Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Посівної ніхто не відміняв
Посівної ніхто не відміняв
Вісті Роменщини
Вівторок, 24 березня 2009, 10:41      Ромни, Сумська область
Весна вже не тільки на календарі, а й у думках та планах хліборобів. За зиму механізатори по-справжньому знудьгували за землею, за звичною роботою біля неї. Посівної ніхто не відміняв. Про те, як хлібороби готуються до весняно-польових робіт, розповідає головний агроном управління агропромислового розвитку РДА Микола Володимирович Задерей:

 

 – Під ярий клин плануємо зайняти 54460 гектарів, це десь на рівні минулого року. Площі засіємо зерновими, кормовими і технічними культурами.

 

Основою підвищення врожаїв здавна вважають якісний посівний матеріал. У нинішньому році в цьому питанні сільгосппідприємства попрацювали добре. Насіння припасено 3913 тонн (105% потреби). З нього елітного маємо 415 тонн, І-ІІ репродукцій – 3293 тонни, ІІІ – 205 тонн. У районі працює 6 паспортизованих насіннєвих господарств. Тому є широкий вибір матеріалу.

 

Однак такі сільгосппідпри­ємства, як ЗАТ ім. Щорса, ДГ “Іскра”, ВСК ім. Браташа, не всі площі засівають якісним насінням.

 

 – Добре колосяться хліба на тих землях, які отримали вдосталь органічної та мінеральної поживи.

 

 – Це незаперечно. Однак через “згортання” тваринницької галузі органіку виробляють далеко не у всіх господарствах. Тому все ширше застосовуються мінеральні добрива. За розрахунками спеціалістів, їх потреба на весняно-польові роботи становить 14950 тонн, з розрахунку 75 кілограмів діючої речовини на гектар. Сьогодні на складах знаходиться 5242 тонни мінеральної поживи. Найбільша її кількість у таких господарст­вах, як ФГ “Урожай”, ЗАТ “Нове життя”, ДП “Інтер-Агро-Трейд”, ТОВ “Українські аграрні інвестиції”. В останньому вже проводять під­жив­лення озимих, роботи виконано на 1000 гектарів.

 

 – А який, до речі, стан озимих у районі?

 

 – Під цими культурами зайнято 23858 гектарів, стан посівів на даний час добрий та задо­вільний. Якщо вдасться підживити рослини, провести боротьбу з хворобами та шкідниками, то можна сподіватися на добрі врожаї. Засобами захисту рослин сільгосппідприємства забезпечені на 22% потреби. І придбати їх при різкому “стрибку” цін буде проблематично.

 

 – Як ремонтують трактори, причіпний інвентар?

 

 – Роботи активізувалися вже весною, коли дещо підвищилися ціни на зерно і господарства почали реалізувати збіжжя. Станом на 1 березня трактори полаго­джено на 78%, причіпний інвентар – на 84%. Але маємо окремі сільгосппідприємства (ТОВ "Агрофірма “Біловоди”, ДП “Інтер-Агро-Трейд”, ТОВ “Агрофірма “Лан”, ДГ “Агрофірма “Надія”), де трактори, дискові борони, сівалки полагоджено на 85-100 відсотків. Добре підсобило сіль­госп­виробникам Роменське під­приємство “РемТехМаш”, яке без­відмовно і якісно виконує всі їхні замовлення. На “пік” посівної є домовленість, що трудівники підприємства працюватимуть без вихідних.

 

Слід відзначити, що протягом останніх років у господарства надходить і нова техніка. Торік її придбано на 20 мільйонів гривень. Це позитивно позначиться на проведенні посівної.

 

 – Щоб виконати такий великий обсяг робіт, потрібні кошти. Звідки планується їх надходження?

 

– Сьогодні з фінансуванням посівної є певна проблема. На проведення повного обсягу сільгоспробіт потрібно 94,4 млн. гривень. 64 млн. грн. забезпечують самі сільгосппідприємства, 30,3 – це позички банків. Зараз формуються партії зерна, які будуть реалізовані через Аграрний фонд України. Продають зерно ФГ “Урожай”, Світлани Кривозуб, ДГ “Агрофірма “Надія”, ЗАТ ім. Тельмана, ДП “Інтер-Агро-Трейд” та інші. Від реалізації збіжжя планується одержати 13,7 мільйона гривень.

 

Успіх на посівній залежить від організації робіт безпосередньо в господарствах. І керівник, і рядові працівники повинні трудитися в одній упряжці. Важливими є матеріальні, моральні стимули. Саме на весняних роботах закладається основний фундамент майбутнього врожаю.

 

Розмову записав
Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вулиця Соборна
Вулиця Соборна

Вхід на Ромни. інфо