Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Про тарифи і майно громади
Про тарифи і майно громади
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:00      Ромни, Сумська область
Однією з найгостріших проб­лем і одним з найбільш болючих питань стало підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Вважаю своїм громадянським обов’язком депутата міської ради і голови тимчасової контрольної комісії міської ради, яка досліджує питання встановлених тарифів на водопостачання і взаємовідносин міської ради з ПП „Еліпс” у частині користування приватною структурою майном громади міста, прокоментувати ситуацію, що склалася.

 

 

Останні події в міськраді, публікації провокаційних статей з участю власника і керівника ПП „Еліпс” А.А. Агаханяна, публічні виступи на захист приватного підприємства і його комерційних інтересів міського голови П.І. Помарана, акція протесту громадян Ромен під будівлею міськвиконкому перед пленарним засіданням сесії міськради, на якому розглядалося питання скасування рішення міськвиконкому щодо збільшення тарифів на воду, не залишили осторонь жодного городянина.

 

 

Тепер по суті питання. На початку 2009 року ПП „Еліпс” подало до міськвиконкому документи щодо підняття тарифів на водопостачання та водовідведення в 2,68 та 2,28 раза відповідно. Питання, які мав вивчити міськвиконком на чолі з П.І. Помараном, мали б стосуватися дослідження складових витрат підприємств і регулювання рівня їх рентабельності (до речі, по багатьох з цих складових увагу міськвиконкому на завищення багатьох показників витрат, що збільшували їх собівартість, звертало управління економіки). Натомість виконком швиденько затверджує нові тарифи. За винятком від­сутніх не голосував за це лише представник комуністів І.Я. Лихіцький (М.М. Гусєв – головний комуніст, депутат міської ради – не голосував за скасування встановлених тарифів і навіть намагався на наступному засіданні сесії заблокувати включення повторно цього питання до порядку денного). Не помітив міськвиконком ні збільшення втрат води (усі розрахунки подаються мною порівняно до кошторису дочірніх підприємств ПП «Еліпс» від 1.12.2006 р.) з 168 тис. куб. м до 343 тис. куб. м, тобто в 2,04 раза, ні збільшення витрат на інформаційно-довідкове обслуговування населення в 7,6 та в 4,5 раза, ні збільшення витрат на обслуговування мереж в 6,5 та в 2,8 раза. Рентабельність же для цих підприємств встановлена на межі максимально дозволеного рівня 12%, що в грошовому вираженні дорівнює 1 млн. 70 тис. грн. Саме стільки хоче за рік заробляти власник ПП „Еліпс” А.А. Агаханян на воді і на тому обладнанні, яке він орендує, не вклавши за сім років жодної ко­пійки в ремонт основних засобів. Щоправда, 2 березня міськвиконком затверджує зниження тарифів для населення, ініційоване ПП „Еліпс”, але не за його рахунок, а за рахунок інших споживачів. Тобто комерційних і промислових підприємств, для яких вода дорожчає ще на 2,06 грн. – до 7,90 грн., збільшивши собівар­тість їх товарів, що, зрештою, знову ж таки ляже на плечі громадян. При цьому відсоток рентабельності для них, щоб не зменшити прибутки пана Агаханяна, затверджений на рівні 70%.

 

 

Не погоджуюсь і з тезою, що у зв’язку із кризою зарплата у всіх буде зменшуватись. Наприклад, у підприємств з водопостачання та водовідведення вона збіль­шується в кілька разів і становитиме у керівників підприємств майже 4700 грн. (з 2100 грн.), у головних бухгалтерів 4200 грн. (з 1900 грн.), спеціалістів 2000-2500 грн. (з 1000 грн.), а в технічного персоналу теж зросте біль­ше ніж удвічі. Звісно, ніхто не проти того, що люди зароблятимуть більше і житимуть краще. Але ж це збільшення відбудеться за рахунок зростання тарифів для всієї громади міста, хоча Армен Агаханян міг би провести його за рахунок своїх надприбутків.

 

 

Хочу заспокоїти також медиків і освітян, яких в одній зі статей у виданні, що представляє „жовту” пресу, лякає А. Агаханян з приводу можливих неви­плат їм заробітних плат, якщо тарифи не зростуть і міській раді доведеться відшкодовувати щось ПП „Еліпс” з бюджету міста. Це черговий міф і відверта дезін­формація. Зарплатні видатки є захищеними статтями і дістатись до них не вдасться навіть за такої потужної підтримки з боку виконавчої влади міста. Такий же міф і те, нібито хтось з депутатів намагається відібрати бізнес у пана Агаханяна. Про це він розповідав раніше з трибуни міської ради і на що натякав П.І. Помаран у виступі по радіо. Хоча це вже визнав і сам власник „Еліпса” у своїй статті, розповідаючи тепер про недоцільність існування комунального підприєм­ства „Міськводоканал”. Для створення якого міська рада вже доручила розробити документи головному управлінню міського господарства.

 

 

Не зрозуміло мені, що хотів сказати Армен Агаханян про якісь „незручності” при сплаті податків майбутнім комунальним підприємством. Адже база оподаткування однакова і для нього, і для комунального підпри­ємства. Проблема тут в 1 млн. 70 тис. грн. рентабельності, які б отримало комунальне підпри­ємство. А може, цей рівень міськ­рада б змусила знизити підконтрольне підприємство, що не можливо у відносинах з приватником. Міському ж голові слід би звертати увагу на наявність платників податків у Ромнах не зараз, а тоді, коли після кількох попереджень перенесли до іншої області місце реєстрації і сплати податків найбільшого їх платника ТОВ „Роменський завод „Продтоварів”. Знову ніяких дій!

 

 

Отже, все це „страшилки”. Такі, як і погрози, що жителі міста могли бачити в день сесії на плакатах, які тримали працівники ПП „Еліпс” на кшталт „Нема тарифів – нема води”. Адже якщо шановне панство вдасться до таких заходів, то на це передбачені відповідні статті про відповідальність за такі дії. Або тези про те, що на створення комунального підприємства треба 1 млн. грн., як каже Армен Агаханян  (мабуть, трохи округлив). Адже ліцензії (протягом кількох років ні ДП „Аква-Сервіс”, ні ДП „Сток-Сервіс” самі не мали) коштують 40 тис. грн., а майно все належить громаді міста. Певні ризики у наявності приватного підприємства-користувача природною монополією теж є. Наприклад, ці підприємства винні зараз за електроенергію близько 500 тис. грн. І заступник міського голови Ю.А. Литвиненко замість того, щоб займатися своєю роботою, 25 березня їздив до Сум вирішувати проблеми „Еліп­са”. Та й комунальне майно, що знаходиться в користуванні цих підприємств, зношується, а в ремонт вони не вкладають жодної копійки. Що повернуть нам у 2020 році (коли спливає термін оренди, на який міська рада минулого скликання на одному з останніх засідань в 2006 році надала майно громади в оренду)? За саму ж оренду ні „Аква-Сервіс”, ні „Сток-Сервіс” не сплачують, маючи борги 181 тис. та 44 тис. грн. відповідно. Мабуть, звикли не платити, бо з 2002 року по 1.08.2006 р. не сплатили жодної копійки, відносячи свої витрати на рахунок оренди. Ще й виставили наприкінці цього терміну рахунок міській раді на 86 тис. грн. А виконавчій владі й байдуже.

 

 

Скажу й про себе. Ніколи я, Жарий Андрій Геннадійович, ні як громадянин, ні як депутат не був винен гроші ні ПП „Еліпс”, ні його ДП! Борг рахувався за приватним підприємством, яке я очолюю, за вивіз сміття і пов’язаний із незадовільним наданням послуг і був сплачений.

 

 

Та це добре, що шановне панство вдається до таких брехливих і брудних кроків, щоб очорнити своїх опонентів. Значить, нічого сказати по суті справи. Рота закрити ні мені, ні колегам не вдасться.

 

 

Наприкінці підкреслю, що останнє слово буде саме за міською радою, власником майна, а не за його тимчасовими користувачами. Звертайтеся до своїх обранців, котрі не бажають вирішувати незручне питання, прикриваючись якоюсь особливою власною думкою щодо цього, і забули вже, чиї інтереси мають відстоювати в стінах міської ради.

 

 

Ми ж працювали і будемо працювати в інтересах громади Ромен!

 

 

 Андрій ЖАРИЙ,депутат міської ради, голова фракції НСНУ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

1
1