Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Про дошкільну освіту та проблеми тваринництва
Про дошкільну освіту та проблеми тваринництва
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 березня 2009, 11:30      Ромни, Сумська область
Відбулося засідання колегії, яке провів т. в. о. районної державної адміністрації П.М. Кривогуз. По першому питанню “Про стан та перспективи розвитку дошкільної освіти в районі відповідно до вимог Закону України “Про дошкільну освіту” доповів заступник голови райдержадміністрації М.І. Стрижко.

 

Він, зокрема, відзначив, що в районі нараховується 1463 дітей дошкільного віку, для їхнього навчання та виховання в селах функціонують 21 заклад та 4 садочки на базі навчально-виховних комплексів. Програма розвитку дітей спрямована на розвиток особистості, спрямування потенціалу дитини за конкретними напрямками: фізкультурно-спортивний, художньо-естетичний, екологічний та інші. Відвідує дошкільні навчальні заклади 641 дитина, що становить 52% загальної їх кількості. Найкраще організована робота по відвідуванню дитячих садків у населених пунктах Ярошівської сільської ради (охоплено 87%), Андріївської, Смілівської (76%), Андріяшівської (72%), Плавинищенської (62%). Найгірше ця робота поставлена в Анастасівській (39%), Гришинській (33%), Коржівській (28%).

 

У дошкільних навчальних закладах району трудиться 95 педагогічних працівників. Серед 60 вихователів вищу освіту має всього 13 чоловік, а два – взагалі без спеці­альної освіти.

 

Бажає бути кращою матеріально-технічна база закладів. Технологічним обладнанням дитячі садки забезпечені на 92% потреби, іграшками – 48%, ліками – на 50 відсотків.

 

Середня вартість сніданків та обідів на одну дитину за день становить 7,2 гривні, це 60% норми. Але є дитячі садки (Мокіївка, Гудими, Гаї), де на дитину витрачають всього 3,15 грн. Але, на щастя, не перевелися керівники сільгосппідприємств, які надають ДНЗ допомогу продуктами. Це М.І. Шевченко (с. Василівка), І.Ф. Сухарь (с. Коржі), С.М. Шевченко (с. Великі Бубни).

 

Краще почуваються діти у навчально-виховних комплексах. Таких у районі чотири (села Андріївка, Волошнівка, Сміле, Ярошівка). Харчування на дитину за день тут становить 12 гривень, фінансування здійснюється з ра­йонного бюджету, батьки постачають до їдальні овочі та фрукти. На перспективу відповідно до Комплексної програми “Освіта Роменщини 2008-2011 рр.” планується відкрити навчально-виховні комплекси в Кашпурівській, Погожо­криницькій, Хмелівській, Басів­ській, Бацманівській загальноосвітніх школах.

 

В обговоренні доповіді виступили начальник відділу освіти РДА Л.П. Шкурат, голови Анастасівської (А.Г. Литвиненко),  Василівської (Г.Г. Привідьон), Басів­ської (Я.П. Биченко) сільських рад та інші.

 

Відзначено, що в більшості сільських рад діти недостатньо охоплені організованими формами навчання та виховання. В окремих селах навіть не знають, скільки дошкільнят мешкає на їх території. Для прикладу, в населених пунктах Пустовійтівської сільської ради проживає 137 до­шкільнят, організовано вихову­ється лише 47 (34%). По Анаста­сівській сільській раді маємо 48 дітей, дитячий садок відвідує лише 19. Як з’ясувалося в процесі дискусій, у закладі холодно і батьки, звісно, дітей до нього не пускають. Нерідко в дитячих садках “роздуті” штати працівників. На утримання обслуги витрачається 60-70% виділених коштів, а на харчування дітей всього 8 від­сотків. У розпорядженні т. в. о. голови райдержадміністрації саме і наголошується на тому, що потрібно вжити всіх заходів щодо охоплення дошкільнят організованими формами навчання та виховання, підвищення професійного рівня педагогічних працівників, провести їх атестацію. Виконкомам Анастасівської, Басівської, Миколаївської, Перехрестівської сільських рад слід забезпечити організоване підвезення дітей у навчальні заклади з віддалених сіл.

