхідної кількості пального.

Досягнуто домовленості з сільськими головами про надання чотирьох квартир тим лікарям, які обслуговуватимуть територіальні громади. Вирішується питання з сільськими радами щодо спрямування певних сум із бюджетів сільрад для придбання медичним за­кладам, що й обслуговують ці територіальні громади, необ­хідного медичного обладнання та проведення ремонтів.

Бути першопрохідцями нелегко. Допомагають долати труднощі під­тримка і розуміння з боку районної влади, адмі­ністрації ЦРЛ. Зрозуміло, якісні зміни відбудуться не за один день, але, переконаний, ми рухаємося в правильному на­прям­ку.

– Що робиться для залучення до роботи випускників вузів і молодих спеціалістів?

– Випускники медичних навчальних закладів, які виявлять бажання працювати в нашому районі, отримуватимуть щомісяця протягом трьох років до­плату в сумі 1000 грн., а ті з лікарів, які перекваліфікуються на сімейного лікаря й погодяться працювати на Роменщині, – в сумі 500 грн.

– Ваші побажання праців­никам галузі охорони здоров’я у переддень профе­сій­ного свята.

– Не хворіти самим і успішно боротися з недугами паці­єнтів. Добра і достатку в родинах та усіляких гараздів.

Спілкувався

Павло КЛЮЧНИК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон

Вхід на Ромни. інфоОголошення