Ромны. Romny. Ромни. інфо

Реформування триває
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 березня 2009, 11:46      Ромни, Сумська область
З якими здобутками зустрічають професійне свято комунальники Ромен, розповідає заступник начальника головного управління міського господарства Ярослав Яцкевич.

 

– Житлово-комунальне господарство міста в минулому році продовжило рух шляхом подальшого реформування, – зазначив він. – Першочергова увага приділялася заміні застарілого технологічного обладнання, запровадженню енергозберігаючих технологій. Вагомою підмогою у проведенні робіт стали державні субвенції, обласні кошти, участь міста в проекті „Сталий територіальний розвиток в Україні”, що фінансується Європейським Союзом.

 

Загалом на виконання різних програм у комунальній сфері в 2008 році використано 6 млн. 745 тис. грн., у т. ч. субвенції з державного бюджету – 947,8 тис. грн. та з цільового Фонду розвитку інженерно-транспортної  і соціальної інфраструктури області у складі спеціального Фонду обласного бюджету за участю ВАТ “Укрнафта” – 587,8 тис. грн.

 

– Кілька слів про реалізацію заходів з енергозбереження.

 

– На виконання державної програми з енергозбереження використано 1 млн. 148 тис. грн. Проведена реконструкція котельні на вул. Щучки, 6, де встановлено два котли ВК-22 потужністю 1 мвт. Це дасть змогу заощадити 80 тис. м3 газу. Також з метою економії витрат ліквідовано котельню на вул. Соборній, 14.

 

Закінчено будівництво тепломережі на вул. Гетьмана Мазепи довжиною 660 метрів з попередньо ізольованими трубами.

 

Тривають роботи з реконструкції котельні на вул. Київській з встановленням трьох сучасних котлів КОЛВІ-650, збудована тепломережа довжиною 250 метрів. Це дозволить переключити чотири житлові будинки, що опалювались від підприємства “Філія “Роменський молочний комбінат” ПП “Рось”.

 

Також реконструйовано котельню й забезпечено автономне опалення в дитячому садку № 6 на вул. Артема. Економічний ефект – 2 тис. м3 природного газу, або 3,8 тис. грн. за опалювальний період.

 

Встановлено 20 лічильників тепла в житлових будинках.

 

– Одним із життєво важливих питань є забезпечення роменців якісною питною водою. Що зроблено в цьому напрямку?

 

– Зокрема, на Процівському водозаборі споруджується станція знезалізнення води. Торік на об’єкті освоєно 264,1 тис. грн.

 

Продовжувались роботи з реконструкції міських очисних споруд.

 

Останнім часом інтенсивно будуються водопроводи в різних мікрорайонах міста, де занітрачені водоносні горизонти.

 

У минулому році побудовано 6,3 км водопроводу в Каховському мікрорайоні на вулицях Овсяннікова, Весняній, К. Зеленко, Генерала Карпова, Бажанова, Гагаріна, Линьова, Некрасова з провулками загальною кошторисною вартістю близько 800 тис. грн., з яких 160 тис. грн. оплачено з міського бюджету. Забезпечено централізоване водопостачання близько 600 родин.

 

За кошти мешканців прокладено водопроводи на вул. Фрунзе з провулками, Червонопрапорній загальною протяжністю 2,5 км. Підключено до міських водопровідних мереж 3,5 км побудованого раніше водопроводу у Лозівському мікрорайоні.

 

– Ще одна нагальна проблема – ремонт автошляхів і ос­вітлення вулиць Ромен.

 

– Торік проведено ямковий ремонт 5,5 тис. кв. м дорожнього покриття вулиць міста на суму 829,3 тис. грн.

 

Встановлено 136 сучасних енергозберігаючих світильників на вулицях Сумській, Полтав­ській, Соборній, б-рі Шевченка.

 

Виконано будівництво бетонного покриття на Базарному спуску. Проведено частковий підтримуючий ремонт мосту через річку Роменка.

 

– Помітними подіями в житті міста стали очистка річки Сули і реконструкція стадіону.

 

– Безумовно. Згідно із проектом „Відновлення і підтримка сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Сула в Роменському районі” виконано днопоглиблювальні роботи на ділянці 150 метрів річки Сула на суму 612,3 тис. грн.

 

Значна робота проведена і з реконструкції міського стадіону. Встановлено 871 пластмасове сидіння на центральній трибуні, збудовано 184 метри залізобетонної огорожі.

 

– Ярославе Степановичу, ви вже згадували про реалізацію в Ромнах проекту „Сталий територіальний розвиток в Україні”. Ним, зокрема, передбачено отримання спецтехніки й обладнання, частина вже надійшла.

 

– Так. Проектом передбачено придбання для громади міста спецтехніки, обладнання та матеріалів на суму 2,75 млн. євро. Вже проведено тендер й визначено компанії, що їх поставляють. Вони переважно чеські, поль­ські, турецькі, італійські, французькі й, звичайно, вітчизняні.

 

Станом на 15 березня на­дійшли комп’ютерна техніка і геоінформаційна система, 2 вакуумні автомобілі, каналізаційно-промивна машина, 2 автомобілі для обладнання під ремонтні майстерні (Газель), 2 крани на базі автомобіля МАЗ, 2 одноковшові екскаватори, 2 екскаватори ЕК-12, самоскид КамАЗ, екскаватор KOMATSU, компактор для роботи на міському звалищі, заправна станція, 12 зйомних блок-контейнерів об’ємом 30 і 12 м3, 400 контейнерів металевих об’ємом 750 л, 1000 м кабелю.

 

Співпраця в рамках Проекту продовжується. Однак для повної його реалізації в 2009-2010 роках на виготовлення проектно-кошторисної документації, виконання будівельно-монтажних робіт, обладнання сміттєвих майданчиків і приміщень потрібно близько 15 млн. грн.

 

– Перелічене та й багато не згаданих робіт, планів і задумів не були б реалізовані, якби не трудові колективи підприємств комунальної сфери. Коли все добре, їх роботу не завжди помічають, згадують же зазвичай під час аварій чи збоїв у функціонуванні складного механізму житлово-комунального господарства. У переддень професійного свята назвіть кращих з тих, хто своєю щоденною нелегкою працею забезпечує життєдіяльність міста.

 

– Це, зокрема, Вадим Лут, водій ПП „Комунсервіс-Д”, Сергій Римаренко, слюсар аварійно-відновлювальних робіт ДП „Сток-сервіс”, Микола Корнієнко, слюсар-сантехнік КП „Житло-Експлуатація”, Інна Самойленко, двірник ПП „Марс”, Антоніна Суходольська, головний бухгалтер ГУМГ, Олександр Чорной, оператор котельні КП „Ромникомунтепло”, Олександр Пилипенко, слюсар аварійно-відновлювальних робіт КП „Ромнитеплосервіс”, Олександр Коваленко, вантажник ПП „Міськдорсервіс”, Анатолій Марченко, слюсар відновлювальних робіт ДП „Аква-сервіс”, Людмила Сенянська, наглядач кладовища та багато інших.

 

Вітаю всіх з Днем працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення і зичу всіляких гараздів.

 

Спілкувався
Павло КЛЮЧНИК.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народна творчість
Народна творчість

Вхід на Ромни. інфоОголошення