Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Хвороби на кризу не зважають
Хвороби на кризу не зважають
Вісті Роменщини
Понеділок, 13 квітня 2009, 10:24      Ромни, Сумська область
Поглянувши на майдан с. Перекопівка, відразу відзначаєш, що міських торговців на ньому поменшало чи то через прохолодну зимову погоду, чи через нашестя економічної кризи. Перехожих на вулицях села теж не густо. Тільки біля лікарні припаркувалося півдесятка автомобілів і люди вештаються. Виходить, що кризові явища на хвороби позитивно не впливають, а ще гостріше ставлять проблеми медицини.

 

У Перекопівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини збереглися всі приміщення, які газифіковано. Однак вони не опалюються. Обігрівається лише одна будівля, де приймають хворих, проводять процедури, лабораторні аналізи.

 

– У травні лікарні виповниться 80 років, – говорить головний лікар Перекопівської амбулаторії М.П. Кульчій. 

 

 Старожили розповідають, як у 1929 році її зводили толокою. Цеглу возили волами, розчин вручну заколочували. Вона, до речі, і прислужилася добре. У кращі часи на стаціонарі лікувалося 30-35 хворих. На обслуговуванні закладу було зайнято 40 чоловік. Сьогодні стараємося зберегти  добрі традиції. Прийом хворих проводять досвідчені старанні лікарі Антоніна Юрова, Ніна Пишна, медсестри Валентина Лучак, Надія Леміш, Марія Бурба. Автомобіль швидкої допомоги старенький (20 років), тому добиратися до пацієнтів найчастіше доводиться на “перекладних”. Два рази на місяць бригадою виїздимо у віддалені села – Попівщину, Новопетрівку, Анастасівку, проводимо комплексний прийом хворих. Обслуговуємо близько 2800 жителів.

 

 Лікар А.В. Юрова виконує ще й громадську роботу, вона депутат сільської ради. Користується заслуженим авторитетом у селі. Роботою задоволена, а от винагородою за неї – ні.

 

– У радянські часи ми, лікарі, знали тільки свої основні обов’язки, – говорить Антоніна Володимирівна. – А нині, щоб хоч якось вижити, потрібно утримувати домашню ферму, обробляти гектар, а то й більше землі. Але ж лікар повсякчас повинен підвищувати свій фаховий рівень, читати спеці­альну літературу. Та й фізично відпочивати має потребу, бо ж доводиться йти на виклик і рано-вранці, і вночі. Ще й таке: ефективні ліки дорогі, часто жителям сіл вони не по кишені.

 

 Та ставлять хворого на ноги не лише ліки, а й добре слово, щире бажання  допомогти пацієнту. Саме за такими правилами працюють перекопівські медики.

 

Микола ГНАТЕНКО.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

41
41