Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Коваль із Небесного батальйону
Коваль із Небесного батальйону
Вісті Роменщини
Неділя, 22 лютого 2015, 20:06      Ромни, Сумська область
Народився в Новій Греблі, закінчив школу в Андріяшівці, фах педагога здобув у Харкові, викладав у Трудолюбі поблизу Миргорода, загинув під Шахтарськом… За неповні 50 років устиг стати викладачем математики, екстремальним туристом, ковалем, патріотом, батьком, дідусем. Усе це - про Петра Федоряку. Днями на честь відважного захисника Вітчизни відкрили меморіальну дошку на фасаді Андріяшівської школи, яку Петро Вікторович закінчив у 1981 році.

Директор навчального закладу Віталій Позняк особисто знав полеглого героя, вони тісно співпрацювали. Зокрема, саме завдяки ініціативі Петра Федоряки в Андріяшівській ЗОШ грошовими преміями заохочували кращих «фізиків» серед учнів. Цього року відзначили Людмилу Рябеньку. Таку ж винагороду отримували діти й у Трудолюбівській школі, де він довгий час викладав.

Петро Вікторович із дитинства був залюблений у ковальство. Створив гільдію майстрів України «Коло». Став ініціатором та організатором міжнародного фестивалю ножових майстрів «Трудолюб», разом із колегами з «Кузні Петра» брав участь у різноманітних ковальських фестивалях як в Україні, так і за кордоном. Ім’я Петра Федоряки занесене до Книги рекордів України в номінації «Ковальське мистецтво, розміри» за виготовлення древньоруської сокири мінімального розміру методом кування.

У 49 років добровольцем пішов у ЗСУ, служив у 25-й повітряно-десантній бригаді командиром зенітно-артилерійського взводу. Вважав, що саме люди його віку мають відстоювати суверенність на східних рубежах, а не молоді хлопчаки. Він був переконаний, що на старшому поколінні лежить провина за надто довгу «вірність» радянським канонам.

Колишні однокласники П. Федоряки профінансували виготовлення меморіальної дошки. Вдова педагога й народного майстра Валентина Миколаївна передала присутнім настанови чоловіка: більше читати, вивчати довколишній світ, твердо стояти на власних переконаннях.

Настоятель Михайлівської церкви отець Іван освятив меморіальну дошку. Глава райдержадміністрації Валерій Білоха наголосив: ще рік тому «ми не могли б повірити, звідки прийде біда на наші землі». Також до вшанування пам’яті земляка долучилися сільський голова Інна Дибчинська, керівник ФГ «Урожай» Михайло Шевченко, колеги загиблого з «Кузні Петра», доньки Марина й Ірина з родинами.

Тетяна ЄЛІНА.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел

Вхід на Ромни. інфоОголошення