Ромны. Romny. Ромни. інфо

Дарунок із Франції
Вісті Роменщини
Четвер, 21 червня 2012, 21:42      Ромни, Сумська область
29 травня минуло 40 років із дня смерті видатного вченого-механіка, випускника Роменського реального училища Степана Прокоповича Тимошенка.

Формування наукового світогляду широкого кола вчених, інженерів-механіків багатьох країн світу базувалося саме на фундаментальних працях нашого видатного земляка. Популярність ученому-новатору принесли його монографії з питань механіки деформованого твердого тіла. Його підручники з опору матеріалів із 1911 р. багато разів доповнювалися й перевидавалися. За 60 років своєї наукової діяльності Степан Прокопович підготував сотні інженерів, десятки докторів і професорів. За його посібниками навчалися студенти не тільки в дореволюційній Російській імперії, Радянському Союзі, але й в усьому світі. Серед них відомий у Франції та за її межами фізик Джонсон Стокгольм. Ще в 1955 р. він попросив батьків купити йому два томи “Опору матеріалів” С.П. Тимошенка для навчання в технічному університеті. Волею долі Джон разом з іншими вченими взяв участь у міжнародному науковому семі­нарі “Минуле, теперішнє і майбутнє термоелектрики”, який пройшов 2005 року на базі СЗОШ № 2. Тоді він так і не зрозумів, чому школа поряд з ім’ям А.Ф. Йоффе не носить й ім’я С.П. Тимошенка. А замовчування імені видатного механіка зумовила його політична еміграція й дисидентство.

Підтримуючи постійні зв’язки з нашим навчальним закладом, тільки через сім років Джон Стокгольм зважився розлучитися з дорогоцінним для нього двотомником “Опір матеріалів” і переслав їх до навчального закладу, де здобував освіту його науковий кумир. Надруковані англійською мовою підручники займуть гідне місце в шкільному музеї.

Тож згадаймо світле ім’я Степана Прокоповича Тимошенка, який так любив свою батьківщину та уславив Україну й рідне місто визначними науковими досягненнями.

Лідія СКРИПКА
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жюрі
Жюрі

Вхід на Ромни. інфоОголошення