Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Одне діло хотіти, інше – могти, а третє – зробити
Одне діло хотіти, інше – могти, а третє – зробити
Вісті Роменщини
Субота, 16 березня 2013, 06:59      Ромни, Сумська область
Такого девізу дотримується у своєму житті мистецтвознавець, художниця, журналіст, заслужений працівник культури України Валентина Олексіївна Єфремова. Нещодавно вона відзначила своє плідне творчою діяльністю 65-річчя 

Родовідне дерево Валентини Єфремової пов’язане з Сумщиною, козаками Смілівської сотні Роменського повіту Полтавської губернії. Вона народилася в 1947 році в славетному, сповненому історичних віх місті Ромни в сім’ї службовця. Її мама Раїса Степанівна помітила в дитини потяг до мистецтва, і зав­дяки саме її наполегливості Валентина здобула мистецьку освіту. З вдячністю згадує вона свою першу вчительку з малювання Ліну Семенівну Бреус, яка не тільки відкрила їй красу живопису, а й прищепила любов до прекрасного на все життя. Потім було навчання в Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), який успіш­но закінчила у 1974 році. Це була висока професійна школа, де викладали педагоги, провідні мистецтвознавці України.

Після здобуття вищої осві­ти Валентина Олексіївна чимало попрацювала на адміністративних посадах і педаго­гічній роботі. Перенесла тяжку хворобу. Дотримуючись свого принципу «Незважаючи ні на які випробовування, треба нести позитив і рухатися вперед до мети», вона зосередилася на творчій діяльності. Мистецькі проекти почала здійснювати в Республіканському будинку художників, коли працювала там на посаді завідуючої культвідділом. Це були творчі заходи в рамках авторської панорами «Культура проти варварства».

Валентина Єфремова відома як куратор та режисер масштабних проектів, серед яких мистецькі виставки, міжнародні пленери: «Міст дружби» (2006), «Рідна хата» (2006), «Пленер у тональності Ван Гога» (2007), «Історія та сучасність» (2008), «Повернення» (2009-2010), «Мандри у просторі та часі» (2011-2012). Вона діє масштабно, залучає як українських, так і зарубіж­них художників із метою по­ширення українського мистецтва в багатьох країнах світу. Підтримує нові імена, молоді таланти. В. Єфремова – автор телепроекту «Скільки в Слобожанському світі дорогих імен», до якого залучили понад 100 сумчан.

Вона є ініціатором створення творчої секції художників «Мистецька світлиця», яка успішно діє при громад­ській організації «Сумське земляцтво в місті Києві». За останні роки музеям Сум­ської області було подаровано понад 150 творів. Зокрема, за ініціативою Єфремової від­крита художня галерея ім. І. Кавалерідзе в Ромнах, для якої вона подарувала 15 картин із власного зібрання. Чимало заходів вона організовує як голова Роменського від­ділення і член правління Українського фонду культури. Завдяки її організаторській активності юні обдарування Сумщини, особливо рідної Роменщини, беруть постійну участь у всеукраїнських оглядах-конкурсах за програмою «Нові імена України». Єфремова – ініціатор і куратор мистецької премії живопису «Сумщино, любове моя!» ім. М.О. Макаренка, яка втілю­ється в життя з 2005 року. Виставки проходять у Києві, пересувні – в містах і селах Сумщини.

Друковані праці В. Єфремової висвітлені у провідних газетах та журналах України, а їх понад 300. Нещодавно вийшла її книга «Разом по життю», в якій розповідається про 60 художників, з якими працювала, та здійснені творчі проекти. Серед героїв уміщених у книзі нарисів є митці з Сумщини: народні художники України М. Надеждін, М. Строженко, за­служені художники України Г. Ягодкін, О. Чередниченко, В. Михайліченко, М. Лебідь; художники І. Цюпка, М. Троценко, І. Кавалерідзе, В. Масик, С. Кривенко, О. Полі­щук, О. Масик, М. Нечво­глод, Ю. Мануйлович, Г. Носенко, Г. Бодякова, Л. Логвин, Г. Сергеєв, Т. Мельнічук та інші.

Як художник, Єфремова працює здебільшого в техніці акварелі та акрилу. Вона – ав­тор дитячих оповідань, пише вірші, літературні замальовки під псевдонімом Роменська.

Плідна творча та активна громадська діяльність Валентини Єфремової пошанована багатьма відзнаками. Їй присвоєне почесне звання “За­служений працівник культури України”, присуджена премія ім. Платона Білецького, вона – член Національних спілок журналістів і художників України. Серед численних відзнак – почесна грамота Сумської обласної ра­ди (2006), медаль «За заслуги перед містом» (2006), відзнака та медаль Святої Марії (за сприяння розвитку благодійництва в Україні, 2009), відзнака «Хрест П. Калнишевського» (2009), почесна медаль «За подвижництво в Україні» (2012).

Життєвий шлях Валентини Єфремової спрямований на досягнення духовного згуртування людей навколо прекрасного, сповнений оптимізму, краси і добра, засвід­чує життєву позицію мистецтвознавця, є переконливим доказом того, що вона не тіль­ки мріє, а й на практиці успішно втілює свою визначену мету. Тож нехай їй щастить на цьому благородному шляху.

Дмитро ЯНКО,

заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Української академії архітектури, перший заступник голови правління Українського фонду

культури.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Показ продукції
Показ продукції

Вхід на Ромни. інфоОголошення