Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Труднощі – не перешкода чистоті
Труднощі – не перешкода чистоті
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 09:54      Ромни, Сумська область
Благоустрою Ромен була присвячена нарада, яку в залі засідань міськвиконкому про­вів голова облдержадміні­страції Микола Лаврик. На зу­стріч з очільником області були запрошені керівництво міста і району, депутати міської ради, керівники установ, ор­ганізацій, комунальних служб, голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та квартальних коміте­тів. Також у нараді взяли участь заступники голови ОДА, керівники ряду управлінь облдерж­адміністрації, територіальних підрозділів центральних орга­нів виконавчої влади.

 

Звертаючись до присутніх, Микола Лаврик підкреслив, що, незважаючи на виклики, які є сьогодні в державі, об­лас­ті, місті, влада та жителі регіону повинні показати, що населені пункти, дороги і вулиці Сумщини можуть бути найохайнішими в Україні. Все це можливо і, до речі, без залучення великих коштів. Головна умова: керівник будь-якого рівня повинен донести до людей думку про те, наскільки важливим і потрібним є посильний внесок кожного у спіль­ну справу благоустрою. Також не потрібно забувати, що територія Ромен – не лише центр міста, а і його окраїни. Тож, дуже важливо, щоб по кожній вулиці можна було пройти і проїхати будь-якої пори року. Одним словом, до всього підходити по-господарськи. Й тоді громада під­тримає починання по наведенню належного порядку.

 

Також голова ОДА повідомив, що будуть продовжені роботи по очистці Сули й закликав місцеву владу скористатися нагодою й облаштувати пляж на високому рівні.

 

Звітував про реалізацію заходів з благоустрою в Ромнах заступник міського голови Юрій Литвиненко.

 

– Протягом останнього тижня у прибиранні міста взяли участь близько 100 організацій і понад 2000 чоловік, – зазначив він. – По завершенню канікул до цієї справи будуть залучені школярі. Тож до Великодня Ромни матимуть належний вигляд. На сьогодні укладено півтори тисячі договорів з  власниками приватних домоволодінь про вивіз твердих побутових від­ходів. Це лише третина загальної кіль­кості, роботи в цьому напрямку продовжуватимуться.

 

На традиційних місцях стихійних звалищ плануємо розмістити отримані за програмою TACIS контейнери великої місткості.

 

Загалом громада налаштована на наведення порядку, але постає проблема забезпечення пальним техніки, задіяної на толоці. Ми зверталися до наф­товиків з проханням допомогти, та відповіді не отримали. Зараз докладаємо зусилля для вирішення питання власними силами.

 

Давно вже минув термін експлуатації доріг, а збільшення кількості транспорту та недостатність коштів на ремонт і утримання автошляхів у належному стані ще більше ускладнює проблему (Микола Лаврик відразу дав доручення правоохоронцям всіляко сприяти сплаті податку з власників транспортних засобів саме у квітні для акумулювання коштів на ремонт доріг). Є прохання до „Райавтодору” до 9 травня провести ямковий ремонт центральних вулиць.

 

Визначені місця посадки саджанців дерев. Оголошено конкурс на краще оформлення клумби. Переможці отримають премії.

 

– Має бути план стратегічного розвитку міста, – наголосив Микола Лаврик. – Інакше проблеми накопичуватимуться і вирішити їх буде дуже важко.

 

– 30% укладених договорів – це дуже мало, – зазначив за­ступник голови облдержадміністрації Микола Деркач. – депутати міськради можуть скористатися прикладом колег з Конотопа, де  рішенням сесії закріплені території за під­при­ємствами, установами, органі­заціями. Одним словом, по­вин­на функціонувати система, адже зараз наведемо лад, а через тиждень буде те саме. До речі, вона в Ромнах вже діяла. Та протягом останніх трьох ро­ків місто не фігурує серед кращих під час визначення переможців з благоустрою.

