Ромны. Romny. Ромни. інфо

Лелека-фізкультурник
Вісті Роменщини
Четвер, 02 серпня 2012, 21:01      Ромни, Сумська область
Погожої днини на кордоні Роменського і Недригайлівського районів, де межа пролягає в селі Правдюки, завжди людно. Зупиняються легковички, автобуси з дітьми помилуватися лелечим сімейством, що мешкає на одній із прикордонних вказівок адміністративної території. Понад 20 років гніздиться тут не одне поколін­ня довгоногих чорно-білих пта­хів. Щовесни вони тради­ційно приземляються на облюбованому місці, підлаштовують житло. Воно вже сягає метрової висоти. 

– А була колись біда у постояльців, – розповідає Володимир Правдюк, обійстя якого поруч із пташиним помешканням. – вітрюган здув гніздо, попадали й розбилися яйця. Згорьовані птахи літали, літали, а потім взялися мурувати нове житло. Не пам’ятаю, чи виростили вони потомство. А он, бачите, зграя горобців знайшла прихисток у головному корпусі гнізда, понаробляли своїх хаток, а харчуються в моєму дворі. Та хай, вони теж жити хочуть.

Цього разу дітлахи-туристи навперебій кричали: «Лелека-фізкультурник, лелека-фізкультурник!» На вузькому високому залізобетонному обеліску стояв молодий бусол і клекотів, загинав довгу шию назад, розправляв крила, підіймав то одну ногу, то другу. Справді, дійство було цікавим і для дітей, і для дорослих. А тим часом побратим бузька кружляв навколо, демонструючи свою вправність. У гнізді теж спостерігали за тренуванням. Провеслувавши останнє коло над селом, молодий бусол плавно і красиво вмостився в гнізді, гордовито склавши шию. Старші синхронно схилилися до нього і заклекотіли, ніби висловлюючи задоволення першим польотом.

Вечоріло. Старші бусли поверталися зі ставу, що неподалік, несучи потомству вечерю. В дзьобах викручувалися синусоїдами вужі та стриміли лапки жаб.

– Як вони там уживаються, – вихопилося в когось із «глядачів». – кажуть, що в родині лелек має бути двоє пташенят, решту викидають. А тут ось…

– Це, мабуть, прийомна сім’я, – відповів жартома місцевий житель Олександр Надто­чій, що теж прилаштувався до туристів. – Ви знаєте, наш прикордонний лелечий пост ви­йшов на міжнародний рівень. Свого часу, перебуваючи в Ні­меччині, в одному з офісів гортав товстий глянцевий журнал і від несподіванки завмер. На одній із фотографій бачу зна­йоме лелече гніздо і надпис на обеліску «Недригайлівський район». І таке буває.

– Нічого дивного, як на ме­не, – приєднується до розмови Володимир Павлович. – Щодня тут перебуває чимало всілякого люду і всі з цифровими фотоапаратами, відеокамерами тощо. Не виключена можливість, що подібні фотознімки зможуть побачити і самі лелеки в тих краях, звідкіля прилітають до нас гніздитися.

Олег НЕБЕСНИЙ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

39
39

Вхід на Ромни. інфоОголошення