Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Сплата земельного податку громадянами
Сплата земельного податку громадянами
Вісті Роменщини
Понеділок, 07 вересня 2009, 07:20      Ромни, Сумська область

Минув термін нарахування та вручення повідомлень і навіть перший строк сплати земельного податку громадянами, але все ще надходять питання щодо цього. Нещодавно начальник Роменської МДПІ Вікторія Гончаренко провела прес-конференцію, на якій відповіла на ряд запитань про сплату земельного податку.

- Вікторіє Леонідівно, і юридичні особи, і громадяни та підприємці сплачують земельний податок. Чим це передбачено?

- Відповідно до статті 2 Закону України від 3.07.1992 р. "Про плату за землю" та статті 206 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати (за орендовані землі) і визначається залежно від грошової оцінки землі.

- Юридичні особи та підприємці подають до інспекції розрахунки земельного податку і сплачують його щомісяця. А як громадяни?

- Громадяни (крім підпри­ємців щодо земельних ділянок для підприємницької діяльності) розрахунки не подають. Щорічно земельний податок їм нараховується інспекцією і вручаються повідомлення, в яких річна сума податку ділиться на дві рівні частини та вказується термін сплати першої - до 15 серпня, другої - до 15 листопада.

- Чи всі повинні сплачувати податок?

- Ні, деякі категорії громадян мають пільги щодо сплати земельного податку. Але ці пільги надаються лише в межах певних розмірів земельних ділянок. Згідно зі ст. 12 Закону України "Про плату за землю" не справляється плата за земельні ділянки в межах граничних норм, встановлених Земельним кодексом України, з інвалідів  першої та другої груп, громадян, які виховують трьох і більше дітей, громадян, члени сімей яких проходять строкову військову службу, пенсіонерів та інших осіб, що користуються пільгами відповідно до Закону України  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соці­ального захисту", громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Статтею 121 Земельного кодексу України граничні норми встановлені в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 га, для ведення садівництва - не більше 0,12 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку - у селах не більше 0,25 га, у селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га, для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га, для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га. Тобто за земельні ділянки понад ці норми податок сплачують і пільгові категорії громадян.

- Вікторіє Леонідівно, у селах багато жителів мають земельні ділянки (земельні паї), отримані в результаті розпаювання сільськогосподарських підприємств. Але мають можливість самостійно обробляють ці ділянки не так уже й багато громадян. Чи завжди нараховується земельний податок  за такі землі?

- Ні, за земельні ділянки, передані громадянами в оренду платникам фіксованого сільськогосподарського податку, плата за землю не нараховується.

Северин НАДОЛЬКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

11
11