Ромны. Romny. Ромни. інфо

Лейкоз – це серйозно
Вісті Роменщини
Понеділок, 30 березня 2009, 10:39      Ромни, Сумська область
Тваринницька галузь зазнає великих економічних збитків через хвороби. Одна з них – лейкоз великої рогатої худоби. У минулому році в районі виявлено 1169 РІД-позитивних тварин. Із сіль­госппідприємств району 314 ко­рів здано на забій. У господарствах приватного сектора маємо 855 таких тварин. Значна кількість власників ігнорують вказівки ветеринарних фахівців та перетримують хворих тварин у своєму господарстві, випасають у загальному стаді і цим самим заражають здорову худобу. Такі випадки мають місце у селах Артюхівської, Глинської, Ярошівської, Волошнівської, Хоминцівської, Басівської, Хмелів­ської, Коржівської, Малобубнів­ської сільських рад. Нерідко господарі, боячись отримати позитивну “пробу” на лейкоз, взагалі не приводять тварин на обстеження. Цим самим сприяють подальшому розповсюдженню таких хвороб, як туберкульоз, бруцельоз, сибірка, яка є загрозою і для людини.

 

На початку квітня в селах району проводитимуться планові протиепізоотичні дослідження тварин, так звані “виводки”. Прохання до власників худоби поставитися до цього з усією серйозністю, привести тварин у вказані в оголошенні місце, день. Тих тварин, які не пройдуть досліджень, буде заборонено здавати на забій, а молоко – на переробні підприємства. Окрім того, згідно із Законом України “Про ветеринарну медицину” та ін­струкцією з профілактики та оздоровлення ВРХ від лейкозу винні особи притягуватимуться до адміністративної відповідальності.

 

Володимир КОВАЛЕНКО,
заступник начальника управління ветеринарної медицини в Роменському районі.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня

Вхід на Ромни. інфоОголошення