Ромны. Romny. Ромни. інфо

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Сплата земельного податку громадянами
Сплата земельного податку громадянами
Вісті Роменщини
Понеділок, 07 вересня 2009, 07:20      Ромни, Сумська область

Минув термін нарахування та вручення повідомлень і навіть перший строк сплати земельного податку громадянами, але все ще надходять питання щодо цього. Нещодавно начальник Роменської МДПІ Вікторія Гончаренко провела прес-конференцію, на якій відповіла на ряд запитань про сплату земельного податку.

- Вікторіє Леонідівно, і юридичні особи, і громадяни та підприємці сплачують земельний податок. Чим це передбачено?

- Відповідно до статті 2 Закону України від 3.07.1992 р. "Про плату за землю" та статті 206 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати (за орендовані землі) і визначається залежно від грошової оцінки землі.

- Юридичні особи та підприємці подають до інспекції розрахунки земельного податку і сплачують його щомісяця. А як громадяни?

- Громадяни (крім підпри­ємців щодо земельних ділянок для підприємницької діяльності) розрахунки не подають. Щорічно земельний податок їм нараховується інспекцією і вручаються повідомлення, в яких річна сума податку ділиться на дві рівні частини та вказується термін сплати першої - до 15 серпня, другої - до 15 листопада.

- Чи всі повинні сплачувати податок?

- Ні, деякі категорії громадян мають пільги щодо сплати земельного податку. Але ці пільги надаються лише в межах певних розмірів земельних ділянок. Згідно зі ст. 12 Закону України "Про плату за землю" не справляється плата за земельні ділянки в межах граничних норм, встановлених Земельним кодексом України, з інвалідів  першої та другої груп, громадян, які виховують трьох і більше дітей, громадян, члени сімей яких проходять строкову військову службу, пенсіонерів та інших осіб, що користуються пільгами відповідно до Закону України  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соці­ального захисту", громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Статтею 121 Земельного кодексу України граничні норми встановлені в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 га, для ведення садівництва - не більше 0,12 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку - у селах не більше 0,25 га, у селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га, для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га, для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га. Тобто за земельні ділянки понад ці норми податок сплачують і пільгові категорії громадян.

- Вікторіє Леонідівно, у селах багато жителів мають земельні ділянки (земельні паї), отримані в результаті розпаювання сільськогосподарських підприємств. Але мають можливість самостійно обробляють ці ділянки не так уже й багато громадян. Чи завжди нараховується земельний податок  за такі землі?

- Ні, за земельні ділянки, передані громадянами в оренду платникам фіксованого сільськогосподарського податку, плата за землю не нараховується.

Северин НАДОЛЬКО.

 

Додати коментар

Увага! Якщо Ви не зареєстрований користувач, то можуть виникнути проблеми з коментуванням, пов'язані з тим, що ім'я, під яким Ви хочете залишити коментар, вже належить зареєстрованому користувачеві. Будь ласка, зареєструйтесь або виберіть більш унікальне ім'я.

Захисний код
Оновити

 

Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

35
35

Вхід на Ромни. інфо



Оголошення