 

По другому питанню “Про програму розвитку тваринництва та впровадження новітніх технологій у виробництво тваринницької галузі” інформував начальник управління агропромислового розвитку РДА А.М. Демченков.

 

 – Тваринницька галузь вигід­на тим, – наголосив виступаючий, – що є постійним джерелом надходження коштів у каси господарств. У сільгосппідприємствах району за 2008 рік маємо позитивні зрушення по підвищенню продуктивності тварин, відтворенню та збереженню поголів’я. Але ця галузь потребує додаткової уваги з боку зооветеринарної служби. Найперше слід нарощувати поголів’я. У цьому питанні ми дещо краще спрацювали, але через таку хворобу, як лейкоз, із дійного стада довелося вибракувати 300 корів.

 

Сьогодні маємо 8472 голови ВРХ, 3420 корів, що на 365 менше, ніж у 2007 році. Свиней нараховується 2958 голів.

 

Торік було закрито 7 свиноферм. Причина – нестабільні ціни на свинину. Для прикладу, стокілограмовий кабанчик коштував у 1,5 раза дешевше, ніж тонна комбікормів.

 

Однак маємо ріст окремих виробничих показників. Молока торік одержано 12353 тонни. Плюс проти попереднього року склав 1113 тонн. В середньому від корови отримано 3295 кілограмів молока. Такого показника район не мав і в пострадянський період.

 

М’яса реалізовано 1349 тонн. Середньодобові прирости ВРХ склали 440 г, свиней – 286 г.

 

Вживаються заходи по зниженню затрат на виробництво продукції. Так, собівартість кілограма молока у ФГ Світлани Кривозуб становить 1 грн., у ЗАТ “Нове життя” – 1,27 грн. Порівняно дешевше м’ясо яловичини виробляється у ЗАТ “Україна”, “Нове життя”, де собівартість 1 цнт становить 800 грн. (960 грн. у середньому по району). У ДГ “Агрофірма “Надія”, ЗАТ ім. Тельмана собівартість кілограма живої ваги свиней обходиться у 10 грн.

 

Розвиток тваринництва стимулюється на державному рівні. У 2008 році господарства району одержали дотації на суму 2 млн. 367 тис. грн.

 

Організовано впроваджуються новітні технології по виробництву молока та м’яса. У ДГ “Агрофірма “Надія” працює цех по виробництву молока. Планується обладнати такі цехи у ТОВ “Агрофірма “Лан” та ЗАТ ім. Тельмана. У ЗАТ ім. Щорса з приходом інвестора теж пожвавилась робота у цьому напрямку. В перспективі проведення ремонту приміщень колишнього комплексу по відгодівлі ВРХ на 400 голів. Нові прогресивні технології заготівлі кормів використовують у ВСК “Зоря”, ДГ “Агрофірма “Надія”. У ТОВ “Агрофірма “Лан” із багатокомпонентних сумішок трав виробляють так званий сінал. При цьому використовується консервант “літосил”. Сьогодні тут, згодовуючи цей корм тваринам, одержують по 15 кг молока в середньому від корови за добу, що на 7 кг більше проти 2008 року.

 Аналіз роботи в галузі за сі­чень нинішнього року обнадіює. Зросли добові надої корів, великої рогатої худоби збільшилося на 74 голови. У березні розпочнуться опороси, це дасть можливість одержати десь 1000 поросят. Проводиться закупівля теличок у населення, вже придбано 9 голів.

У районі паростки передового досвіду вивчаються, аналізуються і впроваджуються у виробництво. Сьогодні основним завданням є наростити поголів’я ВРХ та свиней і при цьому, що найважливіше, не знизити продуктивність галузі.

 

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009