Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Хлор - панацея чи гримуча суміш?
Хлор - панацея чи гримуча суміш?
Вісті Роменщини
Вівторок, 26 травня 2009, 07:19      Ромни, Сумська область
Минулого сто років з тих пір, як люди навчилися хлорувати воду.Відкритий у 1774 році шведським хіміком Шеєле хлор почали використовувати для знезараження води лише в 1908. У той же час хлорування питної води запатентували як спосіб боротьби з інфекціями - збудниками черевного тифу, дизентерії, холери. Багато медиків вважають його найважливішим винаходом медицини ХХ ст.: хлорування води зупинило поширення кишкових інфек­цій. Але Всесвітня організація охорони здоров'я б'є тривогу. Вчені прийшли до висновку, що її вживання мо­же стати причиною серйозних захворювань.

 

 

 

Вже не одне десятиліття навколо хлорованої води ведуться нескінченні спори. На думку прихильників цього методу, скаржитися на неприємний специфічний запах води в каструлі, басейні чи ванні безглуздо: краще хлорка, ніж гостра кишкова інфекція. Офіційні особи бадьоро рапортують, що вміст хлору у водопроводі суворо контролюється і вода повністю відповідає державним стандартам.

 

 

Проте хіміки мають іншу думку. Знезаражена хлором вода є технічною і непридатна до вживання. Адже в процесі хлорування виникають надзвичайно шкідливі сполуки. При аналізі хлорованої води можна знайти: хлороформ, трихлоретилен, дихлоретан та інші хлорпохідні. Спеціалісти попереджають, що є серед них і канцерогени - винуватці онкозахворювань. Згідно з токсикологічним дослідженням, у допустимих концентраціях вони не викликають миттєві гострі отруєння. Потенційний ризик для здоров'я медики відносять до віддалених наслідків хронічного отруєння: наявність залишку хлору у воді може стати причиною хвороб органів дихання, шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози.

 

 

Звісно, без хлору обійтися не можна: у річковій воді є такі мікроорганізми, яких інакше не знищити. Але після хлорування воду на фільтрувальних станціях необхідно очищати - щоб у свою чергу хлорка не згубила людей.

 

 

Хлор, потрапляючи у во­ду, гідролізується, утворюючи хлорнувату й соляну кислоти. При взаємодії з вуглеводнями, які містяться у воді, він утворює хлорорганічні сполуки, а вступаючи в реакцію з шкідливими домішками, посилює їх токсичну дію. При взаємодії хлору з високо киплячими вуглеводнями можуть утворюватися навіть канцерогени. У воді може міститися фенол. Вступаючи в реакцію з хлором під впливом високих температур, він утворює хлорфенольні сполуки. Ви наливаєте в чайник воду з-під крана, відразу ставите його на плиту й згадуєте, що хотіли попити чаю, лише після того, як закінчиться улюблений серіал. А вода весь час кипить й навіть встигає повністю випаруватись. Ось так і утворюються високо киплячі хлорорганічні сполуки, які можна відчути на смак. Не можна кип'ятити "свіжу" воду. Дайте їй трохи постояти, щоб хлор перейшов у менш активну фазу.

 

 

На жаль, на державному рівні в Україні поки що немає розуміння того, що здоров'я нації залежить від якості води, яку вживаємо. Хоча альтернатива знезараження води хлором є. Вчені навчилися позбавлятися хвороботворних бактерій і вірусів за допомогою озону й ультрафіолету.

 

 

У багатьох країнах питна вода стала товаром. За кордоном люди звикли користуватися складними побутовими фільтрами, купувати бутильовану воду. У нас це багатьом не по кишені. Що ж залишається "пересічному українцю"? Як мінімум відстоювати її протягом 2-4 годин у відкритому посуді, а якщо дозволяють фінанси, купити хороший фільтр.

 

 

Алла СЕНЕНКО,
нутріціолог.
 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Базарна вулиця
Базарна вулиця

Вхід на Ромни. інфоОголошення