Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Мотоциклістом не стала…
Мотоциклістом не стала…
Вісті Роменщини
Понеділок, 09 липня 2012, 20:19      Ромни, Сумська область
Пригадуєте слова з відомого свого часу вірша Павла Тичини про трактористку «Дим димок від машин…» Багато молодих людей, особливо дівчат, мріяли освоїти справжню чоловічу професію. Хоч і не знали вислову – гендерна політика, тобто рівність чоловіків і жінок у всіх галузях. Жінки прагнули стати капітанами далекого плавання, шахтарями, ливарниками та ін. 

Ніні теж подобалося починання тих років, вона хотіла бачити себе в сфері діяльності, властивої чоловікам. А коли переглянула кінострічку «Нічні мотоциклісти», де в ролі байкерів були й дівчата, захотілося й самій вести двоколісного моторизованого коня. Одержавши атестат про середню освіту у Вовківській середній школі, вступила до Роменського сільськогосподарського технікуму. Серед «техніків-механіків» була єдиною дівчиною на курсі. Та цим не переймалася. Головне –  освоїти фах, а ще за нагоди «втерти носа чоловікам», які, маючи власну техніку, не вміють із нею вправлятися. Та, як не прикро, не судилося Ніні стати «технарем».

– Мабуть, Бог мене жорстоко покарав за мої мрії, – ділиться думкою Ніна Правдюк. – Під час екзаменів на водійське посвідчення виявилося, що не розрізняю кольори у тесті. І все. Крапка.

Та життя продовжувалося. Довелося Ніні Антонівні бути й в інших іпостасях, про які й гадки не мала. Наділена твер­дістю характеру, неординарною кмітливістю вона на всіх роботах мала позитивний залік. А ще згодилися їй літературні напрацювання, потяг до книгочитання. Пригадує, як у технікумі тодішній викладач фізкультури Сергій Гобов за­пропонував написати вірша про спортивні досягнення навчального закладу, який і досі ними славиться. Написала. Сподобалося. Публічно прозвучало.

На філологічному факультеті Сумського педінституту Ніна теж вирізнялася ерудицією серед студентів. Потім працювала викладачем україн­ської мови й літератури у ВПУ-14 та інших навчальних закладах міста. А тим часом стелилися поетичні рядки, назрівала їх збірка. І збулося. Вийшли у світ «Видноколи». Поезія не рядова, насичена філософією, любов’ю до рідного краю, його трударів, творців сьогодення. Особливо проникливі рядки про малу батьківщину – село Правдюки побіля гомінкої автомагістралі Ромни-Суми.

Нещодавно автору цих ряд­ків довелося зустрітися з поетесою, людиною незвичайної долі. Вона захоплено розповіла про свій життєвий путівець, про 45-річчя зустрічі з однокурсниками-випускниками технікуму.

– Юнаки стали дідами, скроні вкрила сивина. Сфото­графувалися. І я серед них одна, – говорить Ніна Антонівна, – але почуття студентської дружби, порядності, доброзичливості не згасли й понині, за що я їм щиро вдячна, – такими словами завершила свою розповідь Ніна Правдюк.

Олег НЕБЕСНИЙ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон

Вхід на Ромни. інфоОголошення