Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Роменський штурман на “Дакарі-2013”
Роменський штурман на “Дакарі-2013”
Вісті Роменщини
Субота, 09 лютого 2013, 21:47      Ромни, Сумська область
Лише напередодні старту наймасштабнішого ралі-рейду планети – “Дакар-2013” – українська команда “SIXT Ukraine” стала повністю національною. Наш земляк, уродженець Перекопівки Володимир Дем’яненко замінив другого пілота Лорана Ліхт­лех­тера – французького штур­мана з українською спор­тивною ліцензією.

Наша команда завоювала 26-те місце в абсолюті й 10-ту позицію в категорії Т1. Для єдиної української команди це кращий результат за шість років участі. Нагадаємо, що ралі-марафон “Дакар-2013” проходив із 5 до 20 січня. Траса перетинала три держави. Спортсмени стартували в Перу, потім пройшли Аргентину й фінішували біля президентського палацу в столиці Чилі. Протяжність маршруту становила понад вісім тисяч кілометрів.

Капітан Вадим Нестерчук завжди наполягав на екіпажі, який би повністю складався з українців. Можливо, залучення іноземних фахівців і поліпшило б результат ви­ступів на Дакарі й на кубку світу, але тоді команда була б просто “орендною”.

Володимир Дем’яненко – чудовий фахівець із хорошим послужним списком. Виступав за такі сильні команди, як “КамАЗ-мастер”, “Техно­спорт Італія”, та й на Дакарі він не вперше, про що знають наші постійні читачі.

– Я народився в селі Перекопівка, – розповів він журналістам. – Там же закінчив середню школу із золотою медаллю. Із задоволенням займався спор­том: стрільбою, гімнастикою, волейболом. У 1987 році закінчив Хар­ківський авіаційний інститут. Після цього поїхав за розподілом у Росію, де живу дотепер. Підтримую тісні зв’язки з Україною, часто відвідую матір у рідному селі.

До речі, капітан української команди оцінив старання Дем’яненка ще на минулому Дакарі. Тоді “SIXT Ukraine” допоміг застряглому російському екіпажу, – повідомляють інтернет-джерела.

Володимир Дем’яненко бере участь у ралі-рейдах із 1999 року. Починав шеф-механіком гоночної команди Ралі-Раско. Штурман – із 2000 року. Майстер спорту міжнародного класу – з 2006. Серед кращих досягнень – третє місце на змаганнях за кубок світу 2001 р. і перемога на міжнародному кубку по ралі-бахам у 2009 р. Чемпіон Росії 2010 р. До цього двічі був другим. Брав участь у Дакарі-2005, 2006, 2007 років у складі команди “Техно­спорт-Італія”. На Дакарі-2011 (у складі команди “КамАЗ-мастер”) результат – четверте місце в заліку вантажівок, минулого року в складі команди “Овердрайв Бельгія” з пілотом Леонідом Огородніковим – 46 місце абсолюту в дебютній гонці пілота. Крім цього, брав участь в етапах кубка світу в Тунісі, Марокко, Єгипті, Туреччині, ОАЕ, майстер-ралі й туарег-ралі, а також “Африка-рейс 2009”.

Підготував

Денис МЯГКОВИЧ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop18
konotop18

Вхід на Ромни. інфоОголошення