 

Традиційно багато проб­лем у комунальній сфері. Зо­крема, невчасно затверджені тарифи на водопостачання і водовідведення призвели до появи заборгованості за електроенергію. Активніше потрібно використовувати систему надання субсидій. Це дасть можливість підприємствам отримати кошти і зменшить за­трати громадян на оплату житлово-комунальних послуг. Не варто випускати з уваги і облаштування дитячих, спортивних майданчиків, загалом при­бу­динкових територій. В Росії на сьогодні об’єднання співвласників створені в усіх багатоповерхівках, бо законодавством визначено: якщо в багатоквартирному будинку більше 50% приватизованого житла, то обов’язково створю­ється об’єднання. І коли ми побували в Бєлгородській області, то не впізнали її. Об’­єд­нання самі обирають того, хто краще надає ту чи іншу послугу, а значить, і вимогливіше ставляться до її виконання. Сподіваюся, в цьому році такий закон прийме й Верховна Рада України.

 

– Вважаю, головна проблема – функціонування полігону складування твердих побутових відходів на території заповідника, – переконаний головний санітарний лікар області В’ячеслав Псарьов. – Вже піднімалося питання про за­криття полігону і перенесення його в інше місце. Не завершені роботи з облаштування контейнерних майданчиків. Важливим питанням також є створення пляжів і загалом рекреаційних зон для нормального відпочинку людей. Є зауваження й стосовно благоустрою ринків.

 

– Визначити місце для розміщення нового полігону не так просто. Зазвичай громади сіл негативно ставляться до таких пропозицій. Але цим питанням ми продовжуватимемо займатися, – зазначив Юрій Литвиненко.

 

Зосередив увагу на необ­хідності благоустрою кладовищ до Великодня, а також естетичного оформлення фасадів будівель, особливо на центральних вулицях, Володимир Шамрай, начальник управління житлово-комунального господарства ОДА.

 

Геннадій Базаров, головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища області, попередив:

 

– Під час рейду ми визначили 11 найбільших стихійних звалищ. Якщо до 18 квітня вони не будуть ліквідовані, отримаєте штрафні санкції. А це, повірте, солідна сума – не один мільйон гривень.

 

Слово мали і голови квартальних комітетів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. З їх уст прозвучало чимало конструктивних пропозицій та зауважень. Говорили про бюрократичну тяганину з документацією, необхідність підсипки вулиць на околицях Ромен та інше. Діаметрально протилежними виявилися думки стосовно до­тримання графіка руху перевізниками у керівника КП „Ромнитранссервіс” Анатолія Котлярова і голів квартальних комітетів.

 

– Традиційно влада більше уваги приділяє центру. І я це розумію, але й про околиці забувати не слід. Гостро стоїть проблема наведення ладу на занедбаних, покинутих дворах. Саме там і виникають стихійні звалища, – зазначила Лідія Письменна. – Я вже давно пропоную провести інвентаризацію і попередити господарів: або вони наводять лад на дворищі, або земля переходить у власність міста.

 

Зняти питання укладення договорів на вивіз сміття з приватного сектора допоможе запровадження екологічного збору з усіх мешканців Ромен.

 

– Ця ідея актуальна і до­цільна не лише для Ромен, а й для області та держави в цілому, – наголосив Микола Лаврик.

 

Про роль правоохоронців у забезпеченні благоустрою Ромен йшлося у виступі начальника міського відділу міліції Юрія Ярового:

 

– Ефективність впливу діль­ничних інспекторів була б вищою, якби сесія міськради надала дозвіл складати адмін­протоколи про порушення правил благоустрою, як це зроблено в Конотопі.

 

– Однозначно міська рада повинна дати можливість правоохоронцям допомагати у забезпеченні благоустрою в місті, – зазначив Микола Лаврик, здивований тим, що такого кроку до цього часу не зроблено.

 

– Сподіваюсь, наша нарада не залишила нікого байдужим до тих проблем, що сьогодні піднімалися. Обласна влада, в свою чергу, допоможе, але й примусить зробити місто Ром­ни одним із кращих на Сумщині, – наголосив Микола Лаврик, підбиваючи підсумки наради. – І почати потрібно з чіткої, зрозумілої й всеохоплюючої схеми санітарної очистки. Не повинно залишитися поза увагою навіть метра території. Кожен учасник толоки має нести персональну відповідальність за свою ділянку роботи. Пригадайте, як готувалися до 1100-ліття Ромен. Люди самі, без примусу виходили й наводили лад у рідному місті, бо повірили владі. Тож поверніться обличчям до людей, підніміть, згуртуйте громаду своїм авторитетом і перетворіть Ромни на окрасу Сумщини.

 

Павло КЛЮЧНИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння