Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Дефіцит кадрів на фоні безробіття
Дефіцит кадрів на фоні безробіття
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:11      Ромни, Сумська область
Про зростання безробіття, напевно, не чув лише глухий. Негаразди у світовій, відповідно й вітчизняній економіці спричинили скорочення працюючих на багатьох підприємствах або, в кращому випадку, переведення на неповний робочий день чи тиждень. Тож, здавалося, інформація про прийом на роботу має викликати якщо не ажіотаж, то хоча б зацікавленість. Принаймні так подумав, коли побачив рекламний щит ВАТ „Геотехніка” із переліком потрібних підприємству спеціалістів. На роботу за­прошувались зварювальники, слюсарі, теслі, токарі… Згадав кількох знайомих, котрі там працюють, і принагідно поцікавився умовами роботи й розміром зарплати. Судячи з почутого, ситуація на підприємстві вигідно відрізняється від стану справ на багатьох інших. Так, наявність значного пакету замовлень дозволяє впевнено дивитися в майбутнє й гарантує постійну роботу трудовому колективу на досить тривалий період. До цього часу зупинок виробництва чи скорочень працівників не траплялося. Зарплата виплачується вчасно, в останню п’ятницю кожного місяця. Причому винагорода за працю (в лютому середня по підприємству склала 1050 грн.) залежить від конкретного праців­ника: більше зробив – більше отримав. Пільги, надбавки за понаднормовий час, інші виплати, передбачені колдоговором, теж нараховуються без жодних затримок.

 

Вимоги до бажаючих праце­влаштуватися навряд чи хто назве „драконівськими”: досвід роботи не менше року і сумлінне виконання своїх професійних обов’язків. З незвичного – заборона палити на робочому місці. Проте запеклим курцям не варто впадати у відчай. Після кожної години роботи оголошується п’ятихвилинна перерва, і наповнити легені свіжим димом (для па­ління відведені спеціальні місця), попити чаю чи кави або просто перепочити зможе кожен.

 

Здавалося, до відділу кадрів „Геотехніки” вже давно б мала вишикуватися черга. Особливо враховуючи потребу в нових працівниках, – лише зварювальників потрібно біля п’ятнадцяти чоловік. Але таких, прямо скажемо, не густо. Загалом дефіцит токарів, зварювальників, слюсарів та людей інших робітничих професій – явище для Ромен в останні роки традиційне й звичне. І, можливо, саме економічна криза поверне популярність професій, пов’язаних з безпосереднім створенням матеріальних цінностей. Як у ВАТ „Геотехніка”, де виробляють різноманітні вагони-будинки, профнастил, металопластикові вікна та іншу продукцію й мають вільні робочі місця.

 

Северин НАДОЛЬКО.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Юна художниця
Юна художниця

Вхід на Ромни. інфоОголошення