Ромны. Romny. Ромни. інфо

Стелили долю рушниками
Вісті Роменщини
Неділя, 05 квітня 2015, 20:20      Ромни, Сумська область
Центральна бібліотека для дорослих ім. Б. Антоненка-Давидовича все частіше стає місцем проведення оригінальних і корисних заходів, які дають змогу його учасникам відволіктися від буденних проблем та негараздів. Свято «На рушнику моя жіноча доля» мало на меті зібрати кращих вишивальниць і продемонструвати їх роботи.

Ініціатором і натхненником зустрічі стала місцева майстриня Софія Стрельченко. Вона є керівником гуртка «Чарівна мить» при відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру міської ради. Захід пройшов у формі відкритого уроку, на якому вихованці - «студентки» університету ІІІ віку - представляли свої роботи й сімейні реліквії. Найдавніший рушник датовано 1920 роком, вишивка й мережка на ньому чудово збереглися.

Кожна майстриня розповіла про власні роботи або про рушники, які передаються в родині від покоління до покоління. Багато жінок згадували, що раніше вишивати доводилося при світлі каганця після важкого трудового дня. Але навіть це не заважало, і нитка лишала на рушнику неймовірний слід. Так вишивальниці втілювали на полотні картини зі свого життя: тут поставали хати, криниці, птахи, орнаменти, символи різних релігійних свят. А найчастіше зображували квіти. Саме вони є праобразом жіночого начала. Багатство квітучої палітри передає всі порухи душі берегині роду. Майстрині представили й колективний рушник, на якому кожна вишила певний елемент.

Присутні на заході ознайомилися також з історією українських рушників, почули розповідь про розмаїття їхніх призначень і стилів.

Іванна СОЛОВЕЙ.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм

Вхід на Ромни. інфоОголошення